У КНИЖКОВОМУ ЦАРСТВІ

Бібліотекар Борисівської сільської бібліотеки Людмила ПІДЦЕРКОВНА

Бібліотека завжди була, є і буде скарбницею духовності та мудрості, місцем, де панує особлива аура і енергетика. І, безумовно, саме бібліотеки є основною культурно-просвітницькою установою у селі, куди приходять, аби відпочити від сірої буденщини, від звичних щоденних справ, бо, занурившись у читання цікавої книги, забуваються існуючі проблеми та всі негаразди. Та й люди тут працюють особливі, по-справжньому закохані у книгу та свою роботу. І сьогодні розповідь про жінку, яка хоча й працює бібліотекарем зовсім небагато часу, але вже не уявляє себе без улюбленої роботи.
Людмила Миколаївна Підцерковна – бібліотекар Борисівської сільської бібліотеки, що знаходиться у місцевому Будинку культури. Вона – справжня берегиня книжкового царства, що налічує більше п’яти тисяч примірників книг на різні смаки та уподобання. У сільській книгозбірні панує особлива атмосфера, затишок і спокій, створені дбайливими стараннями іі господині. Одне тільки дуже турбує сільського бібліотекаря – це холоднеча у приміщенні, яке не опалюється взимку, то ж і відвідувачів зараз тут небагато. Але і в такій ситуації можна знайти вихід. Аби читачі старшого віку не залишалися без улюблених книг та періодики, Людмила Миколаївна обслуговує їх вдома. Враховуючи всі їхні побажання, вона доставляє їм замовлені книги і забирає до бібліотеки вже прочитані. Саме підготовкою чергової партії книг для своїх земляків вона і була зайнята, коли ми завітали до бібліотеки. Гарні і теплі слова жінка говорила на адресу найактивніших своїх читачів – людей старшого віку. Це Антоніна Олександрівна Мисяк, Тамара Олексіївна Парахнич, Ніна Олександрівна Нечипоренко, Марія Михайлівна Нестеренко, Володимир Володимирович Надточій, Світлана Іванівна Романенко, Алла Миколаївна Денчеля, Тетяна Дердьовна Денчеля.
Частими гостями сільської бібліотеки є і школярі, які теж полюбляють сюди навідуватися, для них Людмила Миколаївна теж підбирає гарні книги відповідно їхнього віку. А ще вона заохочує їх до малювання, ліплення, виготовлення різних поробок. Найактивнішими учасниками таких занять є юні Поліна Тіляєва, Володя і Настя Пілявські, Влада Смаглюк, Аліна Рець та Діана Волох.
Людмила Миколаївна Підцерковна дбає про те, аби її читачам було цікаво у бібліотеці, вона постійно оновлює книжкові виставки, приурочені до різних державних та професійних свят, слідкує за новинами літератури, активно пропагує українські традиції та звичаї. Останнім часом нею були підготовлені виставки «Хустка – витвір мистецтва», «Свічка плакала в скорботі», «Ми пишаємося вами, земляки», «Вернісаж популярних новинок», «Пізнаємо світ з книгою», «Для вас, любі діточки» тощо. А ще Людмила Миколаївна говорить щирі слова вдячності на адресу керівництва Глобинської ОТГ за постійну допомогу і підтримку.
– Відтоді, як наші Бориси ввійшли до складу Глобинської об’єднаної територіальної громади, до бібліотеки постійно надходять нові книги, а також щороку передплачуються цікаві газети і журнали для різних вікових категорій. Мені, як бібліотекарю, є що запропонувати своїм читачам як дорослим, так і юним, адже я знаю уподобання і смаки кожного з них. А ще завдяки підтримці об’єднаної територіальної громади для нашої сільської бібліотеки було придбано два планшети, то ж діти були просто в захваті від такого подарунка. Сподіваюся, що нас і надалі підтримуватимуть та забезпечуватимуть цікавою сучасною літературою, бо наші читачі цього заслуговують, – говорить сільський бібліотекар Людмила Підцерковна.
Фото Анатолія КРАВЧЕНКА.

Матеріал підготували: