ЯК ПРАЦЮЄТЬСЯ ФЕЛЬДШЕРУ У СЕЛІ

Завідуючою Івановоселищенського ФАПу працює Ніна Миколаївна Череп, поряд з нею трудиться молодша медична сестра Мирослава Михайлівна Колісніченко, яка дбає про чистоту та порядок у закладі.
Ніна Миколаївна розповіла, що у свій час закінчила Лубенське медичне училище і вже 33 роки трудиться за фахом, надаючи першу медичну допомогу майже 500 жителям с.Іванове Селище, під наглядом медика перебувають і четверо діток до року. Фельдшера дуже тішить той факт, що у Івановому Селищі щорічно народжуються малюки, а це значить, що село живе і у нього є майбутнє.
Завдяки ПСМД заклад забезпечений найнеобхіднішим обладнанням та медикаментами для надання першої медичної допомоги. Тут можна зміряти тиск, є глюкометр для визначення рівня цукру в крові, є кардіоргаф, є ваги для зважування малюків та дорослих, пеленальний столик.

Завідуюча Івановоселищенського ФАПу Ніна ЧЕРЕП

Швидкі тести на COVID-19 беруться у Зубанівській амбулаторії загальної практики сімейної медицини, там веде прийом і сімейний лікар. Тому за наявності відповідних симптомів жителі Іванового Селища звертаються саме у цей медичний заклад або у с.Великі Кринки.
Фельдшер забезпечена захисним багаторазовим костюмом від COVID-19. Завідуюча ФАПу говорить, що завдяки сільській раді, для закладу було придбано холодильник, регулярно виділялися кошти, за підтримки місцевих землекористувачів, на придбання ліків для надання першої медичної допомоги. Також завдяки тому, що у свій час сільською радою було перераховано на ПМСД 6 тис грн, для ФАПу було закуплено у достатній кількості захисні маски, рукавички, шапочки, бахили, дезінфікуючі засоби для рук та поверхонь, тому поки що потреб у захисних засобах немає.
Ніна Миколаївна сподівається, що коли закінчаться запаси наявних захисних засобів, ПСМД подбає про їхнє поповнення.
– Я вдячна керівництву КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Градизької селищної ради, якому підпорядковується наш заклад, за уважність та турботу. І головний лікар Валентина Юріївна Хавронюк, і заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Людмила Леонідівна Василенко, і заступник головного лікаря по охороні дитинства та материнства Надія Андріївна Безверха завжди цікавляться нашими справами, у разі потреби надають посильну допомогу.
Зараз триває вакцинація. У Зубанівську АЗПСМ приїздять медики з Градизька, які пройшли спеціальні курси та мають дозвіл на вакцинацію. Я проводжу роботу серед населення, складаю список бажаючих вакцинуватися, і люди отримують вакцину. Зараз є в наявності вакцина CoronaVac.
Мрію, аби нам хоч трішки виділили фінансування на ремонт кабінетів. Потрібно двері підлагодити, підлогу перефарбувати. Років з десять тому за власний кошт придбала шпалери, які разом з Мирославою Михайлівною і наклеїли, придбаною фарбою перефарбували підлогу. Але час іде, вже не завадило б і освіжити наше приміщення, аби людям було приємніше сюди заходити. На виклики доводиться добиратися на власному велосипеді, камери зношуються і за сезон потрібно їх змінювати кілька разів. Все це купується за власний кошт, а дуже хочеться, аби хоч якесь було забезпечення у цьому напрямку, щоб хоч раз на п’ять років нам видавали для потреб велосипед чи виділяли медичні халати, які теж доводиться купувати за власні кошти, швабру, відра, віники, інший інвентар для прибирання теж купуємо самі, – розповідає про те, що хвилює Ніна Миколаївна Череп.
Звісно, у сільського фельдшера набагато більше проблем, ніж у міського, адже село розкидане на кілька кілометрів, і дістатися швидко до пацієнта не завжди виходить. Але Ніна Миколаївна налаштована і надалі виконувати свою роботу якісно, з повною віддачею, адже розуміє, що її покликання – стояти на варті людського здоров’я, а іноді й життя.
Фото Анатолія КРАВЧЕНКА.

Матеріал підготували: