ПРОФЕСІЯ ДЛЯ СПРАВЖНІХ ЧОЛОВІКІВ

Серед безлічі професій, важливих і дуже потрібних у нашому житті, виділяється одна найбільш вагома і значуща, без якої просто неможливе існування будь-якого суспільства. Ми почуваємося щасливими тоді, коли перебуваємо в цілковитій безпеці, коли є люди, готові за першим покликом прийти на допомогу і врятувати кожного, кому вона потрібна. Пожежники і рятувальники – це представники саме тієї професії, що стала способом їхнього життя. Вони завжди перебувають у постійному очікуванні тривоги і неспокою, адже можливо саме зараз комусь вкрай потрібна їхня допомога. У постійній тривозі перебувають і їхні найрідніші люди, бо хто, як не вони найбільше знають, якій небезпеці піддають себе їхні сини, чоловіки, батьки. І якою радістю сяють їхні очі, коли вони повертаються додому живими та неушкодженими. І так кожної зміни, коли вони знову заступають на чергування…

Начальник Комунальної організації «Новознам’янська місцева пожежна охорона»
Роман КОСТЕНКО (в центрі), водій Євгеній ЯВОРСЬКИЙ та пожежний Микола ГАЙЧУК

Сьогодні мова про пожежників, які завжди перебувають на передньому плані боротьби з вогняною стихією, бо приходять на допомогу всім – і людям, і тваринам, і природі, яка досить часто потерпає від варварського до неї ставлення. У цій складній і небезпечній професії немає і не може бути людей випадкових – тут працюють лише сміливі, рішучі, мужні чоловіки з гарною фізичною підготовкою, і, головне, високим почуттям відповідальності.
Цим критеріям в повній мірі відповідають співробітники комунальної організації «Новознам’янська місцева пожежна охорона», яку очолює Роман Юрійович Костенко. Всього в цьому невеличкому трудовому колективі трудяться 11 співробітників, які професійно і відповідально ставляться до виконання своїх нелегких трудових обов’язків. Це пожежні Станіслав Олексійович Дячук, Микола Анатолійович Гайчук, Євгеній Федорович Легенький, Віктор Миколайович Самойленко, водії Володимир Миколайович Петренко, Іван Сергійович Шолошенко, Олександр Миколайович Безклинський, Анатолій Миколайович Мазур та Євгеній Володимирович Яворський. Бухгалтером комунальної організації працює досвідчений фахівець своєї справи Вікторія Григорівна Горячко.


КО «Новознам’янська місцева пожежна охорона» знаходиться у добротному, капітально відремонтованому приміщенні. Як розповів Роман Юрійович Костенко, донедавна це було занедбане складське приміщення, яке довели до ладу, добудували бокси, облаштували кімнату відпочинку, душову, встановили твердопаливний котел. Тут все продумано до найменших дрібниць, немає нічого зайвого, створені гарні умови для успішної праці та відпочинку.
За словами начальника комунальної організації Романа Костенка, всі співробітники Новознам’янської пожежної охорони стовідсотково пройшли необхідну підготовку, аби вміло і професійно виконувати свою роботу, багато з них працювали в державній пожежній охороні, тож мають за своїми плечима чималий досвід роботи. Всі вони не тільки володіють міцними теоретичними знаннями та практичними навичками, а й вмінням поєднувати їх в щоденній роботі. Як розповів далі Роман Юрійович, їхня матеріально-технічна база перебуває в доброму стані, місцева пожежна охорона, яка фінансується Піщанською сільською радою, забезпечена всім необхідним для виконання поставлених перед нею завдань. У їхньому розпорядженні – пожежний автомобіль, мотопомпа, два бензинові обприскувачі для гасіння повзучих пожеж, спецодяг, каски тощо. Найбільше термінових викликів, звичайно, припадає на літній період, коли в спекотну пору існує велика ймовірність виникнення пожеж. Беруть участь і в гасінні затяжних пожеж, приміром, що стихійно виникають на сміттєзвалищі в Піщаному. А ще співробітники Новознам’янської місцевої пожежної охорони є частими і бажаними гостями в навчальних закладах. Спілкуючись з учнями, розповідають про особливості своєї професії, застерігають школярів від необдуманих вчинків та дій, що можуть нести загрозу їхньому здоров’ю та життю, вчать обережному поводженню з вогнем. І дуже приємно, як говорить керівник пожежної охорони Роман Костенко, що вихованці навчальних закладів проявляють неабияку цікавість до їхньої нелегкої професії і серед них багато дівчат. А це значить, що професію пожежника, рятувальника обиратиме молодь в майбутньому, але вона підкориться не всім, а тільки відповідальним, цілеспрямованим, фізично підготовленим та здатним швидко приймати чіткі і виважені рішення, бо згаяна хвилина може коштувати чийогось життя.
Тож міцного вам здоров’я, витримки та сили духу. Хай небезпека обходить вас стороною, а вдома завжди чекають найрідніші люди, які зігріють вас любов’ю, турботою і підтримкою. Хай під час чергової зміни поменше лунають тривожні дзвінки, а коли й будуть вони, – то щоб обов’язково закінчувалися вашою перемогою у боротьбі з вогняною стихією. Гідних вам заробітних плат за вашу працю та вдячних слів за врятовані життя.
Фото Анатолія КРАВЧЕНКА та з архіву КО «Новознам’янська місцева пожежна охорона».

Матеріал підготували: