ЖИВІТЬ В ДОБРІ І НЕ СТАРІЙТЕ, ДУШЕЮ Й СЕРЦЕМ МОЛОДІЙТЕ!

Ніна ГУНЬКО

24 квітня святкуватиме свій 80-річний ювілей жителька с.Демидівка Ніна Михайлівна Гунько. Цього чудового весняного дня за святковим столом у затишній оселі зберуться найрідніші та найдорожчі її діти, онуки та малі правнучата, аби привітати з поважною датою свою любу матусю та наймилішу у світі бабусю і прабабусю. І хоча за плечима у неї багато літ та чимало пройдених доріг, її очі, як і в молоді роки, випромінюють тепло і доброту до своїх рідних, до односельців, які живуть і працюють поруч з нею.
Життєва зоря Ніни Михайлівни загорілася 24 квітня 1941 року у сусідньому селі Ковалі. Так розпорядилася доля, що її мама, Наталія Іванівна Купенко, сама виховувала трьох діточок – донечку Ніну та синочків Іванка і Анатолія. Працювала у місцевому колгоспі різноробочою, а вдома теж не знала відпочинку, бо, крім роботи на городі, потрібно було поратися по господарству та й діткам раду давати. Мудра і невтомна сільська трудівниця, яка від зорі і до зорі працювала, виховала своїх двох синів і доньку хорошими, добрими і працьовитими людьми. От тільки жаль, що сьогодні вже немає серед живих братів Івана і Анатолія, відлетіли вони за межу вічності, залишивши у серцях рідних біль та сумні спогади…
Дитинство Ніни, як і багатьох її ровесників, забрала війна, жорстока, кровопролитна. Діти, народжені у ті тяжкі роки, дуже рано ставали дорослими, бо замість того, щоб вчитися та рости щасливими разом зі своїми однолітками, радіти неповторній порі дитинства, вони змушені були рано йти працювати, аби допомагати батькам. Не оминула така доля і юну Ніну – по закінченні Демидівської семирічки, для неї розпочалися нелегкі трудові будні, бо працювала дояркою у колишньому колгоспі ім.К.Маркса. Тут, у с.Радочини, і долю свою зустріла, свого коханого і єдиного Василя Івановича, який трудився механізатором у тому ж колгоспі. 6 листопада 1960 року молоді закохані і на весільний рушничок стали, аби бути разом і радості, і в горі, ділити всі труднощі навпіл, бо вдвох легше все здолати і всього досягти. Після весілля молоде подружжя оселилося у Демидівці. Збудували затишну, світлу і простору хату, аби було не гірше, ніж у людей. Багато тут зроблено працьовитими і дбайливими руками Василя Івановича – був він і каменярем, і столяром, і пічником, справжнім сільським трударем, який не цурався ніякої роботи. Василь Іванович та Ніна Михайлівна виростили і виховали доньку Валентину та сина Валерія, які зростали в любові та повазі один до одного, до своїх батьків та односельців.
Все своє життя Ніна Михайлівна Гунько пропрацювала у колгоспі, аж до виходу на заслужений відпочинок, була і різноробочою, і поварем. А ще вона була активним учасником сільської художньої самодіяльності, гарно співала та брала участь у виступах театрального колективу. Жоден виступ, жоден концерт у Демидівському сільському клубі не проходив без активної участі Ніни Михайлівни Гунько. Та і зараз, перебуваючи на заслуженому відпочинку, вона спілкується зі своїми ровесниками, колишніми учасниками художньої самодіяльності та тими, хто зараз виступає на сільській сцені і радує своїх односельців концертними та розважальними програмами.
Зараз Ніна Михайлівна проживає сама у своєму затишному будиночку. У 2011 році обірвалася життєва стежина її дорогого і незабутнього чоловіка, гарного господаря, люблячого батька і дідуся Василя Івановича. Та сумувати їй не доводиться, адже у неї є найдорожчі діти і онуки, які завжди допоможуть, розрадять і підтримають. Донька Валентина зі своєю родиною мешкає у Сумській області, а син Валерій – у м.Кременчук. Ніна Михайлівна щаслива бабуся для трьох своїх онуків Сергія, Олександра та Лізи, а також прабабуся для маленьких правнучат Діми та Ані. Найбільша радість для старенької, коли вся її родина збирається у батьківській оселі, і тоді вона наповнюється дзвінким дитячим щебетом, бо саме малеча додає їй сил і снаги до життя.
З роси і води Вам, шановна Ніно Михайлівно, міцного здоров’я, добра і злагоди на довгі і щасливі роки. Нехай всі Ваші дні будуть наповнені любов’ю і повагою рідних, приємними клопотами та прекрасним самопочуттям. Побільше Вам хороших днів, щасливих подій і миттєвостей, радісних звісток та свят! Всіх Вам життєвих благ та гармонії душі!
Фото Анатолія КРАВЧЕНКА.

Матеріал підготували: