ПІЩАНСЬКІ БІБЛІОТЕКИ – ЦЕ СУЧАСНІ ІНФОРМАЦІЙНІ ОСВІТНІ ЗАКЛАДИ, ДЕ ВІДВІДУВАЧАМ ЦІКАВО ТА ЗАТИШНО

Працівники Піщанської бібліотеки для дорослих – бібліотекар
Лариса ШОЛОХ, завідуюча Інна ВОЙТЕНКО, бібліограф Людмила РАДОЧИН
Завідуюча Піщанської бібліотеки для дітей Ольга СЛЬОТА
демонструє ляльковий театр

За останній період довелося побувати в кількох бібліотеках Кременчуцького району, зокрема, й Піщанській сільській бібліотеці для дорослих та Піщанській сільській бібліотеці для дітей. І скажу відверто, те, що ми там побачили – вражає! В першу чергу звернули увагу на сучасне оздоблення приміщень. Інша разюча відмінність від бібліотек Глобинської та Градизької ОТГ – комп’ютерне забезпечення та велика кількість новеньких книжок.
Завідуюча Піщанської сільської бібліотеки для дорослих Інна Анатоліївна Войтенко розповіла, що бібліотечний фонд налічує 13,5 тисяч книг. Частина їх знаходиться в одній кімнаті, а інша частина фонду – в книгосховищі, що розташоване на другому поверсі, в приміщенні дитячої бібліотеки.
Бібліотека обслуговує переважно жителів села Піщане, так як в інших населених пунктах громади є свої бібліотечні заклади, до речі, всі вони збережені після створення об’єднаної територіальної громади й активно працюють та поповнюють свої фонди.
У бібліотеці, крім завідуючої, трудяться досвідчені бібліотекарі – Лариса Миколаївна Шолох, яка обслуговує читачів у читальному залі, бібліограф Людмила Анатоліївна Радочин та інженер комп’ютерних систем Юлія Йосипівна Головко, яка обслуговує комп’ютерну техніку по всій громаді.
Бібліотека налічує 700 користувачів. Найбільшим попитом у закладі користуються книги сучасних українських авторів. Минулоріч бібліотеці подарували 230 прекрасних книг жителі с.Піщаного, суттєво поповнивши бібліотечні фонди.
Інна Анатоліївна розповіла, що кошти на придбання нових книг для бібліотеки виділялися Піщанською сільською радою, тому книжкові фонди закладу задовольняють читацький попит, кожен тут може знайти літературу за власним смаком та вподобаннями.
Заклад брав участь у проєкті місцевого самоврядування, завдяки якому вдалося придбати книжкові стійки, екран, деякі меблі.
У 2012 році завдяки програмі «Бібліо­міст», для бібліотеки було придбано 5 комп’ютерів, кольоровий принтер, обладнано Wi-Fi зону. Все це посприяло тому, що бібліотека перетворилася на сучасний інформаційний заклад.
За словами завідуючої, бібліотеку відвідують переважно літні люди. Під час карантину читачі брали книги, періодичні видання додому. Всі з нетерпінням чекали закінчення карантинних обмежень, аби навідатися до бібліотеки, поспілкуватися, підібрати щось для душі, а молодь йде сюди аби попрацювати за комп’ютерами, доступ до яких безкоштовний.
У бібліотеці регулярно (за винятком карантину) працює клуб за інтересами, відбуваються цікаві зустрічі, проводяться тематичні виставки. Сюди люди йдуть аби віднайти душевний спокій, морально відновитися та відкрити для себе величезну скарбницю знань, що схована в літерах, сторінках та томах.
Піщанською сільською бібліотекою для дітей завідує Ольга Іванівна Сльота. Заклад розташовано у просторому, світлому, минулоріч відремонтованому приміщенні, у якому виділено куточок дитячого дозвілля, де діти можуть не тільки читати цікаві книги, а й проводити вільний час у іграх та розвагах. Відпочиваючи після уроків, діти охоче грають у шашки, шахи, дитяче доміно, складають конструктори, пазли, мозаїку, малюють, спілкуються з однолітками.
Для наймолодших відвідувачів створено куточок казки та м’яких іграшок, де малюки залюбки граються. Дитяча бібліотека теж оснащена комп’ютерною технікою.
Щороку дітьми перечитується більше 11000 книг. Ольга Іванівна говорить, що сюди часто приходять учні школи, аби взяти необхідну літературу. Майже всі художні твори, що вивчаються учнями за шкільною програмою, є у бібліотеці. Завдяки коштам, виділеним Піщанською сільською радою, було придбано за останні роки 800 екземплярів книг, які, до речі, бібліотекар самостійно підбирала для бібліотеки, попередньо провівши опитування серед своїх читачів та учнів місцевої школи. Тож асортимент літератури тут на всі смаки – є чимало дитячих енциклопедій, казок, оповідань, книг про природу, автомобілі та ін.
Гордістю бібліотеки є ляльковий театр, який діє тут з вересня 2019 року. Учні 5-7 класів охоче беруть участь у лялькових виставах. За кошти громади для театру придбано сценічне оснащення та ляльки.
Проводяться тут виставки творчих робіт дітей, вікторини, інтелектуальні ігри. Тож бібліотека для піщанської дітвори стала тим інформаційним та культурним простором, який надихає, виховує, розвиває творчий потенціал, навчає новому, прищеплює любов до читання.

Фото Анатолія КРАВЧЕНКА.

Матеріал підготували: