«ГРОТЕСК» ОБ’ЄДНАВ НАЙТАЛАНОВИТІШИХ

Творчі і талановиті Оксана УЖИЩЕНКО, Ірина СЛИВА, Віра МИРОНЕНКО,
директор Землянківського СБК Іван ЧЕРЕП, Лілія ЖОВТЯК та Валентина ГМИРЯ

Багата неперевершеними талантами щедра українська земля! У кожному селі, навіть зовсім маленькому, знайдуться аматори народного мистецтва, які не просто гарно співають, танцюють чи декламують, а вміють організувати та згуртувати навколо себе не менш талановитих односельців, які здатні подарувати гарний святковий настрій.
То ж сьогодні розповідь про надзвичайно талановитих, обдарованих, креативних, сповнених неперевершених творчих ідей учасників народного аматорського театрального колективу «Гротеск», що у с.Радалівка. Хоча і діють зараз суворі карантинні обмеження, та це не стало на заваді поспілкуватися з творчими людьми, найбільшою мрією яких є якомога швидше повернення до звичного життя. Учасники колективу дуже сумують за сценою, за святковими виступами, гучними аплодисментами та вигуками: «Браво!», якими їх щедро нагороджували глядачі.
З самобутніми народними артистами зустрілися у Радалівському сільському Будинку культури, де директором працює Іван Вікторович Череп. Художній керівник «Гротеску» – надзвичайно творча і талановита Ірина Миколаївна Слива, яка зуміла згуртувати навколо себе не менш талановитих односельців. Це Віра Анатоліївна Мироненко, Лілія Михайлівна Жовтяк, Оксана Василівна Ужищенко, Валентина Миколаївна Гмиря, Єлизавета Олександрівна Ситник, Роман Васильович Ситник, Наталія Іванівна Лісняк, Тетяна Іванівна Ситник, Юлія Петрівна Шпорта, Ірина Василівна Ковтун та директор Радалівського СБК Іван Вікторович Череп. Всі вони різні за віком і за професіями, але їх об’єднала неабияка любов до творчості, до сцени і велике бажання дарувати своїм землякам неповторні миті зустрічі з прекрасним.
Як розповіла художній керівник Ірина Слива, спочатку працювали як драматичний колектив, а згодом – у жанрі естрадних мініатюр. На основі народного колективу було створено театр пісні «Василина», художній керівник Оксана Ужищенко, вона ж разом із Вірою Мироненко є і його солісткою.

Святковий настрій дарує творчий колектив


У зв’язку з епідемією COVID-19 минулий рік видався надзвичайно складним для кожного з нас, та найбільше, звичайно, постраждали заклади культури та спорту, бо жорсткі карантинні обмеження торкнулися їх найбільше. Говорячи про роботу в умовах карантину, Ірина Слива розповіла, що репетиції артисти проводили то в полі, то на вулиці з обов’язковим дотриманням дистанції, але аж ніяк не в сільському Будинку культури. Такий тісний контакт з природою, тренування на свіжому повітрі дали гарний результат, адже вони дистанційно брали участь у різноманітних конкурсах, і не просто були його учасниками, а й здобували призові місця! Так, народний аматорський театральний колектив «Гротеск» здобув три почесні перші місця на Міжнародному фестивалі-конкурсі «Україна єднає світ». Ділячись враженнями від онлайн-конкурсів, Ірина Миколаївна наголосила, що так журі значно прискіпливіше оцінює учасників, ніж живі виступи конкурсантів, адже має змогу переглядати їх по кілька разів. А головою журі цього надзвичайно престижного конкурсу була народна артистка України Ада Роговцева.
Крім народного аматорського театрального колективу «Гротеск» та театру пісні «Василина», при сільському Будинку культури діє ще і тріо «Радаляночка» у складі Віри Мироненко, Оксани Ужищенко та Ірини Сливи. У репертуарі цього талановитого творчого колективу народні та естрадні пісні.
Про кожного зі своїх самобутніх артистів натхненник і організатор всіх радалівських творчих колективів та святкових дійств Ірина Миколаївна Слива говорила лише теплі і щирі слова, адже всі вони надзвичайно талановиті і працьовиті, у кожного з них багато ідей і велике бажання працювати. Всі костюми артисти створюють і шиють самі, або замовляють у майстрів з пошиття одягу. Постійно підтримувала талановитих земляків і Землянківська сільська рада, адже ці творчі колективи, що відомі далеко за межами району, її справжня гордість. Сільські артисти сподіваються, що підтримка тепер вже Землянківського старостинського округу продовжуватиметься і надалі та буде не менш плідною.
Спілкуючись, Ірина Слива поділилася планами на майбутнє: аматори народного мистецтва почали підготовку вистави за повістю Т.Шевченка «Катерина»; у серпні нинішнього року відбудеться творчий звіт колективу на підтвердження звання «народний», то ж до цієї надзвичайно важливої події теж потрібно готуватися. Але це їх аж ніяк не лякає, бо вони вміють і люблять працювати і готувати нові концертні програми для них лише в радість. За словами Ірини Сливи, за тиждень ці талановиті і надзвичайно творчі люди можуть напрочуд легко підготувати два святкові дійства, бо дуже люблять радувати і дивувати своїх глядачів. Тож залишається побажати їм нових творчих успіхів, здобутків і перемог, якнайшвидшого завершення всіх карантинних обмежень та переповнених глядацьких залів.

Заслужені нагороди творчого колективуФото Анатолія КРАВЧЕНКА та з архіву Ірини СЛИВИ.

Матеріал підготували: