ЩОБ ВРОЖАЇ ГАРНІ ВИ РОСТИЛИ, ЩОБ В ЗДОРОВ’Ї БУЛИ Й МИРІ!

На календарі – перший місяць осені, а це значить, що кожен новий день наближає сільських аграріїв до завершення комплексу осінньо-польових робіт. А на сьогоднішній день турбот і клопотів у них ще вистачає, адже на полях залишається соя, соняшник, кукурудза, підготовка грунту та, зрештою, посів озимих зернових культур. Максимально використовують кожен сонячний погожий день у ТОВ СГП «Надія», що у с.Пронозівка, яке впродовж всіх років свого існування успішно займається, на відміну від інших сільгоспформувань, розвитком двох основних галузей сільського господарства – рослинництвом та тваринництвом. Тож, вирощуючи сільгосппродукцію, тим самим дбають і про якісну кормову базу для потреб великої рогатої худоби, яку утримують на МТФ, що у с.Кагамлик.
16 березня цього року на посаду директора ТОВ СГП «Надія» був призначений Денис Олександрович Голобородько, який з 9 березня минулого року працював заступником директора. За фахом Денис Олександрович юрист-правознавець, вищу юридичну освіту свого часу здобув у Київському національному університеті внутрішніх справ. Згодом 17 років жив і працював у м.Полтава, а зараз вже другий рік, як він пов’язав своє життя із рідною Пронозівкою. Про такий поворот у житті аж ніяк не шкодує, адже все його дитинство і юність промайнуло серед мальовничої природи рідного краю та його неповторних живописних краєвидів. Любов до землі назавжди у його серці, адже батько, Олександр Григорович Голобородько, знаний і мудрий аграрій, який все своє життя присвятив праці на землі, більше 30 років очолюючи одне із найкращих сільгосппідприємств колишнього Глобинського району. Маючи за плечима чималий досвід роботи, щедро ділиться ним зі своїми наступниками. Тепер за справу взялися його сини, Денис Олександрович та Максим Олександрович, який нині працює заступником директора з виробництва. Тож саме Денис Олександрович і повів мову про трудові будні очолюваного ним підприємства
.

Директор ТОВ СГП «Надія» Денис ГОЛОБОРОДЬКО та студент Хорольського агропромислового коледжу Олександр БАБЕНКО
Завідуюча токового господарства Людмила ЛИГИРДА та працівники току Юлія ГРАБЧАК, Олександр ПУСТОВІТ, Ольга ЗІПА
Механізатори Максим СУПРУН, Сергій БЕРЕЖНИЙ та Олег КОЩІЙ
Досвідчений зварник Микола КРИВОНОС


На сьогоднішній день у ТОВ СГП «Надія» в обробітку налічується 2230 гектарів орних земель. Основні культури, яким надають перевагу у вирощенні, – це соняшник і кукурудза. Крім них ще вирощують сою і пшеницю. Враховуючи цьогорічні сприятливі погодні умови зі значною кількістю опадів, урожай ранніх зернових порадував сільських аграріїв, які вчасно і без затрат зібрали вирощене. А от на соняшник, навпаки, покладали більші надії, тож його урожайність не дуже втішає пронозівських трударів. Як розповів директор ТОВ СГП «Надія» Денис Голобородько, 600 гектарів орних земель господарства перебувало на зрошуванні, цьогоріч тут були на поливі соняшник, кукурудза і соя. Зараз поливна система вже не працює, а чекає свого часу в наступному році.
На зборі ранніх зернових культур старанно і добросовісно трудилися механізатори Сергій Бережний, Руслан Грабчак. Дуже добре зарекомендував себе і 18-річний студент Хорольського агропромислового коледжу Полтавської державної аграрної академії Олександр Бабенко. Юнак проходив виробничу практику у ТОВ СГП «Надія», попереду у нього ще рік навчання, а тоді, за словами директора сільгосппідприємства Дениса Голобородька, йому пропонуватимуть працювати у сільгосппідприємстві, адже так молоді, завзяті і перспективні працівники тут дуже потрібні. Водії господарства Анатолій Красноштан і Олександр Гардаш трудилися на перевезенні зерна від комбайнів на токове господарство, де завідуючою Людмила Лигирда. Про очищення, просушування зерна та підготовку його до тривалого зберігання дбають працівники токового господарства Олександр Пустовіт, Юлія Грабчак та Ольга Зіпа. Про те, аби техніка була підготовлена до роботи, справно працювала і ні в якому разі не підводила у найвідповідальніший час, вчасно дбали не лише механізатори, а й досвідчений зварник Микола Кривонос та висококваліфікований токар Василь Родак. Всю роботу механізованого загону постійно контролює майстер своєї справи, інженер Микола Петрович Муравка.
У напружену жнивну пору, коли дорогоцінна кожна хвилина, смачні страви, приготовлені вправними кухарями Іриною Кощій та Світланою Лисенко, вивозилися трударям прямо в поле. У цей час механізатори отримували чотириразове харчування, за що щиро вдячні адміністрації господарства та працівникам кухні.
Як розповів директор ТОВ СГП «Надія» Денис Олександрович Голобородько, всією необхідною технікою сільгосппідприємство забезпечене повністю. Вони мають два комбайни «Claas Lexion-580», трактори «Case-335» та «New Holland», обприскувач «John Deere” та необхідний причіпний інвентар для здійснення всього комплексу польових робіт.
У ТОВ СГП «Надія» мають близько 700 пайовиків, розрахунок з якими проводиться вчасно і згідно укладених договорів. Проводиться повний обробіток присадибних ділянок, посів зернових культур, збір урожаю тощо. А ще сільгосппідприємство за всі роки свого існування ніколи не стояло осторонь життя територіальної громади: взимку розчищають всі шляхи і дороги від снігових заметів, беруть активну участь у наведенні чистоти та благоустрої населених пунктів. У цьому році надали допомогу у перекритті даху місцевого навчального закладу, який постраждав від потужного буревію тощо.
Тож залишається побажати всім працівникам ТОВ СГП «Надія» успіхів у нелегкій щоденній праці, погожих сонячних днів, аби завершити весь комплекс осінньо-польових робіт, гарних здобутків у тваринницькій галузі та обов’язкового здійснення всіх планів, задумів та мрій.
Тетяна ПОПСУЙ.
Фото Анатолія КРАВЧЕНКА.

Матеріал підготували: