«МИ ЗАДОВОЛЕНІ, ЩО ВВІЙШЛИ ДО СКЛАДУ
ГРАДИЗЬКОЇ ОБ’ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ»

Староста Гриньківського старостинського округу Людмила ОКСАНЧУК (в центрі), спеціаліст-землевпорядник Ніна НЕЛІПА та інспектор з благоустрою Тетяна ШУЛІКА

Людмила Петрівна Оксанчук прийшла в органи місцевого самоврядування майже двадцять років тому. У 2002 році односельці виявили їй високу довіру і вперше обрали на посаду Гриньківського сільського голови. Ця ноша надзвичайно відповідальна і нелегка, та вона приносила їй одне задоволення, адже найбільшим бажанням Людмили Петрівни було зробити все можливе і неможливе, аби покращити життя своїх односельців. Авторитет і повага до очільника сільської ради постійно зростали, тож її земляки знову віддавали за неї свої голоси на кожних наступних виборах. Наприкінці минулого року, коли колишня Гриньківська сільська рада ввійшла до складу новоствореної Градизької об’єднаної територіальної громади, Людмилу Петрівну Оксанчук було призначено на посаду старости Гриньківського старостинського округу, до якого входять Гриньки та Тимошівка. І знову відповідальна праця на благо людей, які живуть і працюють поруч. Вона завжди виважена, спокійна і толерантна у вирішенні важливих питань свого округу і докладає всіх зусиль, аби виправдати кредит довіри не тільки своїх земляків, а й керівництва Градизької ОТГ в особі її очільника Мирослава Носи.
Найперше, на чому наголосила, спілкуючись, староста Гриньківського старостинського округу Людмила Оксанчук, вони жодного разу не пошкодували, що ввійшли саме до складу Градизької ОТГ. Хоча бюджет громади не такий вже і великий, та все ж таки їм вдалося зберегти всі навчальні заклади, в тому числі і садочки, від необдуманого закриття, а також медичні установи та заклади культури. А це дуже добре в наш нелегкий час, адже це, насамперед, збережені робочі місця, та й приміщення не будуть перетворюватися на пустки.
– Висловлюю щирі слова вдячності Градизькому селищному голові Мирославу Юрійовичу Носі та всьому колективу ради за таке виважене і обдумане рішення. Я впевнена, що наступні покоління нашої об’єднаної територіальної громади будуть вдячні своїм попередникам за збереження мережі інфраструктури у селах громади. Головне – зберегти те, що було надбане роками, що було зроблено до нас і в часи нашої каденції, бо зруйнувати легше, ніж знову відроджувати, – наголосила Людмила Оксанчук.
Щоб зберегти бюджетні кошти, тут навчилися добре заощаджувати. Аби менше сплачувати за теплоносії, минулоріч завершили утеплення Гриньківської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.М.Лисенка. Навчальний заклад вдень опалюється дровами, а вночі вмикається газове опалення і то лише тоді, коли надворі суттєве похолодання. Зробили косметичний ремонт Гриньківського сільського Будинку культури, у найближчій перспективі – завершення фасадних робіт. Радо зустрічає гриньківську малечу заклад дошкільної освіти «Ялинка», у якому створені якнайкращі умови для успішного розвитку та виховання малечі.
Колишня Гриньківська сільська рада завжди була дуже активним учасником різноманітних проєктів бюджету участі, де неодноразово здобували призові місця і вигравали чималі суми. Ввійшовши до складу Градизької ОТГ, ця робота продовжилася. Як розповіла староста Гриньківського старостинського округу Людмила Оксанчук, у грудні минулого року Гриньківська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.М.Лисенка виграла малий грант у сумі 100 тис.грн за перемогу в проєкті бюджету участі «Право дитини на безпеку»:
– За результатами роботи експертів з визначення переможців конкурсу малих грантів для громад DREAMactions, перемогу здобула наша Гриньківська школа. Це фантастична праця, титанічні зусилля, час, віра та натхнення, яким живе проєкт школи і які привели його у фінал конкурсу. Серед більш ніж 100 проєктів з усієї України, він ввійшов до переліку переможців, – з радістю говорить староста Гринківського старостинського округу Людмила Оксанчук.
Від Людмили Петрівни дізналися, що команда «STEM» Гриньківської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.М.Лисенка у складі чарівних Алевтини Євтушенко, Ольги Халявки, Валерії Сіромахи, Валерії Лихіцької та Аліни Сіромахи зайняла почесне ІІІ місце у фінальному етапі ІV обласного конкурсу творчих робіт для школярів та юнацтва «Громада моєї мрії» і успішно захистила проєкт «Енергоефективна школа з новітніми поглядами – запорука міцної громади». Керівник проєкту – вчитель математики та фізики Галина Курченко.
– Пройшовши два етапи, наша шкільна команда потрапила до фіналу і виглядала достойно серед ліцеїв та полтавських гімназій, – з гордістю відмітила очільник старостинського округу. – Додам, що учениця 10 класу Ольга Халявка здобула ІІ місце в конкурсі «Школа майбутнього» за проєкт «Живий дослідницько-творчий клас майбутнього». Я вітаю всіх наших талановитих і активних школярів та їхніх наставників із заслуженими перемогами і бажаю подальших успіхів та нових цікавих ідей. Прикро, звичайно, що не в усіх проєктах нам вдалося здобути перемогу, але це стимулює і захоплює до подальшої роботи та активної участі в інших важливих проєктах.
Ще два роки тому колишня Гриньківська сільська рада почала активно сортувати сміття, особливо те, що найбільше шкодить довкіллю – пластик, скло, батарейки, лампочки. Надзвичайно активними у цьому плані є учні школи, які започаткували волонтерський рух. Ввійшовши до складу Градизької ОТГ, цю справу не припинили, а, навпаки, ще з більшим ентузіазмом взялися за роботу, аби наша планета не потерпала від забруднень небезпечними відходами. У м.Кременчук здали скло, пластик, а Екобус із Полтави забрав найбільш небезпечні батарейки, акумулятори та лампи. За здану сировину учні Гриньківської ЗОШ отримали кошти, за які придбали 16 контейнерів для сортування паперу і вирішили подарувати їх Броварківській, Святилівській, Бугаївській, Пронозівській та Горбівській школам, тим самим започаткувавши і там волонтерський рух зі збереження планети від різного непотребу.
Турбуються у Гриньківському старостаті і про здоров’я людей, які тут проживають. Фельдшером Гриньківського ФАПу працює Інна Іванівна Сівірін, а Тимошівського – Ніна Іванівна Кудря, які з повною відповідальністю ставляться до своїх професійних обов’язків. У разі потреби, люди звертаються до найближчих амбулаторій сімейної медицини – Бугаївської та Горбівської, до своїх сімейних лікарів Галини Миколаївни Скапи та Володимира Васильовича Клеця.
Говорила староста Гриньківського старостинського округу Л.П.Оксанчук і про офіцерів громади, які працюють на території Градизької ОТГ – це Сергій Ступак, Андрій Бука та Ігор Коваль. Їхня робота надзвичайно відповідальна і потрібна, адже вони не тільки слідкують за порядком та відповідають за безпечне життя мешканців громади, а й проводять численні зустрічі та роз’яснювальні бесіди з учнями шкіл з метою збереження їхнього власного здоров’я та життя.
На території Гриньківського старостинського округу є чотири цвинтарі, на яких знайшли свій вічний спочинок місцеві жителі. Тут постійно наводиться належний порядок, їхні території впорядковуються. Особливо велика увага приділяється випилюванню аварійних дерев, аби вони не завдали ні людям, ні похованням непоправного лиха. Спиляні дерева та гілки переробляють на власній дробарці, тверде паливо використовують для потреб старостату. Тут активно використовують і автовишку, яку має Градизька ОТГ, для спилювання аварійних дерев, заміни ламп вуличного освітлення тощо.
Спілкуючись, Людмила Петрівна Оксанчук назвала одну із найболючіших проблем, яка вимагає якнайшвидшого вирішення – це стан доріг, а точніше сказати, їхня відсутність. Вони тут перебувають у вкрай жахливому стані, автобусне сполучення відсутнє, бо перевізники категорично відмовляються працювати на цьому небезпечному маршруті. Люди вірять і дуже сподіваються, що це питання обов’язково вирішиться позитивно і знайдуться кошти на капітальний ремонт цього відрізку автошляху.
Староста Гриньківського старостинського округу Людмила Петрівна Оксанчук щиро вдячна своїм колегам, які працюють поруч з нею – це діловод Олександра Василівна Чех, інспектор з благоустрою Тетяна Миколаївна Шуліка, Ніна Миколаївна Неліпа, яка трудиться спеціалістом-землевпорядником відділу земельних відносин, архітектури та містобудування виконкому Градизької селищної ради у двох старостатах, Гриньківському та Горбівському. Всі вони справжні фахівці своєї справи і сумлінно працюють на благо всієї територіальної громади.
– Я вдячна всім, хто працює поруч зі мною в Гриньківському старостинському окрузі та Градизькій об’єднаній територіальній громаді, вдячна Градизькому селищному голові Мирославу Юрійовичу Носі та всьому депутатському корпусу селищної ради за тісну співпрацю, активну життєву позицію, оперативне вирішення всіх питань життєдіяльності громади і сподіваюся на подальшу підтримку та взаєморозуміння. Все, що ми робимо, ми робимо тільки для людей і заради людей, – сказала насамкінець нашої розмови староста Гриньківського старостинського округу Людмила Оксанчук.
Фото Анатолія КРАВЧЕНКА.

Матеріал підготували: