НАШ ДОСВІД І ЛЮБОВ ТОБІ, ЗАЛІЗНИЦЕ

Дружний і професійний колектив залізничників

У чудовий осінній день, коли над Україною кружляє листопад, відзначають своє професійне свято працівники однієї з найбільш необхідних і цікавих професій – залізничники.
Станція Глобине Південної залізниці належить до тих підрозділів Полтавської дирекції залізничних перевезень, де завжди і обсяги навантажень досить значні, і рух поїздів пожвавлений. У підпорядкуванні одна головна залізнична колія та три приймальновідправні. Тільки за 10 місяців 2020 року тут відвантажено 4,5 тис. вагонів, а вивантажено 1000 вагонів.
Хто ж забезпечує надійну роботу станції, співпрацю з вантажовідправниками? – поцікавились ми, побувавши нещодавно в цьому великому, дружному і професійному колективі, який ось уже 11 років очолює начальник станції Олена Олексіївна Таран – людина з династії залізничників, адже її матуся, дідусі і бабусі, навіть прадід присвятили свої життя залізничній магістралі. А нещодавно, 22 жовтня, Олена Олексіївна зустріла свій 15-річний професійний ювілей.
Сьогодні на станції Глобине працює багато справжніх майстрів своєї справи, які у свята й будні, вдень і вночі забезпечують чітке функціонування залізничних артерій. Тож у цьому колективі поєдналися досвід і молодість. А ритм роботи залізничників надзвичайно напружений, та й робота на транспорті потребує посиленої відповідальності.
37 років роботи на залізниці черговою по станції за плечима Ірини Михайлівни Горбенко. Мамину професійну магістраль продовжує і її донька Юлія Миколаївна Ковіта, яка працює квитковим касиром. 22 роки віддав професії залізничника і змінний черговий по станції Валерій Юрійович Гелеверя. Зовсім юною, у свої 18 літ, прийшла працювати на залізничну станцію Глобине прийомоздавачем вантажу та багажу і Ірина Віталіївна Романко, нині вона здобуває вищу освіту в Харківській державній академії залізничного транспорту.
Багато теплих і щирих слів на адресу кваліфікованих спеціалістів прозвучало з вуст Олени Таран, зокрема, молодого і цілеспрямованого заступника начальника станції Ігоря Володимировича Логвина, відповідальних і старанних чергових по станції Максима Васильовича Приймака, Лариси Андріївни Клаптенко, Катерини Вікторівни Романенко, професійних комерційних агентів Віталіни Вікторівни Трошиної, Лілії Костянтинівни Товстої, Альбіни Чарикуліївни Хоніної, Наталії Олегівни Котляр, Тетяни Володимирівни Бріжко, уважного та комунікабельного квиткового касира Вікторії Валентинівни Стасенко, досвідченого механіка СЦБ (сигналізація, централізація, блокування) Олега Леонідовича Котляра, майстрів своєї справи – зв’язківців Віталія Володимировича Мацака, Миколи Полівка, Сергія Шалімова.

Олена ТАРАН, начальник станції Глобине
Максим ПРИЙМАК, черговий залізничної станції
Вікторія СТАСЕНКО, квитковий касир
Лариса КЛАПТЕНКО та Валерій ГЕЛЕВЕРЯ, чергові залізничної станції
Ігор ОРЕЛ, вагонник
Тетяна БРІЖКО, Ірина РОМАНКО, Альбіна ХОНІНА – фахівці товарної контори
Наталія КОТЛЯР, комерційний агент
Олег КОТЛЯР, механік СЦБ


Згадали в розмові добрим словом і ветеранів залізничної станції Глобине, які присвятили своє трудове життя, знання і вміння її Величності Залізниці та заслуговують найщиріших слів подяки. Серед них – Валерій Олександрович та Світлана Петрівна Калініни, Наталія Павлівна Романенко, Тетяна Михайлівна Бахмат, Любов Іванівна Омельченко, Лідія Федорівна Селезень, Ольга Іванівна Абрамова, Тамара Олександрівна Філоненко, Ольга Володимирівна Краснопольська, Василь Васильович та Антоніна Василівна Савлюки, Олена Іванівна Шпорта.
Тож, започатковані десятки років тому славні традиції залізничної станції Глобине продовжуються нині новими поколіннями, а всі здобутки й напрацювання надалі будуть примножуватися, адже тут працюють справжні професіонали.
– Дорогі мої залізничники, шановні ветерани, я щиро вітаю вас з професійним святом!
Незважаючи на непрості часи та зміни в нашому суспільстві, ви завжди залишаєтеся вірними своїй професії. І ніякі складнощі не здатні змінити головного – безмежної відданості та любові до свого ремесла, гордості за славну історію залізничної справи. Зі святом вас, володарі колій і відстаней! Бажаю вам щастя, здоров’я і благополуччя, добробуту, родинного затишку вам та вашим близьким. Нехай на всіх життєвих і професійних перехрестях вас супроводжує тільки зелене світло! Нехай робота не доставляє незручностей і клопоту, нехай в житті завжди буде можливість реалізовувати свої плани та ідеї, –
говорить Олена Таран.

Фото Анатолія КРАВЧЕНКА.

Матеріал підготували: