ПРО ВИВІЗ СМІТТЯ НА ТЕРИТОРІЇ ГЛОБИНОГО

Нещодавно заступник Глобинського міського голови Олександр Артюшенко розповів нашому кореспонденту про важливість централізованого вивезення твердих побутових відходів, про ситуацію в місті щодо укладання договорів на вивезення сміття. Але є ще чимало питань, які турбують жителів Глобиного і на які хотілося б мати вичерпні відповіді. Тому за роз’ясненнями звернулася до начальника КП «Глобинське» Анатолія Шаповала.

Анатолію Леонідовичу, у розмові нашого кореспондента із заступником Глобинського міського голови, мова йшла про вивіз сміття з пластикових контейнерів, придбаних міською радою та розданих споживачам у користування, тим, які уклали відповідні угоди із комунальним підприємством на вивіз твердих побутових відходів. Але є чимала категорія населення міста, яка користується поліетиленовими пакетами, придбаними у КП «Глобинське». Що робити цим людям? Чи буде примусове переведення їх на користування пластиковими контейнерами, чи вони і надалі можуть купувати пакети у комунгоспі?
– Пакетна форма вивезення сміття буде існувати, але лише у тих частинах міста, де ще не запроваджено вивезення сміття із пластикових контейнерів. Зараз вартість пакета з логотипом КП «Глобинське» становить 20 грн. У цю ціну закладено вартість самого пакета, ціну на вивезення сміття та на його розміщення на сміттєзвалищі. На сьогоднішній день мікрорайони Росія та Грабарка вже охоплені вивезенням сміття з пластикових контейнерів, тому там використання поліетиленових пакетів вже не діє. Коли людина приходить у комунгосп для придбання цих пакетів, у неї запитується адреса проживання і тим, хто проживає на вулицях, де діє вивіз сміття з контейнерів, пакети не продаються.
– Тобто змішаного вивезення сміття не існує?
– Так, не існує. Це пов’язано із транспортом і з оновленою формою збору твердих побутових відходів.
– Анатолію Леонідовичу, як вираховується вартість вивезення сміття з пластикових контейнерів, від їхнього об’єму, чи від кількості людей, прописаних у домогосподарстві?
– Об’єм пластикового контейнера 120 літрів, сьогодні норма утворення твердих побутових відходів по Глобинській ОТГ на одну людину в місяць становить 0,13 м куб. сміття для мешканців багатоквартирних будинків і 0,15 м куб. для жителів приватного сектора. Сміття вивозиться двічі на місяць, що відповідає нормі на 2 особи. Якщо в домогосподарстві, з яким укладено договір на вивезення твердих побутових відходів, прописана більша кількість мешканців, ми не забороняємо таким родинам підставляти до сміттєвого бака ще додаткові пакети чи мішки із сміттям. У таких випадках заяв ніяких писати не потрібно. Все побутове сміття, наголошую, що саме побутове, а не будівельне чи інше, забирається працівниками комунгоспу і вивозиться в належне місце.
– Якщо у листопаді минулого року за вивезення побутових відходів з пластикового контейнера з однієї особи бралося 6,39 грн, то в грудні стало 21,15 грн. З чим пов’язаний такий, досить відчутний для людей, стрибок ціни на вивезення сміття?
– Ціна 6,39 грн діяла з урахуванням дотації Глобинської міської ради, яка покривала ту різницю, що була між фактичною вартістю послуг і ціною для населення. Хочу зауважити, що комунальне підприємство з 2014 року не змінювало тарифи. За цей час вартість пального зросла в три рази, мінімальна заробітна плата була закладена на рівні 1218 грн, а нині вона становить вже 4723 грн. Тобто довгий час підприємство працювало збитково. З грудня 2019 р. міська рада вже не надає комунальному підприємству жодної дотації на послуги, в тому числі й на вивезення каналізаційних стоків. Зараз маємо реальні ціни на послуги.
– Анатолію Леонідовичу, а такий стрибок цін не відлякав споживачів? Бо зараз чути чимало нарікань з цього приводу.
– Звичайно, що відлякав. Але треба бути реалістами і розуміти, що на все є свої розцінки. Раніше хліб теж коштував кілька гривень, а тепер більше десяти, газ теж недешевий, але ж купуємо, споживаємо. 21,15 грн у місяць це не така недоступна ціна, тим більше, коли машина під’їжджає прямо до двору двічі у місяць, забираючи всі тверді побутові відходи. Для тих, хто користується контейнерами біля багатоквартирних будинків, вартість вивозу сміття на одного мешканця становить 18,33 грн.
Розкажіть як планується викорінювати таке явище, як безоплатне користування деякими жителями міста громадськими сміттєвими баками чи тими, що встановлені біля багатоквартирних будинків?
– Вже є розпорядження міської ради щодо створення спеціальних груп, які будуть виїжджати на об’єкти за певним графіком та контролювати місця встановлення контейнерів для сміття та тих, хто ними користується. Не можна жити, не утворюючи сміття. Тому виникає питання, якщо у громадян не укладено угоду на вивіз побутових відходів з КП «Глобинське», то куди вони його дівають? Якщо самостійно вивозять на санкціоноване сміттєзвалище, повинні показати квитанцію про оплату. З громадянами, які не мають договорів на вивезення побутових відходів, але користуються безоплатно баками, буде проведена певна роз’яснювальна робота. Сподіваюсь, що це дасть позитивний результат, адже за послуги повинні платити всі, а не користуватися ними за рахунок інших.

Матеріал підготували: