ХАЙ КОЛОСИТЬСЯ ПРАЦЯ ХЛІБОРОБСЬКА ЩЕДРОЮ НИВОЮ УСПІХУ!

Обліковець Олександр ДАНИЛЬЧУК та заступник директора
ПСП ОВ «Колос» Сергій ФЕДЧЕНК
О

На сторінках нашого видання ми вже неодноразово розповідали про успішну роботу приватного сільськогосподарського підприємства з орендними відносинами «Колос», що в с.Опришки Глобинської територіальної громади. Це підприємство чимало років очолює мудрий, досвідчений керівник-новатор, професійний аграрій, людина широкого кругозору та великої щедрої душі – Віктор Кузьмич Крюк. За його плечима – кілька десятиліть хліборобської праці, модернізація і розвиток рідного господарства, турбота про працівників, пайовиків, про рідне село.
На сьогоднішній день ПСП ОВ «Колос» є взірцем злагодженої роботи на різних ділянках, заради спільного успішного результату. Цей результат забезпечує фінансове благополуччя працівників підприємства, пайовиків, позитивно впливає на розвиток та благоустрій села Опришки.
Про стан цьогорічних справ у господарстві розмову ведемо з заступником директора, а за сумісництвом і головним агрономом ПСП ОВ «Колос», Сергієм Анатолійовичем Федченком, який теж чимало років свого життя присвятив роботі в цьому господарстві.
Сергій Анатолійович розповів, що цьогоріч на полях ПСП ОВ «Колос» посіяно 480 га кукурудзи, 900 га сої, 360 га соняшника, 190 га пшениці, 30 га ячменю, по кілька гектарів городини та баштану. Структура планування посівів у господарстві впродовж останніх років залишається незмінною. Головний агроном переконаний, що робити ставку на якусь одну сільгоспкультуру в сьогоднішніх кліматичних умовах не варто, адже спрогнозувати наперед ні врожайність, ні те, якою буде погода, неможливо. Тому господарі й вирощують різні культури, в надії, що якась із них дасть добрий врожай.
Цьогорічна весняна погода з дощами та помірною температурою сприяла аграріям. Хоча інтенсивні дощі на початку червня трохи завадили вчасному обробітку полів гербіцидами від бур’янів, фунгіцидами та інсектицидами від хвороб і шкідників. Довелося агроному трохи похвилюватися з цього приводу. Декілька недоспаних ночей та напружених днів вирішили проблему. На час нашого візиту до господарства всі поля вже були оброблені згідно строків та норм. Проблема, яку ще потрібно вирішувати аграріям – це боротьба з ваточником сирійським. Він є одним з найлютіших ворогів кожного агронома. З’являючись на полях, ваточник вперто витісняє культури та розростається з майже неймовірною швидкістю. А оскільки ця рослина вирізняється високою посухостійкістю та морозостійкістю, а також має дуже добре розвинену, міцну та розгалужену кореневу систему, боротися з нею вкрай важко. Тому в господарстві практикують ручне прополювання полів від цієї культури.

Механізатори, які трудяться на внесенні гербіцидів Іван ДАНИЛЬЧУК,
Андрій ВАСЕНКО, Валерій МАРТИНЕНКО та Руслан ОСАУЛЕНКО


Також Сергій Анатолійович розповів, що в конторі господарства, їдальні, в актовому залі бригади, там, де збираються люди, за ініціативи директора Віктора Крюка, встановлено сучасні кондиціонери, аби працівникам підприємства комфортно працювалося та відпочивалося.
У зв’язку з протиепідемічними заходами щодо поширення коронавірусної інфекції, на різних дільницях підприємства встановлено елетросушарки для рук, санітайзери з антисептиками, аби забезпечити всі санітарні вимоги та убезпечити працівників від хвороби.
Для Віктора Кузьмича Крюка на першому місці завжди була підтримка пайовиків та працівників. У зв’язку із подорожчанням продуктів харчування, зокрема, олії, для пайовиків та працівників вже кілька разів видавалися продуктові набори. Продукти надаються людям безоплатно, тобто їхня вартість не вираховується із тієї суми, що пайовики отримують за оренду своїх паїв. До речі, орендна плата у господарстві виплачується завжди вчасно, також обов’язково сплачуються всі податки та відрахування. Обробіток городів та інші сільгоспроботи для пайовиків виконуються за символічну плату, лише щоб покрити витрати на пальне та зарплату механізатора. Практикується тут і видача орендної плати наперед, коли людина планує придбати щось вартісне, а коштів не вистачає. У разі хвороби і працівники, і пайовики отримують матеріальну допомогу на лікування.
У господарства є пайовики, які проживають далеко від Опришок, їм орендна плата перераховується на банківські картки. Також проводиться перерахунок у грошовому вимірі всіх продуктових наборів, і пайовики, які живуть далеко, отримують грошові перекази, на які можуть придбати продукти за місцем проживання.
Для працівників ПСП ОВ «Колос» крім створення комфортних умов праці та відпочинку, організоване смачне, ситне та різноманітне харчування. Готують страви вправні кухарі Віта Вікторівна Михайлець та Алла Миколаївна Вакарчук.
Працює у ПСП ОВ «Колос» біля 50 працівників, вони трудяться цілий рік. Тут не практикують звільнення працівників у зимовий період, трохи зменшують тривалість робочого часу, але люди не залишаються без роботи і зарплати. Саме тому всі тримаються свого місця роботи, звільнень чи плину кадрів тут практично немає.
Сергій Федченко вдячний за сумлінну роботу Андрію Брисюку, Івану Данильчуку, Андрію Васенку, Олегу Губі, Петру Вакуленку, Олександру Шишковському, Павлу Павлишу, Олександру Сауху, Віталію Бугайцю, братам Анатолію та Миколі Дібровам, Руслану Осауленку, особливу подяку висловлює бригадиру Сергію Івановичу Олійнику, який два роки ніс службу в Збройних Силах України, захищаючи Батьківщину від російських окупантів, а нині добросовісно працює у господарстві.
Завдяки Віктору Крюку в с.Опришки збудована дерев’яна церква, яка стала чудовою окрасою села. Віктор Кузьмич продовжує і надалі опікуватися нею. Коштом господарства цілу зиму церква опалювалася кондиціонером, освітлення та водопостачання теж за рахунок ПСП ОВ «Колос», церква постійно поповнюється новим церковним начинням. Облаштували тут і радіомікрофон та гучномовці, під час карантину люди мали можливість на відстані слухати службу Божу.
Настоятель Опришківської церкви Володимир Баран не тільки виконує роль настоятеля храму, духовного пастиря, а й активно включається у громадську роботу, дбає про розвиток культури у селі, він завоював авторитет та повагу не тільки в Опришках, а й у всій Глобинській громаді.
Ще один напрямок, якому приділяється значна увага – допомога військовим. І для Віктора Кузьмича Крюка, і для Сергія Анатолійовича Федченка це питання принципу і власної совісті. За роки війни було витрачено десятки тисяч гривень на придбання необхідного для військових, на заправку автомобілів волонтерів, які прямують з допомогою на схід. Сергій Анатолійович особисто бував кілька разів на передових східних рубежах, бачив на власні очі, що там відбувається та в чому мають потребу наші воїни. Тому настрій керівників господарства такий – доки тривають військові дії, допомагати нашим воїнам наближувати перемогу всіма доступними засобами.
Тож нехай всі справи, якими займаються у ПСП ОВ «Колос», будуть успішними, посіви радують щедрими врожаями, здоров’я міцніє, а всі плани і задуми втілюються у життя!
Фото Анатолія КРАВЧЕНКА.

Матеріал підготували: