ОНОВЛЕНА БІБЛІОТЕКА СТАНЕ ЦЕНТРОМ КУЛЬТУРНОЇ ТВОРЧОСТІ ГРАДИЗЬКА

Валентина ЯЛОСОВЕТСЬКА, Мирослав НОСА та Марина ЧІП на фоні «Дерева життя»

Про це заявив Мирослав Носа, Градизький селищний голова на урочистостях з нагоди відкриття оновленої Градизької бібліотеки для дорослих після капітального ремонту.
У зональному Будинку культури «Україна» запрацювала бібліотека з сучасним інтер’єром. Змінився не тільки дизайн, переосмислено весь оточуючий простір, враховуючи культурні потреби людини, адже бібліотека — це місце, де сходяться минуле з теперішнім та майбутнім. Це місце розуму і сили! А творчість, креативність, цілеспрямованість та наполегливість завідуючої Валентини Петрівни Ялосоветської та команди однодумців, перетворили книгозбірню у справжнісінький музей.
– Тепер наша бібліотека, дійсно, культовий об’єкт, в якому живе не тільки книга, а й те, що ідентифікує нас, як українців! Тут житимуть народні ремесла, історія рідного краю, українська вишивка. Всіх відвідувачів у цих стінах чекають не просто стелажі з книгами на різні смаки, а дизайнерські куточки, народні ремесла і майстер-класи. Тут будуть відроджуватися забуті народні ремесла і проляже туристична стежина у народні промисли, якою проведе всіх бажаючих Валентина Петрівна Ялосоветська. Бо її зусиллями створена навіть спеціальна кімната-майстерня для проведення майстер-класів. Тож ще один туристичний магніт гарантований!

Майстер-клас від Валентини Петрівни


Мої щирі слова вдячності Валентині Петрівні, господині цього закладу, людині великої любові до книги та всього, що її оточує, за ставлення до роботи, її ідейність та диво, яке вона створює навколо себе. Марині Ніценко, начальнику відділу освіти, молоді і спорту Градизької територіальної громади та всьому колективу, який вона очолює, працівникам виконкому, спеціалістам, які виконували ремонтні роботи, зокрема Станіславу Дорошенку, Юрію Душко, Миколі Норенку та Катерині Козленко за придбання сучасних світильників. З цього знаменного дня ми починаємо писати нові сторінки історії культового об’єкту в нашій громаді, – так мовив Мирослав Носа, який подарував бібліотеці ще й «Wi-Fi» роутер для зручного доступу до мережі Інтернет.
Неповторний подарунок отримала бібліотека та її відвідувачі і від Марини Сергіївни Чіп, викладача декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва Градизької дитячої школи мистецтв – ексклюзивний декоративний настінний розпис «Дерево життя» та раритетне зібрання книг, де представлені художні шедеври українського та світового мистецтва.
Послугами цієї бібліотеки користуються багато читачів різних вікових категорій, адже градижчани люди ерудовані, знаючі та читаючі, справжнісінькі книголюби. Після капітальної реконструкції бібліотеки кількість відвідувачів планують збільшити, створити декілька стелажів дитячої літератури. Нинішній фонд бібліотеки нараховує немало й небагато, а 24 тисячі примірників книг, брошур та періодичних видань. Книгозбірня постійно поповнюється сучасною літературою на різні смаки, особливо цікавить читачів серія книг про незалежність України, про АТО та російську агресію в Україні, спогади учасників тих подій та волонтерів.
Тож нині починається новий етап життя і діяльності Градизької бібліотеки для дорослих . Її, осучаснену, урочисто відкрито для відвідування напередодні прийдешнього 2022 року.
Для мешканців Градизька вона стане справжнім осередком культури, місцем спілкування різних верств населення, масових родинних заходів та відродження забутих народних промислів.
Фото Анатолія КРАВЧЕНКА.

Матеріал підготували: