ЇХНЯ ПРАЦЯ ВКРАЙ ПОТРІБНА ЛЮДЯМ

Напередодні професійного свята Дня працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення ми завітали до працівників комунальних підприємств селища Градизьк, аби дізнатися про їхню роботу, про колективи, та про те, чи збільшився обсяг їхніх обов’язків зі створенням об’єднаної територіальної громади.
У комунальному підприємстві «Благоустрій» Градизької селищної ради, яке очолює Тетяна Юріївна Кулинич, після реорганізації, проведеної у 2019 році, виконують роботи пов’язані лише з благоустроєм. За словами Тетяни Кулинич, яка виконує обов’язки і директора, і бухгалтера, і механіка, на підприємстві трудяться касир Катерина Юріївна Колтович, трактористи Павло Іванович Кучер, Юрій Григорович Соколовський та Станіслав Олександрович Шабанов, водії Іван Петрович Замогильний і Валерій Іванович Орлянський. Колектив хоч і невеликий, але дружний, старанний, відповідальний.

Директор КП «Благоустрій» Тетяна КУЛИНИЧ з
касиром Катериною КОЛТОВИЧ
Чоловіча команда КП «Благоустрій»


Тетяна Юріївна розповіла, що головним замовником послуг підприємства є Градизька селищна рада, з якою налагоджена тісна співпраця. Селищний голова Мирослав Юрійович Носа і заступник Володимир Васильович Гетало допомагають в усьому та підтримують.
У розпорядженні підприємства є спеціальна вишка, за допомогою якої проводяться ремонтні роботи електроопор та освітлення на території не тільки Градизька, а й старостатів громади, ці роботи виконує електрик, який є у штаті селищної ради. За допомогою вишки проводиться й спилювання аварійних дерев як на території селища, так і сіл громади. Також є трактор з причіпом та тракторна косарка, якою здійснюється обкошування узбіч доріг місцевого значення, спортивних майданчиків та ін.
КП «Благоустрій» здійснює збір та вивіз сміття від приватних садиб та багатоквартирних будинків. Люди укладають з підприємством угоди на вивіз побутових відходів або купують мішки з логотипом підприємства, вартість якого становить 10 грн. Для тих, хто користується послугами, сміття вивозиться раз у тиждень на санкціоноване сміттєзвалище. Проблема стихійних сміттєзвалищ у Градизькій громаді існує, адже не всі громадяни хочуть платити за вивіз сміття, а воліють краще винести непотріб у найближчу посадку чи деінде. З такими несвідомими громадянами керівництвом громади ведеться постійна боротьба.
Тетяна Кулинич розповідає, що якби у підприємства був екскаватор, можна було б ним навантажувати сміття, що зараз здійснюють вручну. Директор говорить і про те, що на підприємстві не вистачає робочих рук, але через брак коштів, поки що розширювати штат немає можливостей.
Підприємство займається і розгортанням снігу взимку. Цьогоріч було придбано спеціальну техніку для посипання доріг піщаною сумішшю від ожеледиці, яку було успішно випробувано.
У розпорядженні підприємства є два грейдери і два трактори, які використовують для розгортання снігових заметів та розчищення доріг взимку на території селища Градизьк. По селах громади такі роботи проводили місцеві господарства та фермери.
В цьому році працівникам КП «Благоустрій» довелося займатися й похованням безхатьків, які їдуть до Градизька з Кременчука чи інших міст. Часто це хворі люди, які мають алкогольну чи наркотичну залежність, які потрапили у складні життєві обставини. Ця зима для кількох із них виявилася фатальною. Поховання таких людей здійснювало КП «Благоустрій» за кошти селищної ради.
Запитую у Тетяни Юріївни як їй працюється у колективі, де більшість складають чоловіки, якими доводиться керувати.
– Вони у мене хороші! Спочатку було важкувато на керівній посаді, але за роки що працюю, набула досвіду, звикла до такої роботи. Спочатку було таке що й плакала, коли щось не виходило, але згодом все ввійшло в колію, працівники мене слухають, – розповідає Тетяна Кулинич. – Я щиро вітаю свій маленький, дружний колектив з професійним святом! Бажаю нашому підприємству успіхів і процвітання, а колегам – міцного здоров’я, особистого щастя та гідної заробітної плати за свою роботу! Нехай наша праця робить наше рідне селище та населені пункти громади кращими, чистішими, облаштованішими.


У КП Градизьк «Комунсервіс» директором трудиться Лариса Григорівна Святелик. Це підприємство займається водозабором, водопостачанням та водовідведенням по селищу Градизьк. Обслуговує 3000 абонентів та три водонапірні вежі (дві центральні й одна допоміжна у літній період на Пивисі).
Лариса Григорівна розповіла, що підприємство забезпечене всіма необхідними технічними засобами для ремонту труб водопостачання.

Директор КП Градизьк «Комунсервіс» Лариса СВЯТЕЛИК та
економіст Валентина ШЕВЧЕНКО
Слюсарі аварійно-відновлювальних робіт
Андрій СКРИЛЬ та Сергій ГЛУШКО
Оператор хлораторної Андрій СОБКО


Крім директора на підприємстві трудяться слюсарі Сергій Григорович Глушко, Валерій Ярославович Мельник та Андрій Скриль, екскаваторник Віктор Григорович Авраменко, оператори хлораторної Андрій Дмитрович Собко, Віталій Валерійович Оністрат, Володимир Леонідович Чорнуха, Володимир Олександрович Помуран, Микола Олексійович Бурбига, економіст Валентина Миколаївна Шевченко, головний бухгалтер Людмила Михайлівна Компанієць, контролери Ольга Василівна Землякова і Любов Павлівна Федорченко, електрик Олег Миколайович Бондаренко.
Вся мережа водопостачання стара, тому доводиться часто ремонтувати пориви. Всі працівники трудяться за мінімальну заробітну плату від директора до слюсаря. Молодь йти на таку роботу не хоче, тому у колективі більшість працівників або передпенсійного віку, або пенсіонери.
Директор підприємства сподівається, що з об’єднанням у територіальну громаду всім буде краще. Хоча й розуміє, що великих субвенцій чекати не доводиться, бо у громади немає на це коштів, та все ж вірить, що з часом ситуація наладиться і КП Градизьк «Комунсервіс» зможе не тільки триматися на плаву, а й розвиватися.
У Лариси Григорівни вища технічна освіта за спеціальністю вона «інженер-гідротехнік». Жінка має чималий стаж роботи у меліорації, ПМК-70, колишньому комунгоспі.
Нелегко доводиться підприємству виживати в умовах сьогодення, але його працівники стараються виконувати свою роботу якісно та добросовісно, бо добре розуміють, що від них залежить добробут жителів селища.
Лариса Григорівна говорить, що селищна рада дуже допомагає вирішувати проблеми з насосами, коли такі виникають, виділяє чималі кошти на придбання необхідного, тому директор КП Градизьк «Комунсервіс» щиро вдячна Градизькому селищному голові Мирославу Носі, його заступникам та депутатському корпусу ради за розуміння та підтримку. Лариса Святелик шле щирі вітання всім працівникам КП Градизьк «Комунсервіс» напередодні професійного свята, зичить своїм колегам радості, щастя, сімейного затишку, віри та надії у краще майбутнє.
Фото Анатолія КРАВЧЕНКА.

Матеріал підготували: