ЇХНЯ МІСІЯ – ДБАТИ ПРО ЗДОРОВ’Я і ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ

Нещодавно довелося побувати у Кривушівській сільській лікарській амбулаторії загальної практики сімейної медицини Піщанської сільської ради та поспілкуватися з фельдшером закладу Миколою Вікторовичем Кісілем.

Фельдшер Микола КІСІЛЬ

Він розповів, що медпрацівники амбулаторії надають кваліфіковану первинну медичну допомогу пацієнтам при різних захворюваннях. Обслуговує заклад жителів сіл Кривуші і Ковалівка, а це більше двох тисяч осіб. Крім того, чимало жителів мікрорайону Кременчука Реєвка, що межує з Кривушами, сіл Михайленки та Піщане уклали угоди з сімейним лікарем Григорієм Вікторович Нестерчуком, який є завідувачем Кривушівської АЗПСМ. Заклад підпорядковується Комунальному некомерційному підприємству» Центр первинної медико-санітарної допомоги Пришибської сільської ради».
Амбулаторія забезпечена всім необхідним для лікування та обстеження пацієнтів обладнанням, зокрема, дефібрилятором, інгаляторами, кардіографами, глюкометрами, УВЧ апаратом та ін. В амбулаторії працює денний стаціонар на одне ліжко.
Микола Кісіль говорить, що найчастіше люди звертаються до медзакладу з серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом, бронхіальною астмою. Медперсонал амбулаторії обслуговує доросле і дитяче населення, проводить планові вакцинації (заклад на 98 % забезпечений вакцинами), тож для проведення первинного календаря щеплень тут є всі вакцини у повному обсязі. До речі, народжуваність у Піщанській громаді на високому рівні, тож медики ведуть спостереження як за вагітними, так і за малюками.
Амбулаторія забезпечена тестами на виявлення СОVID-19. Тестування для пацієнтів безкоштовне, але проводиться воно лише за певними медичними показаннями, коли у пацієнта є симптоми, що співпадають з тими, що є у переліку МОЗ України і Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо СОVID-19. Зокрема, постійний кашель, підвищена температура, втрата нюху, смаку, загальна слабкість організму.

Крім сімейного лікаря Григорія Нестерчука та фельдшера Миколи Кісіля, в амбулаторії працюють лікар-стоматолог Олена Вікторівна Погорєлова, медична сестра загальної практики сімейної медицини Ольга Олексіївна Ткачова та молодша медична сестра Юлія Іванівна Скакун.
Кривушівська АЗПСМ повністю забезпечена необхідними захисними засобами від СОVID-19 – одноразовими костюмами, бахілами, рукавичками, масками, захисними щитками, окулярами.
Фельдшер Микола Кісіль розповів, що закінчив Кременчуцький медичний коледж, факультет «лікувальна справа», отримавши спеціальність фельдшера. Родом він із смт.Козельщина. Після закінчення коледжу отримав направлення у Білецьківку, там працював 4 роки, а в Кривушівській АЗПСМ трудиться вже 6 років. Робота подобається, говорить, що це саме той фах, про який він мріяв з дитинства.
У Кривушах вже збудоване приміщення нової амбулаторії ЗПСМ за президентською програмою «Сільська медицина». Її планується ввести в експлуатацію після корегування проєктно-кошторисної документації. Тож незабаром кривушівські медики переїдуть у новеньке, сучасне приміщення європейського зразка, яке відповідатиме всім стандартам МОЗ України, де буде комфортно і затишно як медичним працівникам, так і пацієнтам.
Вікторія СУСІД.
Фото Анатолія КРАВЧЕНКА.

Матеріал підготували: