У МАНЖЕЛІЇ ТА ЛАМАНОМУ ДБАЮТЬ ПРО ПОРЯДОК НА ТЕРИТОРІЇ ГРОМАДИ

Села Манжелія і Ламане, що віднедавна ввійшли до складу Глобинської ОТГ, вражають своєю чарівністю та мальовничістю. Тут неймовірно гарна природа та неповторні краєвиди, а люди привітні і по-справжньому закохані у свій рідний край. Та найбільше їхнє бажання, аби їхні села процвітали, щоб молодь не залишала рідні місця, аби народжувалася малеча і радувала своєю появою на світ своїх найдорожчих матусь і татусів. Але, на жаль, не все тут так, як мріється місцевим жителям, бо роботу в селах віднайти надзвичайно важко, тому і залишає їх молодь у пошуках кращої долі. Тож аби дізнатися, як живеться жителям Манжелії та Ламаного, завітали до новообраного сільського старости Анатолія Анатолія Пшенишного. На цю надзвичайно відповідальну посаду голову СФГ «Вікторія» було призначено 17 березня ц.р.

Староста сіл Манжелія та Ламане Анатолій ПШЕНИШНИЙ, спеціалісти І категорії виконкому Глобинської міської ради Тетяна МЕЛЬНИКОВА та Валентина ЛИТВИНЕНКО, прибиральниця службових приміщень Валентина ТИМОШЕНКО
Завідувач закладу дошкільної освіти «Калинка» Тетяна ВЕРХОВСЬКА та вихователь Лідія ВІТКО зі своїми маленькими вихованцями


Про чистоту та благоустрій території дбають Анатолій САМОЙЛЕНКО та Назар ГРИГОРУК

Як розповів очільник сільської громади, значну увагу в селах Манжелія та Ламане приділяють благоустрою та впорядкуванню цих населених пунктів. Тут дбайливо скошені бур’яни, прибрані узбіччя, впорядкований центр села – всі ці роботи проводяться, починаючи з весни. На роботах з благоустрою зайняті Анатолій Миколайович Самойленко та Назар Юрійович Григорук, які надзвичайно старанно і добросовісно відносяться до виконання своїх професійних обов’язків. До речі, ці надзвичайно старанні чоловіки трудяться і в місцевому комунгоспі «Промінь», де професійно і без затримок ремонтують сільський водопровід. А.А.Пшенишний дуже вдячний всім, хто не стоїть осторонь життя сільської громади і в міру своїх можливостей допомагає вирішувати проблеми її життєдіяльності. Це ДП «Глобинеагропродукт» (фінансовий директор Сергій Вікторович Коросташов), СФГ «Астрагал» (голова Тетяна Григорівна Магда), ФГ «Колос» (голова Василь Васильович Добжинський), СФГ «Надія» (голова Іван Миколайович Козаченко), одноосібники Віталій Борисович Гаврилець і Валерій Миколайович Босяк. Всім їм Анатолій Анатолійович Пшенишний говорить слова вдячності за розуміння і підтримку, за готовність завжди прийти на допомогу, а ще за постійну підтримку місцевої ФК «Манжелія», адже саме завдяки їхній допомозі сільські спортсмени мають змогу брати участь у змаганнях і здобувати призові місця.
Радує сільського старосту Анатолія Анатолійовича Пшенишного та всіх жителів громади частковий ремонт місцевих доріг загальною протяжністю 6 км 100 м. Про те, в якому жахливому стані вони були донедавна, знає кожен, хто приїздив у справах чи на відпочинок до Манжелії. Звичайно, роботи в цьому плані ще не завершені, вони продовжуватимуться і надалі, аби лише виділялися кошти на їх проведення, а їх потрібно ще чимало.
31 липня у селі Манжелія відбулося гарне і веселе святкове дійство – День села, де люди змогли по-справжньому відпочити, насолодитися концертною програмою та отримати море позитиву. День свого рідного села відсвяткували 7 серпня і мешканці Ламаного, які готувалися до нього заздалегідь, тож воно вдалося на славу!
Перебуваючи у с.Манжелія, відвідали ми і заклад дошкільної освіти «Калинка», де завідуючою працює Тетяна Володимирівна Верховська. Територія садочка надзвичайно простора, дбайливо впорядкована, радують зір з любов’ю висаджені клумби, на яких неймовірне квіткове розмаїття – все це справа турботливих рук всіх працівників дошкільної установи, які постійно дбають, аби діточкам тут було гарно, зручно і безпечно. Це вихователь Лідія Григорівна Вітко, помічник вихователя Світлана Юріївна Козаченко, медична сестра Віра Анатоліївна Гаркавенко, кухар Любов Трохимівна Губрієнко. Малечі в садочку дуже гарно, затишно і комфортно, вона забезпечена всім необхідним і почувається тут ніби вдома. Одне дуже турбує не тільки трудовий колектив закладу дошкільної освіти, а й місцевого навчального закладу – це надзвичайно низька народжуваність діточок у селі. «Калинку» зараз відвідує всього 7 хлопчиків і дівчаток, а розрахований він на 34 маленьких вихованців. Хоча перспективи на майбутнє й невтішні, але працівники садочка все ж таки сподіваються на кращі часи і вірять, що в їхніх селах лунатиме дзвінкий дитячий сміх.
Розповідаючи про трудові будні цієї невеличкої громади, сільський староста Анатолій Пшенишний говорить слова вдячності на адресу своїх колег, які працюють поруч з ним. Це спеціаліст І категорії загального відділу виконавчого комітету Глобинської міської ради Тетяна Михайлівна Мельникова, спеціаліст І категорії відділу по управлінню природними ресурсами та регулюванню земельними відносинами виконавчого комітету Глобинської міської ради Валентина Петрівна Литвиненко. Про належну чистоту і порядок в приміщенні дбає прибиральниця службових приміщень Валентина Миколаївна Тимошенко.
Залишається побажати всьому колективу сільської громади, а також жителям сіл Манжелія та Ламане успіхів у навчанні, праці та в житті, обов’язкової віри та сподівань на кращі часи тепер вже в складі Глобинської об’єднаної територіальної громади.
Фото Анатолія КРАВЧЕНКА.

Матеріал підготували: