ПТАШИНЕ ЦАРСТО МИКОЛКИ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО

Про своє чималеньке пташине царство його 18-річний господар Микола Миколайович Хмельницький із с.Петрівка, не втомлюючись, може розповідати годинами. Але слухати – це одне, а от бачити на власні очі – зовсім інше. І кого тут тільки немає на його просторому і доглянутому подвір’ї, де він мешкає разом зі своїм дідусем та бабусею Петром Михайловичем та Ольгою Михайлівною Бородіними! У великому пташиному царстві добре почуваються чорні каюги, батьківщиною яких є Америка, лисухи, найбільш поширені в Південній Америці, шилохвіст, найбільш поширений в Європі, Азії та Північній Америці, а також зустрічається на півдні та півночі України. Є у дбайливого господаря чирок-тріскунець, поширений на території Європи та Західної Азії, бразильський чирок родом із Південної Америки та паркова кряква, яка надзвичайно розповсюджена в природі. Вражають своєю красою качка каролінка, яка гніздиться в Північній Америці, але як декоративний вид її штучно розводять по всьому світу, качка огарь, яка має дуже гарне яскраво-руде оперення та помпасний нирок із Південної Америки, який зустрічається в Аргентині, Чилі та Уругваї, а також одні із найкрасивіших качок світу мандаринки. А ось ми бачимо поважних гусей, які добре знають собі ціну і виділяються розмірами у пташиному царстві. Як розповів Миколка Хмельницький, у його домашній колекції є білолобі, сірі гуси, гуси-гуменники, єгипетські або нільські гуси, а також канадська казарка, батьківщиною якої є Північна Америка. Є у нього навіть маленькі дикі кабанчики, які гарно почуваються у турботливого господаря.
Крім своїх улюблених качок і гусей, Миколка Хмельницький займається розведенням голубів та фазанів: гвінейська горлиця, клінтух, синегальська горлиця, припутень та синій вухатий фазан, який найбільше поширений у гірських лісах центральної частини Китаю, теж мешкає у юного птахівника із Петрівки. Всього тут налічується немало і небагато аж 38 видів різноманітної птиці! І це далеко не межа для юного любителя фауни, адже юнак мріє значно розширювати свою колекцію пташиного царства. Звідки у звичайного сільського хлопчини така неабияка любов до птаства і хто допомагає йому трудитися біля нього, запитую у юного птахівника:
– Скільки себе пам’ятаю, я завжди любив птахів. Почав ними цікавитися у п’ятирічному віці, – розповідає про своє незвичне хобі Микола Хмельницький. – Напевне, це захоплення передалося мені від мого дідуся, Миколи Павловича Хмельницького, який теж проживає в Петрівці і тримає диких качок та голубів. Дуже допомагають мені дідусь Петро Михайлович та бабуся Ольга Михайлівна. Вони – мої найперші помічники і порадники. Будували вольєри разом з дідусем, допомагав також хороший товариш Олександр Блоха, за що йому велике спасибі.
Незабутнє враження на юнака справила виставка декоративної птиці в м.Одеса, на якій йому пощастило побувати разом зі своїми підопічними. Зупинятися на досягнутому хлопець не збирається – у його планах будівництво ще 50 вольєрів та збільшення кількості видів птахів до 100. А ще минулорічний випускник мріє вступити на навчання до Полтавської державної аграрної академії і опанувати такий бажаний фах зоотехніка, адже міцні знання йому дуже потрібні. А от вчитися доведеться на заочному відділенні, адже він аж ніяк не зможе залишити своє велике пташине царство, бо воно потребує чимало турботи і піклування. Та й захоплення екзотичними птахами не з дешевих. Як розповів юний птахівник, за пару помпасних ниркових качок, яких йому надіслали з Голландії, довелося заплатити 400 у.о., а за пару бразильських ниркових качок – 300 у.о., інша птиця – дешевша. Від утримуваних птахів має невеликий заробіток, але, в основному, як сам говорить, це заняття не для збагачення, а для душі. Влітку птахи потребують особливої турботи і тиші, адже вони висиджують яйця, з яких з’являться малі пташенята, на яких з нетерпінням чекає їхній юний господар. Взимку клопотів додається, бо птахів, які страждають від холодів, переселяють до літньої кухні, аби вони безпечно перезимували і дали навесні здорове потомство. Миколка постійно дбає про високоякісне харчування для своїх крилатих підопічних та про комфортні умови їхнього проживання, аби вони почувалися так, як на своїй рідній батьківщині.
Ось такий працьовитий юнак із незвичайним захопленням проживає у гарному селі Петрівка, який у свої 18 років не уявляє себе без свого чималенького пташиного царства, зібраного з різних куточків світу, і отримує неабияке задоволення від щоденного спілкуваннями з ним. Хай збуваються, Миколко, всі твої найзаповітніші мрії та сподівання, хай втілюються в життя всі твої плани і задуми, а твоя життєва стежина буде легкою, сонячною і щасливою!

Юний птахівник Миколка ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ

Матеріал підготували: