Є ДОСВІД, КОМАНДА, А, ГОЛОВНЕ, – БАЖАННЯ ПРАЦЮВАТИ!

Святилівська громада, певне одна з найчисельніших в Градизькій ОТГ, бо до її складу входять населені пункти: Липове, Проценки та Струтинівка, де проживає майже 1500 жителів. Тож, територія досить велика і проблем немало, які щодня доводиться вирішувати старості цих сіл Володимиру Олександровичу Вакуленку.
Тож чим живуть ці села тепер, що планують і на що спрямовують ресурси й зусилля, розповів нашому виданню Володимир Олександрович, який був призначений на цю відповідальну посаду 26 грудня 2020 року. І за цей відносно короткий термін встиг вникнути у стан справ і з головою зануритися у роботу, адже нагальні проблеми потребують невідкладного вирішення. Зрозумів, що бути старостою нелегко і надзвичайно відповідально, адже треба дбати про інтереси мешканців сіл, представляти їх у Градизькій територіальній громаді, допомагати у розв’язанні соціальних та побутових питань, ефективно вирішувати всі проблеми місцевого значення… Та й досвід роботи з людьми чималенький має староста, адже за фахом педагог і за його плечима 35 років нелегкої учительської праці в стінах Святилівської ЗОШ I-III ступенів. А нині у Володимира Олександровича є досвід, є команда, а, головне, – бажання працювати і змінювати все на краще.

Дружний колектив Святилівського старостату
Гарно і затишно діткам у дитсадочку «Малятко»
Тривають цікаві заняття у старшій різновіковій групі
Директор КЗ «Центр надання соціальних послуг» Світлана Нижник та
працівники Тетяна ДЗЕНДРОВСЬКА, Людмила БУТКО, Галина ЛИТОВЧЕНКО зі своїми підопічними Олександром ДУНАЄВИМ, Михайлом ЛИМАРЕМ та Федором РІЗНИКОМ
На совість трудяться підсобні працівники Марія МАКСАК,
Світлана КОЛІСНИК та Леся ДІБРІВНА

– Один в полі не воїн! – говорить Володимир Вакуленко. – Староста без команди однодумців, підтримки мешканців громади та співпраці з керівництвом сам по собі нічого не значить! Та й ми прийшли працювати не для себе, а для людей. Кожен на своєму робочому місці повинен виконувати свої обов’язки чесно і добросовісно, викладатися на повну. Тож моя щира подяка, в першу чергу, Мирославу Юрійовичу Носі, Градизькому селищному голові, з яким склалися нормальні робочі відносини, адміністрації ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт», підприємству «Полтаварибгосп» та нашому дружному колективу. Зокрема, діловоду Тетяні Олександрівні Страшненко, землевпоряднику Володимиру Анатолійовичу Шиловському, універсальному водієві Миколі Володимировичу Черевику, який і машину водить, і трактор, і дрова рубає, і косить, Людмилі Петрівні Ганжі, прибиральниці службових приміщень, підсобним робітникам Лесі Іванівні Дібрівній, Марії Іванівні Максак, Світлані Романівні Колісник, колишньому інспектору з благоустрою Андрію Івановичу Рубану та нинішньому Юрію Павловичу Даценку. Старанно трудиться і Валентина Миколаївна Торяник, директор Святилівського Будинку культури.
Коли тільки-но об’єдналися і увійшли до складу Градизької ОТГ, нам прогнозували, що все прийде в занепад. Але ж це не так, як бачите, громада живе і розвивається. І тільки на теренах Святилівського старостату зроблено чимало, – продовжує староста. – Пробили свердловину і незабаром в орендоване нами приміщення у ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт», буде проведено водопостачання. Для потреб старостату придбано трактор МТЗ-80, причіп ПТС-4, 2 бензокосарки, 1 бензопилку, «болгарки» та круги до них, різноманітний реманент та запчастини. Встановлено 6 ліхтарів вуличного освітлення та придбано 130 метрів кабелю, замінено 162 лампочки, відремонтовано автомобіль «Сенс» та плануємо відремонтувати авто «Славута» для пересування підсобних робітників, які працюють від виконкому Градизької селищної ради, до сіл Липове, Проценки та Струтинівка, адже протяжність нашої громади чималенька. За 7 місяців цими старанними людьми зроблено чимало з благоустрою Святилівського старостату: прибиралися кладовища, обкошувалася територія сіл, обпилювалися та кронувалися дерева, розчищалися від порослі узбіччя доріг.
Весною своїми силами ми здійснили ремонт доріг, засипали ями гранвідсівом та жужелицею, заасфальтували центральну вулицю Святилівки. А в жовтні був проведений ямковий ремонт на суму 100 тисяч гривень за кошти Градизької селищної ради.
До 50-річчя нашої рідної Святилівської школи перекрили більшу частину даху НВК. Ці роботи були проведені на умовах співфінансування та соціального партнерства. Матеріали були надані ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт» агропромхолдингу «Астарта-Київ», а технічні засоби та бригада будівельників – виконкомом Градизької селищної ради. Перекрили й частину даху приміщення Будинку ветерана, нині його назва Комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг» Градизької селищної ради, де вже багато років працює директором відповідальна і професійна Світлана Миколаївна Нижник. Придбали в цей заклад електроплиту та заготовили дрова для опалення 7 груб, наступного року плануємо встановити котел та провести парове опалення.
Працює у нас і заклад дошкільної освіти «Малятко», яким завідує добросовісна і старанна Наталія Анатоліївна Трисячна і трудяться люди, віддані своїй справі. Цей заклад був розрахований на 20 місць, а ми розширили його ще на 4. Установили навіс, щоб за будь-якої погоди малечі було затишно.
Зроблено чимало, а хочеться ще більше, будемо й надалі продовжувати в такому дусі – разом працювати заради добробуту сіл Святилівської громади. На сьогодні ми стараємося, аби кожне наше прийняте рішення було на користь сільським мешканцям. Догодити усім, звичайно, неможливо, але ми і не ставимо цього собі за мету, а просто намагаємося робити все від нас можливе, заради добробуту та процвітання нашої територіальної громади, – на закінчення розмови додав Володимир Вакуленко.
Сподіваюсь, все в цій громаді вдасться, бо є досвід, команда, а, головне, – бажання працювати!
Ірина КОВАЛЕНКО.
Фото Анатолія КРАВЧЕНКА.

Матеріал підготували: