У НОВОЗНАМ’ЯНСЬКОМУ СТАРОСТИНСЬКОМУ ОКРУЗІ ПРАЦЮЮТЬ ДЛЯ ЛЮДЕЙ І ЗАРАДИ ЛЮДЕЙ

До складу Новознам’янського старостинського округу Піщанської сільської ради Кременчуцького району входять села Нова Знам’янка, Вільна Терешківка, з населенням 4100 осіб. У грудні 2020 року на посаду старости був призначений молодий і перспективний Віталій Юрійович Жмак, який до цього впродовж 10 років працював в Автозаводській районній адміністрації виконавчого комітету Кременчуцької міської ради. Рік минув з часу призначення його на цю надзвичайно відповідальну посаду, тож ми завітали до Новознам’янського старостинського округу, аби дізнатися про трудові будні громади та плани на майбутнє.
Як розповів Віталій Юрійович Жмак, на території Новознам’янського старостинського округу успішно діють навчальні заклади, у числі яких Новознам’янський НВК (директор Валентина Іванівна Бугаєць), Вільнотерешківська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.І.М.Волочая (директор Наталія Михайлівна Марченко), Вільнотерешківський ДНЗ «Малятко» (завідувач Ніна Володимирівна Крупа). Тут працюють висококваліфіковані педагогічні працівники, які всі свої знання і вміння віддають навчанню і вихованню підростаючого покоління. Тож саме закладам освіти тут приділяється особлива увага, та й коштів вони потребують найбільше із місцевого бюджету. Цьогоріч було зроблено поточний ремонт у дитячому садочку «Малятко» та проведено капітальний ремонт у Вільнотерешківській ЗОШ.
Велика увага в старостинському окрузі приділяється і благоустрою населених пунктів: тут проводиться весь комплекс робіт зі скошування бур’янів, впорядкування узбіч. Та все ж на першому місці – це наведення належного порядку і чистоти на 13 кладовищах, де знайшли свій вічний спочинок місцеві жителі.
У поточному році значна увага приділялась і грейдеруванню доріг з підсипанням дорожнього покриття – для цих робіт було завезено близько 500 тонн дорожньої суміші. Займалися протягом року і кронуванням дерев, було видалено 11 аварійних дерев, що становили загрозу для жителів населених пунктів старостинського округу. Роботу у цьому напрямку, як відмітив В.Ю.Жмак, продовжуватимуть і надалі, адже дуже важливо завчасно видалити небезпечні дерева, аби вони не накоїли лиха.
На території Новознам’янського старостинського округу діють два заклади медицини – це Вільнотерешківська АЗПСМ, де завідуючою Віта Василівна Ковтун. Тут місцеві жителі можуть отримати весь комплекс медичних послуг, а також пройти курс лікування у денному стаціонарі АЗПСМ.
У Новознам’янському старостистинському окрузі проживає чимало талановитих людей, справжніх аматорів народного мистецтва, які свято бережуть народні традиції та закохані в українську пісню. Вони є учасниками художньої самодіяльності Вільнотерешківського сільського Будинку культури (директор Лілія Олексіївна Мулявка) та Новознам’янського сільського клубу (завідуюча Віра Михайлівна Калініченко). У закладах культури завжди весело і гамірно, проводяться різноманітні святкові заходи, приурочені до державних та професійних свят, репетиції творчих колективів тощо, звичайно із дотриманням всіх протиепідемічних заходів.
Діє на території старостинського округу і дільниця №2 комунального підприємства «Комунсервіс» Піщанської сільської ради та комунальна організація «Новознам’янська місцева пожежна охорона», робота яких надзвичайно важлива для успішної життєдіяльності всієї територіальної громади.
Спілкуючись, Віталій Юрійович Жмак поділився планами на майбутнє.
– Найголовніше для нас – це, безумовно, зберегти те, що було зроблено нашими попередниками, і звичайно ж, рухатися вперед, ставлячи перед собою амбітні плани. У нас проживають хороші і надзвичайно працьовиті люди, які заслуговують на краще життя. Дуже добре те, що наш старостинський округ має зручне розташування, за кілька кілометрів – місто Кременчук, наш районний центр. Тож нашим жителям хочеться жити комфортніше, їздити гарними дорогами і ходити освітленими вулицями, – наголосив очільник старостинського округу. – На першому місці – це розробка проєктно-кошторисної документації на будівництво і капітальний ремонт доріг із асфальтовим покриттям. Не менш важливим є і розвиток мережі вуличного освітлення, адже у нас освітлюються лише центральні вулиці сіл Нова Знам’янка та Вільна Терешківка, тож у цьому плані нам є над чим працювати.
У подальших планах – покращення матеріально-технічної бази закладів освіти, адже, як наголосив очільник територіальної громади, життя не стоїть на місці і їх вихованці мають бути забезпечені всім необхідним для отримання якісних і міцних знань. Працюватимуть також і над покращенням матеріально-технічної бази другої дільниці КП «Комунсервіс» та КО «Новознам’янська місцева пожежна охорона», проводитиметься і надалі активна робота з інвентаризації земель.
Слід додати, що Новознам’янський старостинський округ знаходиться у зручній двоповерховій будівлі в центрі села. У цьому ж приміщенні кілька кабінетів займає КЗ «Інклюзивно-ресурсний центр Піщанської сільської ради», Новознам’янська АЗПСМ», відділення зв’язку тощо. Поблизу адмінприміщення знаходиться комунальна організація «Новознам’янська місцева пожежна охорона», навпроти – Центр надання адміністративних послуг. Як зауважив очільник територіальної громади, – це дуже зручно не лише для працівників, а й для жителів старостинського округу, які звертаються у відповідну інстанцію за допомогою.
– У нас існує тісна співпраця з усіма установами, підприємствами та організаціями, що діють на території старостинського округу, і це дуже радує, адже тільки завдяки взаєморозумінню та підтримці можна досягти якнайкращих результатів на користь нашої громади, – відмітив насамкінець нашої зустрічі староста Новознам’янського старостинського округу Віталій Юрійович Жмак.
Фото Анатолія КРАВЧЕНКА.

Матеріал підготували: