РУСЛАН ПОГОРІЛЕЦЬ: «З НЕТЕРПІННЯМ ЧЕКАЄМОНА ЗАВЕРШЕННЯ КАРАНТИННИХ ОБМЕЖЕНЬ»

Руслан ПОГОРІЛЕЦЬ, директор Піщанського центру культури та дозвілля

Вже другий рік поспіль ми всі живемо в умовах повного чи часткового карантину в зв’язку з коронавірусною інфекцією. Запроваджені карантинні заходи внесли різкі зміни у звичне життя кожного з нас та створили певні незручності. Та найбільше потерпають від них заклади культури, які на початку введення карантину взагалі не працювали, а згодом частково розпочали свою роботу. Ми, глядачі, вже дуже засумували за концертами, різноманітними святковими та розважальними заходами. Артистам, повірте, теж не дуже солодко у такий непростий час, адже, будучи творчими і надзвичайно талановитими людьми, вони просто не можуть всидіти без репетицій, тренувань і, звичайно ж, без виступів та глядацьких гучних аплодисментів. Працівники закладів культури з нетерпінням очікують на повне завершення цього досить тривалого карантину, аби знову радувати нас своїми талановитими виступами та майстерно підготовленими новими концертними програмами.
Про це давно мріють і працівники Піщанського центру культури та дозвілля, який вже другий рік очолює молодий, але напрочуд талановитий і перспективний директор Руслан Юрійович Погорілець. Цьому юнакові лише 22 роки від роду, а очолив заклад культури він у … 20-річному віці. Зовсім юний вік не став на заваді, а, навпаки, за ці півтора роки перебування на такій відповідальній посаді він змужнів, набрався досвіду та впевненості у власних силах, і зараз, сповнений енергії та бажання працювати, зі своїм колективом теж з нетерпінням чекає на завершення карантинних обмежень.
Руслан Юрійович родом із с.Гориславці, закінчив Кременчуцький педагогічний коледж ім.А.Макаренка та Кременчуцький національний університет ім.М.Остроградського, за фахом – магістр автомобільного транспорту. Працював учителем початкових класів та інформатики Гориславського НВК. Молодий і завзятий Руслан Юрійович встигає скрізь. Очоливши Піщанський центр культури та дозвілля, навчальний заклад не залишив, бо всім серцем прикипів до учнів, то ж і зараз поспішає до них, бо має кілька годин інформатики.
І сьогодні, згадуючи перші кроки роботи на посаді директора Піщанського центру культури та дозвілля, Руслан Юрійович говорить, що спочатку було дуже важко, адже на той час у приміщенні повним ходом йшли ремонтні роботи, то ж весь їхній тягар повністю ліг на плечі молодого керівника. Але він хвилювався даремно, йому все вдалося разом зі своїм трудовим колективом, який в усьому підтримував та допомагав.
– Роботи дійсно було багато і не тільки в плані самого закладу культури, а і його господарської частини, адже крім чималенького приміщення нам підпорядкована ще й прилегла територія, а це дитячий і спортивний майданчики, а також танцювальний майданчик і паркова зона, – говорить директор Піщанського центру культури та дозвілля Руслан Погорілець. – Крім того, вже третій рік поспіль триває велика реконструкція підвального приміщення закладу культури і, згідно документації, вона має завершитися у цьому році. Своєї черги на капітальний ремонт чекає і фасад центру культури та дозвілля.
Об’єм виконаних робіт вражає, тут майже повністю завершені внутрішні роботи, майстерно відремонтована глядацька зала на 330 місць вже прийняла своїх перших глядачів – тут, з дотриманням всіх карантинних вимог, відбулося велике святкове дійство, приурочене Міжнародному дню прав жінок і миру. Найкращих слів захоплень заслуговує вишуканий та кардинально оновлений зал для реєстрації урочистих подій, у якому створена надзвичайно затишна і святкова атмосфера, аби молоді люди, які вирішили поєднати свої долі, на все життя запам’ятали цей неповторний день у своєму житті. Також дбайливо відремонтовані і облаштовані всім необхідним кабінети, у яких відбуваються репетиції творчих колективів, які діють при центрі культури та дозвілля. Майже готова до прийому вихованців і танцювальна зала, для якої залишилося придбати дзеркала.
Як розповів Руслан Юрійович Погорілець, у Піщанському центрі культури та дозвілля діють 12 гуртків художньої самодіяльності, до участі в яких залучено більше 130 дітей та більше 30 дорослих. Керівники всіх гуртків надзвичайно талановиті, творчі, креативні та обдаровані особистості, які згуртували навколо себе не менш талановитих учнів і навчають їх майстерності, якою володіють самі.
Гурток естрадно-спортивного танцю, народного танцю, зразковий цирковий колектив, духовий оркестр за участі дорослих і дітей, духовий оркестр (дівочий), спортивний гурток (фітнес, аеробіка), гурток декоративно-прикладного мистецтва, фольклорні колективи («Врадість», «Горлиця», колектив народного танцю «Візерунок»), а також гурток художнього читання – це ті творчі колективи, які залюбки відвідують як діти, так і дорослі і мають тут чималі успіхи. Керівниками гуртків успішно працюють високопрофесійні, творчі та креативні Олександр Олександрович Єрмолаєв (керівник вокального ансамблю «Врадість»), Євген Павлович Гулак (керівник колективу естрадно-спортивного танцю «Фієста»), Ірина Михайлівна Томурко (керівник циркового колективу «Арлекін»), Маргарита Ігорівна Калініченко (балетмейстер), Юлія Василівна Радочин (керівник танцювального колективу «Візерунок»), Віктор Семенович Челнаков (керівник духових оркестрів), Катерина Василівна Шушвал (керівник спортивних гуртків). Всі вони досягли визначних успіхів у своїй професії, мають звання та численні нагороди, то ж їм є чим похвалитися і чому навчити своїх вихованців. Всі творчі колективи Піщанського центру культури та дозвілля активні учасники міжнародних і всеукраїнських конкурсів, на яких завжди займають почесні призові місця, мають численні грамоти, дипломи та відзнаки – це все результат наполегливої, цілеспрямованої та нелегкої праці вихованців та їхніх наставників.

Фольклорний колектив «Врадість»
Фольклорний колектив «Горлиця»
Дівочий бенд
Колектив естрадно-спортивного танцю «Фієста»
Колектив народного танцю «Візерунок»
Зразковий цирковий колектив «Арлекін»

– Ми тут всі з нетерпінням чекаємо на завершення карантинних обмежень, коли можна буде знову повернутися до звичного ритму життя. Талановитим і обдарованим юним артистам вже дуже хочеться готувати святкові номери, концертні програми, виступати у своєму центрі культури та дозвілля, а також виїздити з концертами, брати участь у міжнародних та всеукраїнських конкурсах і здобувати призові місця, – говорить директор Піщанського центру культури та дозвілля Руслан Погорілець. – Люди, які працюють поруч зі мною, живуть своєю роботою, їм дуже подобається таке творче і надзвичайно насичене життя, яке, на жаль, дуже змінив затяжний карантин. Ми, звичайно, дотримувались обмежень, орієнтуючись на роботу Піщанської гімназії, бо коли учні навчалися – у нас теж відбувалися репетиції. Вхід батьків до приміщення обмежений – по закінченні репетицій вони чекають своїх дітей на подвір’ї.
Розповідаючи про трудові будні Піщанського центру культури та дозвілля, Руслан Юрійович поділився своїми планами на майбутнє, а їх, як виявилося, чимало:
– По-перше, по закінченні карантину ми відразу ж проведемо звітні концерти всіх творчих колективів, аби порадувати наших глядачів і показати, що артисти не гаяли часу даремно і старанно готувалися до виходу на сцену. По-друге, плануємо організувати і провести сольний концерт соліста центру культури та дозвілля Максима Лихмана. У планах – перегляд фільмів під відкритим небом на стадіоні селища, а він у нас дуже гарний, повірте, такого більше ніде в області немає. Буде відновлено і проведення дискотек, на які з нетерпінням очікує молодь. Плануємо також зробити зону відпочинку для молоді, для матусь та їхніх діток, аби вони мали місце для розваг та прогулянок. Впевнений, що у недалекому майбутньому ми повернемося до активного культурного життя і все у нас буде добре.
І, насамкінець, Руслан Юрійович Погорілець говорив щирі слова вдячності колишньому Піщанському сільському голові Олександру Петровичу Красницькому за ту велику неоціненну допомогу і підтримку, яку він надавав Піщанському центру культури та дозвілля і висловив сподівання на тісну співпрацю із нинішнім керівництвом Піщанської ОТГ, аби всі плани і задуми втілити в життя. То ж побажаймо успіхів та нових творчих перемог молодому директору і всьому неперевершеному колективу Піщанського центру культури та дозвілля у підкоренні вершин творчого Олімпу.
Фото із архіву Піщанського центру
культури та дозвілля.

Матеріал підготували: