НА КИЛИМІ ЖИТТЯ, НЕМОВ ЧАРІВНА М’ЯТА, РОЗКВІТЛА ВАША ЮВІЛЕЙНА ДАТА

Григорій Ус, с. Білецьківка

5 квітня відсвяткував свій 95 день народження Григорій Федорович Ус, житель с. Білецьківка, який був свідком та учасником багатьох історичних подій. Незважаючи на нелегкі життєві випробування, які доводилося долати впродовж життя, Григорій Федорович зумів зберегти в собі вміння радіти життю, інтерес до подій навколо, оптимізм та віру в краще.
Григорій Ус народився у с. Білецьківка, в далекому 1926 році. У цьому чудовому мальовничому селі промайнуло його дитинство. Чоловік пригадує ту «золоту» пору свого життя, коли можна було безтурботно гасати з однолітками курними дорогами, грати в невигадливі ігри, а чи пасти за селом череду. На його дитинство припали й тяжкі голодні роки, коли навколо було багато смертей, горя та відчаю. Вижив, витерпів…
У 1933 році Григорій пішов до 1 класу. Навчався старанно, з величезним інтересом опановував науку. У вільний від навчання час хлопець допомагав батькам по господарству. У 1940 році закінчив 7 класів.
Війна, що увірвалася в мирне життя мільйонів українців, розділила його на до і після… Григорію у той час було лише 15. Він, як і тисячі його ровесників, був вивезений нацистами з окупованої України до Німеччини на примусові роботи. Й досі на очі чоловіка навертаються сльози, коли він пригадує вагони, набиті молодими людьми, яких везли, наче скот, під дулами автоматів, голодних та холодних. Багато з них не вижили у тих жахливих умовах… А далі була тяжка праця у Німеччині.
У березні 1945 року незадовго до Великої Перемоги, Григорій Ус був звільнений з тяжкої неволі нашими воїнами. Його було мобілізовано до діючої армії в танково-десантні війська. Григорій Ус брав участь у бойових діях із ліквідації великих нацистських угрупувань на території Німеччини. За мужність і героїзм, проявлені у боротьбі з ворогом, він нагороджений орденом Вітчизняної війни ІІ ступеня, медаллю «За мужність» та іншими.
До рідної України Григорій Федорович Ус повернувся лише у грудні 1950 року. Влаштувався працювати токарем на Крюківський вагонобудівний завод. Без відриву від виробництва закінчив машинобудівний технікум. Відповідальному, сумлінному та дисциплінованому працівнику керівництво довірило спочатку посаду майстра, а згодом посаду технолога підприємства. І на цих відповідальних посадах Григорій Ус показав себе з найкращого боку, тож за відмінні результати у роботі неодноразово був нагороджений Почесними грамотами та Подяками від дирекції заводу.
У 1981 році Григорій Федорович вийшов на заслужений відпочинок, завершивши трудову діяльність на Крюківському вагонобудівному заводі. Але всидіти дома, повний сил та енергії чоловік не зміг, тож влаштувався на роботу до місцевого радгоспу «Більшовик», де пропрацював чесно і сумлінно ще 18 років свого життя.
Маючи за плечима чималий трудовий стаж та досить поважний вік, Григорій Ус міг би спокійно відпочивати, займаючись особистими справами, та маючи енергійний, нестримний, непосидючий характер, він багато років віддав активній роботі у первинній ветеранській організації при Білецьківській сільській раді. Будь-яка справа, за яку брався Григорій Федорович завжди вирішувалася успішно. Він завжди стояв на варті інтересів ветеранів, вирішення їхніх проблем. За це завжди користувався величезною повагою серед односельців.
Григорій Ус разом з дружиною Анастасією Іванівною виростили і виховали сина Юрія та доньку Світлану, дочекалися онуків Тараса, Лєну та Юру. У 1992 році тяжке горе спіткало їхню родину – передчасно пішов з життя син Юрій.
Вже більше 10 років минуло, як покинула Григорія Федоровича кохана дружина Анастасія Іванівна, полинувши у далі неземні, залишивши самотнім доживати свого віку. Підтримкою, розрадою та надійною опорою для Григорія Федоровича є донечка Світлана, онуки та правнуки, які оточили старенького своєю любов’ю, увагою та турботою.
Тож шановний Григорію Федоровичу, зустрічайте весни ще багато літ і хай вони приносять Вам здоров’я та радість, нехай тепло рідних та близьких надійно захищає Вас від життєвих негараздів, миру Вам, добра, оптимізму, шани та поваги від друзів та односельців!
Фото з особистого архіву ювіляра.

Матеріал підготували: