І ПОСТАЮТЬ ЛЯЛЬКИ З ЦИХ СВІТЛИХ РУК, «НАРОДЖУЮТЬСЯ» В СВІТ НОВІ МАРІЇ…

Оксана Семенова та її творіння

Хтось ляльками грається у дитинстві, а комусь до вподоби робити їх власноруч вже в дорослому віці і навіть дарувати або продавати свої роботи!
Оксана Миколаївна Семенова, яка мешкає в Глобиному, в дитинстві не любила гратися ляльками. Нині ж, все навпаки, ця майстриня-золоті руки знайшла зміст свого життя у виготовленні неповторних, цікавих, колоритних ляльок – з жіночих панчіх. Її ляльки несхожі одна на одну, кожна – унікальна, бо пані Оксана велику увагу надає передачі емоцій та виразу обличчя ляльки, адже та має нести в своєму образі тільки позитивні емоції. Зі звичайнісінького синтепону, каркасу з дроту та жіночих панчох майстриня творить справжнісіньке диво-дивне. За її словами, тканина, з якої виготовляють панчохи, дуже еластична і на колір мало відрізняється від людського тіла. Щоб надати необхідного відтінку, вона трохи підмальовує своїм лялькам щічки. А ще особливу увагу приділяє одягу, ось тільки на Бабу-Ягу-кістяну ногу 3 місяці збирала та шила одяг, аби передати всі тонкощі образу.

А коли Оксана Миколаївна сідає за роботу, то відсторонюється від навколишнього та повністю занурююся у творчість. У такі моменти стан душі набуває особливих відтінків, коли не хочеться думати про повсякденні речі, а тільки про те, що в тебе у руках. Ось тоді й народжуються на світ дивовижні ляльки, кожна з яких несе свій магнетизм та має прихований зміст. Кожна з них — з власною філософією та зі своїм життям. І у кожній присутня частинка душі її творця. Особливо вдаються лялькарці картини для лазні та весільні, ляльки-бари, ляльки-наречені, ляльки-україночки та харизматичні козаки, небаченої краси модниці з пишними формами та хвацькі вусаті легіні. А також садові ляльки, виконані в скульптурно-текстильній техніці. Всі її ляльки наповнюють душу щастям, приносять радість і втіху, дарують позитив. А ще, наша умілиця дуже любить вишивати шовковими стрічками. Квіти зі стрічок на її вишитих картинах виходять такими натуральними і об’ємними, що їх можна переплутати з живими.
Секрет успіху майстрині в тому, що вона робить те, що любить.
– Я не можу віддати людині іграшку, яка мені не подобається. Звісно, в кожного свій смак. Але коли робиш щось з душею, пропускаєш через себе, то така робота точно нестиме лишень позитивну енергетику й неодмінно сподобається тому, для кого призначена, – усміхається жінка. – У мене буває так, що іграшка народжується дуже швидко та легко, а іноді доводиться зазнати мук творчості: то одяг переробляєш, то волосся, то вираз обличчя не сподобався.
Оксана Миколаївна говорить, що її найрідніші, чоловік В’ячеслав Іванович та донечка Тетяна, з розумінням ставляться до її захоплення, її творчості. Адже, погодьтеся, що не кожен чоловік згоден витрачати значні суми з сімейного бюджету на матеріали для пошиття ляльок. А В’ячеслав Іванович сам надихнувся і дружину зацікавив цією справою, побачивши «народження» таких незвичайних ляльок у мережі Інтернет. Мамине захоплення підтримує і доня, яка в дитинстві з задоволенням допомагала створювати матусі нові образи. Нині ж Тетянка закінчує дизайнерський факультет Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського, певне, мама Оксана подарувала їй свій особливий творчий дар.
Першу свою лялечку Машу Оксана створила 9 років тому, тож «старенька» вже Маша є своєрідним оберегом родини Семенових і посідає чільне місце в колекції майстрині.
Оксана Семенова не тільки сама досконало оволоділа технікою «народження» ляльок, а ще й задоволенням ділиться своєю майстерністю з усіма бажаючими: часто проводить майстер-класи у стінах центральної районної бібліотеки.
Головним у житті пані Оксани було – знайти себе… І вона себе знайшла в улюбленій справі, яка приносить жінці не лише задоволення, а й певний прибуток. Чарівні, незвичні і оригінальні сувеніри, подарунки і ляльки замовляють не тільки друзі і знайомі, а й поціновувачі цієї краси зі всієї України.
То ж творчого вам натхнення, шановна майстрине! Нехай же постають ляльки з цих світлих рук, «народжуються» в світ нові Марії.

Матеріал підготували: