ХАЙ ЩАСТИТЬ ВАМ, ЛЕЙТЕНАНТЕ!

У світі існує безліч професій… Та серед них – одна, особлива, – професія військового. Нелегка, небезпечна, але така потрібна і така почесна у всі віки. Вона нерозривно пов’язана з ризиком для життя та здоров’я, труднощами фізичними та психологічними, але найбільшою особливістю її є те, що це не просто професія – це поклик душі. Сучасні події на сході нашої країни показали, що Україні вкрай необхідні професійні висококваліфіковані військові.
Тож саме за покликом душі і обрав собі професію для справжніх чоловіків глобинець Максим Сергійович Кононов, вступивши у 2015 році до військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».
Та не зовсім простим був шлях Максима до омріяної з дитинства професії. У 2014 році, успішно закінчивши Глобинську ЗОШ I-III ступенів №5, вступив до Кременчуцького національного університету ім.М. Остроградського. Але в перші ж місяці навчання зрозумів, що вибір зробив неправильний, і що його місія в цьому житті – бути військовим. Та і як могло бути інакше, патріотично налаштований юнак не залишився байдужим до тих буремних подій в Україні, що розгорнулися у 2014 році і твердо вирішив обрати професію – Батьківщину захищати! Та ще завдяки мудрим порадам своєї бабусі, Тетяни Василівни, яка бачила свого найкращого в світі онука тільки військовим. А ще – татові, Сергію Олександровичу, професійному військовому, який 22 роки свого життя віддав армії. І зараз Сергій Олександрович несе службу за контрактом у 72 ОМБр. Молодший брат Максима, Антон, нині опановує ази військової науки у Міжнародному міжвідомчому багатопрофільному центрі підготовки підрозділів Національної гвардії України. Тож матусі, Марині Василівні, дружині та мамі військових, доводиться нелегко щодня чекати вісточок та візитів додому своїх дорогих серцю Кононових, які чесно і мужньо служать Україні.
Тож 5 років, наче один день, спливло з того часу, коли Максим був відібраний Глобинським районним військовим комісаріатом як кандидат для вступу до Харківського інституту танкових військ. До того ж, навчатися міг юнак безкоштовно, на повному державному утриманні.
Сказати, що було важко в перші місяці та навіть рік навчання, то нічого не сказати. Але щоденна праця над собою, сила волі, характер та бажання стати професіоналом військової справи – дали свої результати.
Саме під час навчання у військовому інституті Максим серйозно «потоваришував» зі спортом. Зайняття рукопашним спортом навчило майбутнього лейтенанта бути відповідальним, цілеспрямованим, поважати суперника й вперто йти до своєї мети. Саме в роки навчання Максим Кононов став майстром спорту України з рукопашного спорту, і здобув срібло на чемпіонаті світу в Німеччині. На його рахунку багато перемог з цього виду спорту в Україні, зокрема, в чемпіонатах Збройних Сил України.
Позаду вже лишилися тактичні навчання, практичні заняття на полігоні, польові умови, максимально наближені до бойових, іспити та заліки… Не на словах, а на ділі, знає вже лейтенант Максим Кононов, що військова служба – важка й відповідальна справа, а життя військових повне стресів та емоційних потрясінь, тому в армії важлива не тільки відважність, а й неабияка сила духу та любов до рідної неньки України, які й вели його до бажаного всі роки навчання.
І перед нами вже не просто курсант, а гарний та статний молодий лейтенант, який нещодавно склав урочисту клятву на вірність Кодексу честі офіцера Збройних Сил України.
Максим Сергійович Кононов уклав контракт з ЗСУ на 5 років та отримав посаду заступника начальника батальйону мотопіхоти з озброєння 14 ОМБр (м.Володимир-Волинський). За його плечима дві освіти: військова (магістр озброєння та військова техніка) й цивільна (бакалавр інженер-механік). Отримав уже й першу лейтенантську зарплату, що склала 23 тисячі гривень!
Тож, нехай щастить Вам, лейтенанте, адже Ви обрали непросту життєву дорогу, нехай вона буде мирною. Гідно несіть почесне звання офіцера Збройних Сил України, вірою та правдою служіть на благо українському народові, бо саме від Вас залежить майбутнє України.

Ігор КОВАЛЕНКО, заступник Глобинського військового комісара –
начальник відділення комплектування з лейтенантом Максимом КОНОНОВИМ
У колі друзів-лейтенантів

Серед товаришів

Матеріал підготували: