З ТУРБОТОЮ ПРО СВОЇХ ПАЦІЄНТІВ

Завідуюча Гриньківського ФАПу Ніна СІВІРІН та
молодша медична сестра Олександра ОЛІЙНИК (справа наліво)

Медична галузь в Україні переживає не найкращі часи. Недостатнє фінансування, низькі заробітні плати та, головне, відсутність впевненості в завтрашньому дні вносять свої негативні корективи у їхню роботу. Та, не дивлячись на всі складнощі сьогодення, люди в білих халатах старанно і сумлінно виконують свої професійні обов’язки, добре розуміючи, що ніхто крім них не надасть хворим кваліфікованої допомоги та не підтримає добрим словом тих, кого здолала недуга.
Саме такою доброю, щирою, привітною та толерантною є завідуюча і фельдшер Гриньківського фельдшерсько-акушерського пункту Ніна Іванівна Сівірін, яка по закінченні Кременчуцького медичного училища трудову біографію розпочала у Тимошівському ФАПі. Свою роботу, якій віддала 30 років свого життя, дуже любить, адже що може бути краще за слова вдячності від пацієнтів, яким допомогла та підтримала добрими словами, адже вони теж мають неабияку чудодійну силу.
Гриньківський ФАП знаходиться у приміщенні колишньої сільської ради, а нині старостату. Тут дуже тепло, затишно і комфортно не лише для працівників, а й для пацієнтів – про це постійно дбає молодша медична сестра Олександра Андріївна Олійник, яка вже немало і небагато, а 35 років дає лад у приміщенні медичного закладу. Саме завдяки її вмілим і працьовитим рукам тут все просто сяє чистотою. А зараз, у час карантинних обмежень, тут по кілька разів на день нею проводиться ще й додаткова дезінфекція кабінетів, аби убезпечити пацієнтів від небезпечного вірусного захворювання.
Як розповіла завідуюча ФАПу Ніна Іванівна Сівірін, вона обслуговує жителів с.Гриньки, а це 535 чоловік, з них – 8 діточок до року, про яких у неї особлива турбота, адже це надія і майбутнє села. Щовівторка прийом хворих проводить досвідчений сімейний лікар Горбівської АЗПСМ Володимир Васильович Клець, то ж у ФАПі завжди вистачає бажаючих потрапити до нього на прийом. Досвідчений фельдшер виконує всі призначення лікаря, а також лікарів з Глобиного та Кременчука, до яких звертаються її односельці. Всім необхідним для надання первинної медичної допомоги ФАП забезпечує КНМП «Центр ПМСД у Глобинському районі» (головний лікар Валентина Хавронюк). У минулому році для потреб ФАПу ними було виділено сто тест-смужок для вимірювання рівня цукру в крові, то ж у нинішньому році тут теж чекають на їхнє надходження. От тільки є проблема із роботою аптечного пункту, який, по суті, тут відсутній, як і в більшості населених пунктів громади. Це питання потребує негайного вирішення і перебуває на особливому контролі керівництва громади та старост, тож незабаром жителі сільської місцевості зможуть купувати ліки за місцем проживання.
Ніна Іванівна Сівірін говорить щирі слова вдячності на адресу старости Гриньківського старостинського округу Людмили Петрівни Оксанчук за ту велику допомогу, яку вона надає медичному закладу. Саме завдяки її старанням у ФАПі тепло, виділяються необхідні кошти на ремонт, який до речі, Ніна Іванівна та Олександра Андріївна зробили власними руками, про що вони з гордістю говорили.
– Головне, аби ми врешті-решт побороли COVID-19, який завдав чимало клопоту та змінив життя кожного з нас, щоб народжувалася малеча, люди менше хворіли та скаржилися на життя і аптечний пункт у селі запрацював, а всі інші проблеми можна вирішити, – з оптимізмом говорить завідуюча Гриньківського ФАПу Ніна Іванівна Сівірін.

Фото Анатолія КРАВЧЕНКА.

Матеріал підготували: