ШКОЛА – ЦЕ ДУХ, ПАМ’ЯТЬ, ТРАДИЦІЇ Й НАСТУПНІСТЬ ПОКОЛІНЬ

Омельницька ЗОШ i-iii ст.

Історія нинішнього опорного закладу «Омельницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів виконавчого комітету Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області» сягає сивої давнини. Ще в далекому 1874 році у селі діяла земська школа, яка охоплювала невелику кількість учнів. Згодом, у 1912 році тут вже діяла церковно-парафіяльна школа, а з 1928 року почала працювати семирічка.
У 1936 році в новозбудованому приміщенні відкрилася десятирічка, в якій навчалося 800 дітей із Омельника та сусідніх сіл…
Нову сторінку в історії Омельницької школи було перегорнуто на початку 80-х років ХХ століття, коли гостро постало питання будівництва нового приміщення навчального закладу. Директором школи тоді працював Валерій Феодосійович Роговий. Тож саме завдячуючи ініціативі та винахідливості В.Ф.Рогового та тодішнього директора радгоспу «Кременчуцький», заслуженого працівника сільського господарства О.Х.Яроменка (школу було сфотографовано з висоти), ЦК партії дало згоду на будівництво нової школи. Її було збудовано за рекордні 11 місяців. 1 вересня 1982 року красуня-школа гостинно відчинила двері для своїх непосидючих вихованців…

Нині ж Омельницька школа має не тільки багате минуле, творче сучасне, а й широкі перспективи розвитку в майбутньому. Впевненість у завтрашньому дні ґрунтується на високому професіоналізмі педагогічного колективу, на багаторічних традиціях, сучасних методиках навчання і виховання та тісній співпраці з батьками та випускниками. Директором школи вже багато років трудиться досвідчений керівник, вмілий організатор педагогічного та учнівського колективів Ольга Павлівна Яроменок. Вона говорить найкращі і найтепліші слова на адресу своїх колег, які працюють поруч з нею і навчають своїх учнів розумному, доброму, вічному.
– Наш навчальний заклад може вмістити 464 учнів, зараз у зв’язку із демографічною ситуацією та низькою народжуваністю охоплено навчанням лише 209 діток. Навчальний і виховний процес здійснюють 25 педагогів – розумних, високоосвічених, професійних і надзвичайно талановитих, – так говорить про своїх колег Ольга Павлівна Яроменок. – Карантинні обмеження, в умовах яких ми живемо вже другий рік, внесли, звичайно, свої корективи і дещо «розхолодили» дітей. Спочатку важкувато було опановувати дистанційне навчання і вчителям, і нашим учням. Та ми справилися з такими неочікуваними викликами сьогодення і успішно проводили навчання в режимі онлайн.
Як розповіла далі директор навчального закладу Ольга Павлівна Яроменок, Омельницька школа має відмінну матеріально-технічну базу, що дає можливість учням здобувати міцні знання і в майбутньому обрати професію до душі.
– Здобувши повну загальну середню освіту, наші випускники вступають на навчання у найпрестижніші вищі навчальні заклади України. І найбільшою для нас, учителів, нагородою є подяки від керівництва навчальних закладів за розумних, старанних та успішних наших випускників, – з гордістю говорить Ольга Павлівна Яроменок.
Побувавши в Омельницькій ЗОШ І-ІІІ ступенів, на власні очі побачили, що тут дійсно є чим гордитися, адже її матеріально-технічна база заслуговує найвищих слів похвали і захоплень. З особливим відчуттям завітали до музею «Українська світлиця», до якого нас люб’язно запросили директор школи Ольга Павлівна Яроменок та заступник директора з навчально-виховної роботи Людмила Вікторівна Карпенко.
– Розпочали ми з невеличкого куточка народознавства, що з’явився в колишній учительській кімнаті. Згодом кількість експонатів зростала, і куточок перетворився у музей, який став нашою гордістю і нашою історією. Є у нас і рушник єдності поколінь, який ми урочисто розгортаємо щороку, у третій четвер травня, коли святкуємо День вишиванки, – говорить заступник директора Людмила Карпенко.
Серед експонатів «Української світлиці» колодязний журавель, справжнісінький ткацький верстат, за яким українські майстрині в далекому минулому ткали чудові килими. Є тут і стилізована українська піч, що була чи не в кожній сільській хатині.
Болем і скорботою відгукнулися в серцях вчителів та учнів навчального закладу події на Майдані 2013-2014 років та бойові дії на східних рубежах нашої країни, що, на жаль, тривають вже сьомий рік поспіль. Тут займаються активною волонтерською діяльністю, аби допомогти нашим захисникам вистояти і зберегти територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України. Тож в іншій частині шкільного музею серед почесних його експонатів знаходиться прапор однієї з військових частин з підписами воїнів у знак вдячності всьому колективу школи за активну життєву позицію та волонтерську діяльність. Чільне місце в музеї займає і електронна Книга пам’яті, що є результатом великої пошукової роботи педагогічного і учнівського колективів школи.

Директор Омельницької ЗОШ І-ІІІ ступенів Ольга ЯРОМЕНОК (справа) та
заступник директора з навчально-виховної роботи Людмила КАРПЕНКО
Завідуючий кабінету інформатики Олег ПРОКОПЕНКО з учнями
Класний керівник 1 класу Світлана КОНОНОВА зі своїми маленькими вихованцями
Педагог-організатор Юлія ПЛЕСКАЧ з президентом школи Вікторією АНДРУЩЕНКО
Досвідчена медсестра Галина ГАПОНЮК завжди на варті здоров’я вихованців навчального закладу

Словами: «Першим був не Господь і не геній, першим був простий чоловік. Він ходив по землі зеленій, і, між іншим, хлібину спік» всіх гостей зустрічає шкільна кімната-музей Хліба, в якій зібрані унікальні експонати, що розповідають про створення найсвятішого витвору людських рук – запашного, смачного і духмяного.
Є у навчальному закладі з особливою любов’ю облаштована ресурсна кімната для навчання та розвитку діток з особливими потребами. Тут надзвичайно затишно, світло, комфортно і по-сучасному креативно – така атмосфера спокою і справжнього домашнього тепла вкрай необхідна малечі, адже вона потребує особливої уваги та підтримки дорослих.
Неабиякою гордістю Омельницької ЗОШ І-ІІІ ступенів є кабінет інформатики, що також виконує функції і лінгафонного кабінету. Він створений з використанням найсучасніших новітніх технологій, надзвичайно світлий, просторий, здатний вмістити відразу 20 учнів, які з неймовірним бажанням поспішають сюди на уроки. А господарем тут досвідчений педагог, вчитель інформатики Олег Миколайович Прокопенко, який допомагає своїм учням здобути міцні знання, вкрай необхідні їм при виборі майбутньої професії.
Вихованці Омельницької ЗОШ І-ІІІ ступенів не тільки добре засвоюють шкільну програму, а й надзвичайно активні в житті своєї рідної альма-матер. У навчальному закладі успішно працює учнівське самоврядування «Крок», яке об’єднує креативних, розумних, організованих та комунікативних учнів. А ще вони є постійними учасниками проєктів шкільного громадського бюджету участі, і не просто учасниками, а їх переможцями. Так, нещодавно виграли проєкт бюджету участі під назвою «Дитяча ініціатива озеленення та благоустрою парку ім.В.І.Вернадського». За отримані кошти вдалося зробити чимало: тут прокладено доріжки, викладено тротуарну плитку, встановлено лавочки. Активна робота з благоустрою парку продовжується, а по її завершенню тут можна буде гарно проводити свій вільний час всім бажаючим.
Завжди до послуг учнів шкільна їдальня, яка своїм вишуканим оформленням може позмагатися з будь-яким кафе чи навіть рестораном. Тут надзвичайно світло, затишно, гарно і просторо, а ласувати смачно приготовленими висококалорійними сніданками і обідами – одне задоволення!
Опорний заклад «Омельницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів виконавчого комітету Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області» дійсно є школою майбутнього, вчителі і учні якої, продовжуючи славну історію своїх попередників, пишуть нову яскраву сторінку її біографії, вкладаючи в це часточку своїх палких сердець. Побувавши тут хоча б один раз, сюди хочеться повертатися знову і знову, бо тут надзвичайно спокійно і затишно. Тож хай щастить вам, сіячі розумного, доброго, вічного, і вам, юні, непосидючі, допитливі пізнайки, адже у вас попереду велике і насичене яскравими подіями життя. Успіхів вам, нових перемог та здійснення найзаповітніших мрій і бажань!
Фото Анатолія КРАВЧЕНКА.

Матеріал підготували: