ЛЕГКО ПРАЦЮЄТЬСЯ, КОЛИ Є КОМАНДНА ПІДТРИМКА ТА ПОВНЕ ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ

Староста сіл Гориславці, Миловидівка, Олефірівка та Коржівка Володимир ГУДЗЬ

У грудні 2020 року на посаду старости сіл Гориславці, Миловидівка, Олефірівка та Коржівка Піщанської сільської ради було призначено 34-річного Володимира Миколайовича Гудзя, наймолодшого серед старост громади. Нещодавно ми зустрілися з Володимиром Миколайовичем аби поговорити про його роботу на цій відповідальній посаді, про те, що зроблено, що планується та з якими проблемами доводиться стикатися.
Перше питання, яке почав вирішувати староста сіл Гориславці, Миловидівка, Олефірівка та Коржівка – це впорядкування чотирьох занедбаних кладовищ, що розташовані у кожному з сіл. Максимально довелося докласти зусиль аби вичистити, вирубати там все та вивезти накопичене роками сміття. Староста особисто брав участь у вирубуванні порослі та прибираннях на цвинтарях. З кожного кладовища було вивезено по 5 КамАЗів різного непотребу. Допомогу в цьому надали працівники Піщанського комунального господарства, за сприяння Піщанського сільського голови Олександра Петровича Краплини, який оперативно вирішував питання із забезпечення технікою, тож всі заплановані роботи були здійснені успішно.
Володимир Миколайович розповів, що на території сіл Гориславці, Миловидівка, Олефірівка та Коржівка від комунального підприємства Піщанської сільської ради «Комунсервіс» на посаді робітника з благоустрою старанно трудиться 27-річний Євгеній Юшко, який проживає у с.Ялинці і щоденно, крім вихідних, добирається велосипедом до місця роботи. Євгеній трудиться сумлінно, він відповідальний, його не потрібно постійно контролювати, адже сам бачить де і що потрібно зробити.
3000 тонн дорожньої суміші в цьому році було завезено на відсипку грунтових доріг населених пунктів Миловидівка та Коржівка. Володимир Гудзь говорить, що планується повністю завершити роботи з грейдерування та відсипки грунтових доріг й сіл Гориславці та Олефірівка. Впродовж багатьох років таких робіт не проводилось, дороги були у жахливому стані. Тож Володимир Миколайович щиро вдячний Піщанському сільському голові Олександру Краплині за допомогу у вирішенні й цього важливого для жителів сіл питання.
Староста розповів, що цьогоріч весною у Гориславцях висадили молодий парк, організувавши грандіозний суботник. Висадили біля 1000 молодих саджанців сосни, подарованих лісництвом, біля дитсадка, школи, Будинку культури. Зараз за саджанцями ведеться догляд – полив, обкошування від порослі та бур’янів. Завдяки дощовій весні є надія що саджанці добре приживуться та підуть в ріст.
У червні цього року на території с.Гориславці облаштовано природну зону відпочинку для місцевого населення, бо раніше люди не мали змоги відпочивати вдома, доводилося їздити у Піщане чи Недогарки. Володимир Гудзь разом з Євгенієм Юшком вирубали хащі, викосили бур’яни. За сприяння Піщанського сільського голови було вирівняно територію майбутнього пляжу та завезено 90 тонн піску, почищено водорості у річці, споруджено вбиральню. Тож зараз чимало охочих комфортно відпочивають на облаштованій території, засмагають, купаються у чистій річковій воді.
Звісно, як і скрізь, проблем у сільської громади вистачає. Пріоритетним, на думку старости, є вирішення питання з облаштування та ремонту Гориславського навчально-виховного комплексу, що складається з загальноосвітнього закладу, де навчається 54 учні та закладу дошкільної освіти. Директором НВК трудиться досвідчений педагог Олена Григорівна Фільченко. Заклад дошкільної освіти цьогоріч відвідувало 17 дітей дошкільного віку, завідувачем тут працює Лариса Олександрівна Сіра. Староста розповідає, що сподівається на виділення в цьому році фінансової підтримки на здійснення зовнішнього косметичного ремонту школи та дитсадка. Володимир Миколайович мріє осучаснити ці приміщення, відповідно до вимог часу, утеплити, створивши для дітей зручні та затишні умови для навчання, розвитку та дозвілля. Школа також потребує обладнання їдальні.
Після закінчення 9 класів Гориславського НВК учні продовжують навчання у Піщанській гімназії, куди здійснюється підвіз шкільним автобусом.
На території с.Гориславці діє фельдшерсько-акушерський пункт, яким завідує Наталія Анатоліївна Гуцу. У планах старости – організувати раз у тиждень у приміщенні закладу прийом пацієнтів сімейним лікарем. З цих питань вже ведуться перемовини із завідуючим Піщанської АЗПСМ Антоном Усачовим.
Є у Гориславцях Будинок культури, директором якого трудиться енергійна та креативна Олена Вікторівна Погорілець. Цей заклад потребує капітального ремонту даху, який протікає, ремонту глядацької зали, кабінетів та фойє. Староста говорить, що прекрасно знає про ці нагальні проблеми і буде докладати максимум зусиль для їхнього вирішення.
У приміщенні Будинку культури працює бібліотека, завідує якою Ірина Володимирівна Корзун.
Володимир Миколайович розповів, що на території підпорядкованих йому, як старості, сіл зареєстровано 903 особи. Так як у селах роботи немає, молоді люди виїздять у міста в пошуках заробітків, тому тенденція щодо зменшення вихованців дитсадка та учнів школи продовжується.
У селах Миловидівка, Олефірівка та Коржівка немає магазинів, хліб туди завозиться раз у тиждень. Хоча ці села не дуже віддалені від Гориславців, але там переважно мешкають люди старшого віку і їм би було зручніше купувати найнеобхідніше на місці. До старости вже звертався підприємець, який бажає на межі сіл Миловидівка та Коржівка поставити торгівельний МАФ хоча б на літній період. Йому вже надали дозвіл та виділили місце.
Централізованого водопостачання у Гориславцях та прилеглих селах немає, місцеві мешканці самостійно забезпечують себе водою, одні мають колодязі, інші пробурили водяні свердловини.
У селах налагоджено вивіз побутових відходів автомобілем Піщанського КП «Комунсервіс». Щовівторка спеціалізований автомобіль забирає сміття від тих домоволодінь, які уклали відповідні угоди з комунгоспом, та вивозить його на санкціоноване сміттєзвалище. Вартість таких послуг становить 25 грн. на місяць з одного домоволодіння. Укладено близько 60% договорів з населенням на вивіз побутових відходів. З рештою громадян проводиться роз’яснювальна робота, аби максимально залучити жителів сіл до централізованого вивозу сміття.
Володимир Гудзь зазначає:
– Мені часто люди говорять: «Ти сюди прийшов, значить ти повинен і зобов’язаний все робити сам і рубати, і косити, і сипати». А я й не відмовляюся – і кошу, і рубаю, хватаюся за все, що у моїх силах. Доповідаю голові що плануємо зробити та що для цього потрібно з техніки, а він допомагає у вирішенні цих питань.
На мою думку, у громаді багато чого можна зробити фізичною працею та мінімальним коштом і це те, що люди побачать та оцінять. Для цього не потрібні мільйони, а лише бажання і власні зусилля. Звісно, якби були фінанси, можна було б скільки планів та ідей втілити у життя! Але ж я розумію, що наша ОТГ велика й у всіх є свої фінансові потреби та плани, тому втілюватимемо свої задуми поступово, у межах можливостей нашої громади. Керівництвом сільської ради прийнято рішення цьогоріч завершити проєкти, що були розпочаті у минулі роки, а вже після цього будуть плануватися масштабні роботи по селах громади та втілюватися в життя нові ідеї.
Володимир Миколайович Гудзь бере на себе вирішення різних нагальних проблем громади в тому числі й фінансових, адже часто потрібно щось терміново придбати чи оплатити, тож староста і допомагає. Раніше Володимир Миколайович займався підприємницькою діяльністю, нині сімейний бізнес повністю на дружині Яні Вікторівні.
Поруч із Володимиром Миколайовичем трудяться Лідія Андріївна Старик, фахівець із соціальної роботи, та Наталія Василівна Гориславець, спеціаліст І категорії загального відділу виконкому сільської ради (віддалене робоче місце ЦНАПу). Саме вони допомагають місцевим жителям, надаючи різноманітні соціальні послуги.
Цьогоріч в Гориславцях після тривалої перерви, пов’язаної з карантинними обмеженнями, масово відзначали День молоді та День Конституції України, свято Івана Купала та сольний концерт уродженця Гориславців, який нині проживає у Гадячі Юрія Москаленка. Глядачі вже засумували за святковими дійствами, тож щиро і тепло зустрічали кожний виступ артистів.
Староста розповів, що на території сільської громади є кілька землевласників та орендарів. Серед тих, хто надає підтримку – брати Геннадій Леонідович та Вадим Леонідович Коровніченки, за що їм велика шана і подяка. Володимир Миколайович мріє аби й інші землекористувачі проявляли більше уваги до вирішення місцевих проблем.
– У нас підібралася хороша команда старост на чолі з головою ради та його заступниками Романом Володимировичем Назаренком і Олександром Анатолійовичем Сукмановим. Таке відчуття – наче ми знайомі багато років, розуміємо один одного з напівслова. Дуже хочеться, щоб наша громада мала достатнє фінансування і ми змогли втілити всі плани та задуми, щоб люди відчули зміни на краще. Зі старостами ми постійно підтримуємо зв’язок, консультуємось та радимось, в усьому знаходимо взаєморозуміння з головою. Переконаний, що коли є командна підтримка та повне розуміння один одного, – то все заплановане можна втілити у життя, – так мовив на завершення нашої розмови Володимир Гудзь.
Фото Анатолія КРАВЧЕНКА.

Матеріал підготували: