СВЯТО ЛЮДЕЙ, ЧИЯ ПРАЦЯ СПОВНЕНА ГУМАНІЗМОМ, МИЛОСЕРДЯМ І ТЕПЛОМ

Колектив управління соцзахисту населення Глобинської РДА

Щорік, в першу не неділю листопада, в Україні святкують День працівника соціальної сфери. Указ про впровадження цього свята видав Президент України ще в 1999 році. З того часу в країні офіційно вшановують тих, хто займається питаннями соціального захисту.
Зайняті у цій галузі фахівці допомагають в найскладніших і, здавалося б, невирішених ситуаціях. Вони надають підтримку тим, хто її потребує, незалежно від віку або соціального статусу. Працівниками управління виконуються понад 100 функцій і завдань соціального спрямування (із призначення та виплати соціальної допомоги, компенсацій та інших соціальних виплат, установлених законодавством України, надання житлових субсидій та пільг, організації надання соціальних послуг, соціального обслуговування, соціальної роботи та ін.
У нашому районі станом на 1.10.2020 року на обліку у Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває 15 404 особи. Це й ветерани війни, військової служби, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, учасники антитерористичної операції, особи з інвалідністю, пенсіонери та інші. Це категорії громадян, з якими щодня працюють працівники управління. А це більша половина від загальної кількості жителів Глобинського району.
Працівники соціальної сфери володіють умінням налагоджувати зв’язки між людьми, знаходити спільну мову з кожним, направляти тих, хто заплутався і проявляти милосердя. Вони роблять добро не тільки зі службового обов’язку, а й за велінням совісті та за покликом душі. Адже майже щодня доводиться розбиратися в ситуаціях та проблемах наших громадян, які досить часто не відносяться до компетенції управління (чи то питання банківських установ, органів місцевого самоврядування, підприємств надавачів житлово-комунальних послуг тощо).
Робота в управлінні складна й напружена, адже пов’язана вона з вирішенням проблемних питань найбільш вразливих верств населення району. А ще зараз в умовах процесу децентралізації в Україні відбуваються постійні зміни, які необхідно швидко втілювати в життя.
До структури управління входять:
Відділ фінансово-господарського забезпечення (завдяки їхній злагодженій роботі забезпечується фінансування усіх державних програм соціального спрямування – допомоги, компенсації, пільги, житлові субсидії, забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації, оздоровлення в санаторно-курортних закладах пільгових категорій громадян та інші, а також реалізація заходів обласних та районних програм).
Начальником цього відділу працює Світлана Іванівна Пасічник, заступником начальника відділу – Наталія Миколаївна Пасічник, спеціалістами: Наталія Анатоліївна Туранська та Тетяна Миколаївна Вороніна.
Відділ по контролю за правильністю призначення і виплати пенсій та побутового обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів. Начальник відділу Віталіна Володимирівна Стицун, спеціалісти – Олена Володимирівна Солдатенко, Ліля Іванівна Кабачок, Тетяна Михайлівна Шестакова. Працівники відділу щодня опікуються вирішенням питань забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації, санаторно-курортним лікуванням громадян, які мають відповідне право, послугами з професійної реабілітації та отриманням послуг з психологічної реабілітації у санаторно–курортних закладах, влаштуванням у державні будинки-інтернати, видачею посвідчень багатодітним сім’ям та іншими питаннями.
Відділ грошових виплат та компенсацій. Начальником відділу працює Світлана Миколаївна Тютюнник, заступником начальника відділу – Людмила Олександрівна Ткаченко, спеціалістами – Катерина Сергіївна Костомарова, Віта Миколаївна Марфенко, Ірина Олександрівна Логвин, Алла Олександрівна Логвин, Наталія Олександрівна Березанська, Марина Леонідівна Коваленко, Юлія Василівна Бикова.
Працівники відділу займаються щоденною копіткою роботою з прийому громадян, роз’яснювальною роботою, проведенням розгляду документів та призначенням різних видів допомог, компенсацій та житлових субсидій.
Сектор державних соціальних інспекторів. Завідувачем сектору – головним державним соціальним інспектором трудиться Наталія Іванівна Гусакова, державним соціальним інспектором – Світлана Миколаївна Біліченко, які щоденно контролюють питання цільового призначення державних соціальних допомог, житлових субсидій, проводять перевірки з достовірності поданої громадянами інформації про доходи та майновий стан при подачі документів для отримання різних видів державних допомог.
Відділ персоніфікованого обліку. Працівники цього відділу забезпечують актуальне ведення Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, та проводять щомісячний в автоматичному режимі обрахунок пільг з подальшою передачею даних до Мінсоцполітики. Робота у відділі потребує неабиякої витримки, адже основний контингент отримувачів послуг – пільгові категорії громадян, найбільш вразливі, які потребують особливої уваги. Всі поставленні завдання працівники відділу виконують якісно і сумлінно. Тут працюють заступник начальника управління, начальник відділу Валентина Іванівна Береговенко, спеціалісти – Аліна Вікторівна Горпинченко, Світлана Володимирівна Перепічай, Юлія Сергіївна Мацюк, Тамара Володимирівна Шайнога.
Відділ автоматизованої обробки інформації, управління персоналом та документування управлінської діяльності. Заступник начальника управління, начальник відділу Роман Петрович Мамон, спеціалісти – Людмила Олександрівна Чирва, Валентина Вікторівна Білоус, Тетяна Вікторівна Нестьора.
Завдяки відповідальній роботі Романа Мамона функціонує вся комп’ютерна мережа управління з її розгалуженою системою різного програмного забезпечення, що забезпечує призначення, перерахунки всіх видів державних допомог, пільг, субсидій та направлення нарахувань на центральний рівень. Адже зараз нашим управлінням проводиться в автоматичному режимі обрахунок пільг та житлових субсидій з подальшою передачею даних до Мінсоцполітики.
У переддень професійного свята висловлюю щиру подяку своєму колективу за сумлінну щоденну роботу, за працю у вихідні дні та понаднормову роботу. Мені приємно працювати разом з вами в одній команді. Я вдячна всім колегам за розуміння важливості поставлених державою завдань, за терпіння, мудрість та виваженість. Хочеться, щоб держава цінувала нашу працю гідним рівнем заробітної плати.
Дорогі колеги, щиро зичу всім вам міцного здоров’я, добробуту, сімейного затишку, злагоди, звершення задумів, невтомного творчого пошуку та подальших успіхів у поліпшенні соціального захисту населення. Зі святом!

Світлана ГРИЦАЙ,
начальник управління соціального захисту населення Глобинської
райдержадміністрації.

Матеріал підготували: