НАТАЛІЯ МАЗУР: «ХОЧЕТЬСЯ ЗРОБИТИ БІЛЬШЕ, ЩОБ ПОКРАЩИТИ ЖИТТЯ НАШИХ ЛЮДЕЙ!»

11 грудня 2020 року Наталія Іванівна Мазур була призначена старостою сіл Майбородівка, Писарщина та Мирне, які нині входять до Майбородівського старостинського округу, кількість жителів якого налічує близько 1035 осіб.
Наталія Мазур народилася у с.Майбородівка, тут успішно закінчила місцеву школу. Вступила до Комсомольського політехнічного технікуму, по закінченні якого отримала спеціальність будівельника. А далі склалося так, що Наталії запропонували посаду землевпорядника Майбородівської сільської ради і вона погодилася. Без відриву від роботи закінчила Кременчуцький національний університет ім. Михайла Остроградского, факультет: землевпорядкування та кадастр і 20 років трудилася за спеціальністю у рідному селі. Тож у земельних питаннях Наталія Іванівна справжній професіонал, адже вздовж і впоперек обійшла всі земельні ділянки, що належали до сільської ради. Ці знання неабияк допомагають нині на відповідальній посаді старости.

Староста сіл Майбородівка, Писарщина, Мирне Наталія МАЗУР

Наталія Іванівна розповіла, що найперше, з чого розпочали роботу староста та керівництво Піщанської громади – це благоустрій. У селах проводилися суботники із залученням громадськості, прибиралися кладовища, облаштовувалися пам’ятники та території навколо них. Так, коштом сільської ради у Майбородівці відреставровано, а в Писарщині реставрується пам’ятник Загиблим воїнам. Участь у благоустрої сіл, крім колективу комунального підприємства, брали працівники старостату, вчителі та учні місцевої загальноосвітньої школи, трудовий колектив закладу дошкільної освіти, небайдужі жителі сіл. Силами громадськості на території Майбородівки було посаджено сосновий бір.
– Коли прибирали кладовища, до цієї справи долучилися односельці, чиї родичі поховані там. Гуртом нам вдалося навести лад на цвинтарях старостинського округу. Я щиро вдячна всім, хто долучився до цієї справи за підтримку і допомогу, – говорить Наталія Мазур.
Староста розповіла, що триває підсипання вулиць сіл Майбородівського старостинського округу дорожньою сумішшю, це відбувається завдяки ініціативі та турботі голови Піщанської сільської ради Олександру Петровичу Краплині. Вже більша частина вулись засипана, а це суттєво покращило стан доріг у селах громади.
Велику допомогу технікою надає депутат сільської ради Євген Володимирович Карпенко (ПСП «Майбородівське»). Керівництво цього господарства ніколи не відмовляє й у вирішенні інших сільських питань, завжди відгукується на прохання про допомогу.

Змагаються шашкісти
Вітання – від наймолодших
Запальний танок від «Азбуки»

Наталія Мазур щиро вдячна всім, хто долучився до організації та проведення Днів села у Майбородівці та Писарщині, а це і ПСП «Майбородівське», і виробниче відділення заводу мінеральних вод ТОВ «Ізумруд ЛТД», фермери та одноосібники, всі, без винятку, внесли свій посильний внесок в цю справу. Особлива подяка Надії Семенівні Кривонос, Петру Івановичу Яцкевичу, Володимиру Вікторовичу Авласку, Вадиму Миколайовичу Тукаленку, Владиславу Миколайовичу Тукаленку, Андрію Андрійовичу Коровніченку, Сергію Васильовичу Лихопуду, Ользі Анатоліївні Лихопуд, Геннадію Анатолійовичу Челуснову.
Смачні та красиві короваї спекла на свята Марія Василівна Микільченко, яка славиться у Майбородівці як неперевершена кулінарка та кондитерка. А якими галушками частували всіх охочих у ті святкові дні! У Майбородівці їх приготували працівники закладу дошкільної освіти «Світанок», а в Писарщині – працівниці місцевого клубу.
На святкуванні днів села була представлена «жива музика», приїздили артисти з Піщаного. Цирковий колектив «Арлекін» викликав море захоплень у глядачів, свій талант дарував і гурт «Барвінок» з Вільної Терешківки. Глядачі з захопленням вітали і юних танцюристів с.Майбородівка, учасників танцювального гуртка «Азбука» (керівник Ольга Коваль, яка завжди допомагає в організації святкових заходів).
На День с. Майбородівка проводилися спортивні змагання з міні-футболу між молодими і старшими футболістами. Для них було придбано перехідний кубок. Спортсмени показали гарну захопливу гру. Видовищними були і змагання з перетягування каната та армреслінгу. Того святкового дня у вправності змагалися й місцеві шашкісти. Наталія Мазур говорить, що дуже хоче аби місцеві жителі мали змогу покращувати свою фізичну форму та тренуватися у гарних умовах. У цьому напрямку вже ведеться робота, але поки ще зарано про неї говорити.
Староста розповіла, що Будинок культури у с.Майбородівка потребує капітального ремонту, тож поки що приймати відвідувачів не може, для потреб закладу тимчасово задіяно приміщення ФАПу. Там проводяться фітнес – заняття, туди ж приходять місцеві ентузіасти аби пограти у малий теніс. До речі, у цьому виді спорту майбородівці мають чималі успіхи та перемоги. У с.Писарщина діє місцевий клуб, там приміщення у задовільному стані, трудяться там ініціативні та активні майстри своєї справи, але людей у селі проживає мало.
У с.Вільна Терешківка розташована дільниця №2 Піщанського комунального господарства «Комунсервіс». Працівники цієї дільниці обслуговують і Майбородівський старостинський округ. Влітку вони розчистили занедбане кладовище, за що їм велика шана і подяка і від старости, і від місцевих жителів.
Поряд зі старостою трудиться на віддаленому місці спеціаліст І категорії Піщанського ЦНАПу Інна Григорівна Коровніченко, яка перемогла у конкурсі на цю посаду і вже зарекомендувала себе як грамотний, професійний фахівець. Вона найкраща помічниця старости, адже саме у старостат люди звертаються за довідками, витягами, оформленням субсидій та різних пільг, їм не потрібно їхати до сільської ради у Піщане, бо майже все необхідне отримують у Майбородівці.
Приміщення старостату потребує ремонту, Наталія Іванівна розповіла, що до неї звернувся місцевий майстер Денис Ігорович Капустинський, який запропонував у фойє закладу безкоштовно зробити підвісну стелю. На час нашого візиту, роботи якраз були у розпалі.
Хоча Наталія Мазур має досвід роботи в органах місцевого самоврядування, бо багато років віддала посаді землевпорядника Майбородівської сільської ради, та говорить, що та посада і нинішня кардинально відрізняються.

– Зараз мені треба бути напоготові 24 години на добу, адже різні ситуації трапляються, буває, що люди не в робочий час, чи навіть вночі звертаються за допомогою чи з якихось інших важливих питань. І мені потрібно ці питання вирішувати. Переконана, якщо йдеш до людей з відкритою душею, то вони підуть тобі назустріч. Мені багато хто підказує, радить, особливо люди старші, які вже мають чималий життєвий досвід. Для мене такі поради дуже цінні, хоча іноді це звучить як критика, але, обдумавши, розумію, що люди праві, тож враховую їхні думки у наступних своїх кроках та справах, і вдячна їм за це, – мовить Наталія Мазур.
Староста розповіла, що у старостинському окрузі проживає п’ятеро воїнів учасників АТО/ООС. Двоє воїнів-захисників загинули, їхню пам’ять свято бережуть у громаді.Підтримують тут і тих, хто опинився у складних життєвих обставинах через хворобу чи з інших причин.
Наталія Іванівна говорить, що у старостинському окрузі переважна більшість людей працевлаштовані як у місцевих господарствах, так і в м.Кременчук, з яким досить зручне автобусне сполучення. Саме тому тут чимало молодих сімей, а, відповідно, й дітей дошкільного та шкільного віку. Хоча староста мріє аби таких родин було ще більше, аби села жили, розвивалися і у них було перспективне майбутнє.
Велика підтримка і співпраця у старости склалася з головою первинної ветеранської організації Любов’ю Федорівною Савутою, жінкою активною, небайдужою до долі ветеранів. Є співпраця у старости із закладом дошкільної освіти «Світанок» (директор Лідія Григорівна Підварчанська) та з дирекцією Майбородівської ЗОШ І-ІІ ступенів. Наталія Іванівна розповіла, що директор школи Василь Іванович Давиденко її вчитель, людина дуже розумна, щира, відповідальна та принципова, з ним приємно спілкуватися та працювати, він і порадить, і підкаже, і допоможе.
Того дня ми завітали й до Майбородівської ЗОШ І-ІІ ступенів, яка вразила чистотою та ошатністю. Нині у закладі навчається 72 учні. Ми потрапили до закладу напередодні Дня працівників освіти, тож мали нагоду побувати на чудовій розважальній програмі «Хто зверху», яку підготували для вчителів учні.
На початку заходу директор Василь Давиденко привітав колег з професійним святом, подякував учням за успішне проведення дня місцевого самоврядування, коли старшокласники самостійно проводили уроки, у повній мірі відчуваючи себе в іпостасі вчителя. Ми отримали масу позитивних емоцій від цікавих конкурсів, вікторин, виступів і учнів, і педагогів. Саме такі цікаві, насичені подіями та емоціями виїзди запам’ятовуються надовго, додаючи натхнення та гарного настрою.

Фото Олексія САДОВОГО.

Матеріал підготували: