РОДИННИЙ ВОКАЛЬНИЙ ГУРТ «БАРВІНОК» – ДЖЕРЕЛО НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ, НАТХНЕННЯ ТА ПОЗИТИВУ

Творчий шлях вокального гурту «Барвінок» Вільнотерешківського сільського Будинку культури вимірюється довжиною у 15 років. Весь цей час гурт радує колоритною творчістю своїх поціновувачів, а їх, до слова сказати, чимало. І не тільки у рідному селі Вільна Терешківка, а й у всьому Кременчуцькому районі та за його межами.
Про історію створення гурту, його учасників та репертуар розмову веду з керівником та солісткою цього чудового колективу Валентиною Анатоліївною Ступак, основним місцем роботи якої є відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Піщанської сільської ради.
Валентина Анатоліївна розповіла, що вона народилася у дуже співучій родині Тетяни Миколаївни та Анатолія Івановича Нечипоруків, де крім Валентини виховувалися ще донечки Наталія і Оксана. Всіх природа наділила чудовими голосами та музичним слухом. Часто родиною вони співали українських народних та сучасних пісень. Сестри Наталія та Оксана співали лише вдома, а от Валентина з дитинства була активною учасницею як шкільних, так і сільських концертних заходів, не соромилася сцени і впевнено себе там почувала. Часто талановиту дівчину запрошували виступати на сцені Вільнотерешківського сільського Будинку культури як солістку.
Валентина Анатоліївна пригадує, як у 2006 році перед районним святом, що було приурочене до дня родини, їй зателефонувала директор Вільнотерешківського сільського Будинку культури Наталія Миколаївна Дзьох і запропонувала родиною заспівати якусь українську пісню. Нечипоруки порадилися і погодилися.
Виступ відбувся у Піщанському Будинку культури, під музичний супровід, у складі Тетяни Миколаївни, Анатолія Івановича і Валентини. Він був успішним, глядачі тепло вітали колектив бурхливими оплесками. Через пів року директор Будинку культури запропонувала Нечипорукам створити родинний гурт. На сімейні раді вирішили назвати його символічно – «Барвінок», бо саме ця рослина вічно зелена, вічно молода і гарно квітує. Тому мріяли аби й колектив та його творчість довго радували своїх прихильників, несучи в маси українську пісню та культуру рідного краю. Так народився родинний вокальний гурт «Барвінок» Вільнотерешківського сільського Будинку культури.
Згодом до гурту приєдналася рідна сестра Тетяни Миколаївни, Наталія Миколаївна Волочай і колектив з тріо перетворився на квартет.
За роки своєї творчої діяльності родинний вокальний гурт «Барвінок» мав чимало виступів у рідному селі, демонстрував свою майстерність на районних святах. У репертуарі колективу чимало українських народних пісень, пісень у сучасній обробці – веселих жартівливих, обрядових, ліричних, героїчних та ін. Неодноразово колектив брав участь у різноманітних конкурсах та повертався додому з перемогами. Співучу родину запам’ятали організатори заходів, адже їхні колоритні виступи завжди дуже тепло, щиро, бурхливими оплесками зустрічають глядачі.
Валентина Ступак розповіла, що гурт брав участь в обласному фестивалі-конкурсі сімейних колективів «Роде наш красний», що проводився у с.Шишаки. Там гурт «Барвінок» було відзначено Дипломом ІІІ ступеня. Саме там вперше перед широкою аудиторією виступила й донька Валентини Анатоліївни – Олександра Ступак. Тоді дівчинці було лише 3 рочки, але вона вже мала чудовий голос і не просто доповнювала колектив, а співала разом з дорослими. Можливо, саме цим і підкорила членів прискіпливого журі. Зараз шестирічна Саша є солісткою Вільнотерешківського сільського Будинку культури, продовжувачкою народних традицій і активною учасницею родинного вокального гурту «Барвінок».
Карантинні заходи, запроваджені у державі в зв’язку з поширенням COVID-19, обмежили концертні виступи творчих колективів. Але гурт «Барвінок» у цей час працював над вдосконаленням репертуару, завдяки молодому, творчому директору Вільнотерешківського Будинку культури Лілії Олексіївні Мулявці, брав участь в онлайн конкурсах, проводив дистанційні концерти для жителів громади, розміщуючи відеозаписи на Facebook сторінці Вільнотерешківського сільського Будинку культури.
За 15 років своєї діяльності родинний вокальний гурт «Барвінок» має чимало нагород, грамот та дипломів за свою творчість, якою дарує радість та позитив глядачам. Гурт практикує і акапельні виступи, які особливо тепло сприймаються поціновувачами їхнього таланту. У репертуарі гурту є чимало народних, старовинних пісень, є українські пісні у сучасній обробці. Тому на своїх виступах гурт підбирає репертуар для різної категорії шанувальників. Є такі пісні, слова до яких потрібно записувати і заздалегідь вивчати, бо вони маловідомі. Але, ввівши таку пісню у свій репертуар, колектив береже її і поширює.
Нещодавно гурт взяв участь у великій концертній програмі Піщанської громади, підготовленій з нагоди свята Івана Купала.
Валентина Анатоліївна розповіла, що учасники родинного вокального гурту «Барвінок» входять до складу народного аматорського хору «Дніпровські зорі», що діє при Власівському селищному Будинку культури. Цей колектив налічує біля 30 учасників. Хор «Дніпровські зорі» є переможцем Всеукраїнського вокального конкурсу «Калиновий спів». Цьогоріч конкурс проводився дистанційно, Анатолій Іванович Нечипорук був солістом хору. Виступ колективу був гідно оцінений журі, за що отримали нагороду – Диплом ІІ ступеня.
– Наш родинний вокальний гурт свято береже традиції і культуру українського народу. Ми підтримуємо зв’язок між хорами, областями, збираємо пісні, часто маловідомі, запозичуємо їх у своїх колег і переспівуємо, аби народна пісня жила та поширювалася Україною, – говорить Валентина Ступак.
Для нашого народу пісня завжди була стежиною, що вела по життю від народження, до останнього дня. Пісня – це наша душа, що пронеслася крізь віки і не загинула, не розтанула у плині часу, а оселилася в пам’яті багатьох людей, тривожачи серце своїми чуттями, торкаючись струн душі.
Тож нехай живе українська пісня завдяки таким народним виконавцям, як родинний вокальний гурт «Барвінок». Нехай за плечима цього колективу буде ще багато чудових виступів та творчих перемог, а його учасники не тільки дарують радість та приємні емоції глядачам, а й будуть щасливі своєю працею, родинним благополуччям та особистими життєвими успіхами.
Фото з особистого архіву родинного вокального гурту «Барвінок».

Матеріал підготували: