ГОЛУБИ ТУРКОЧУТЬ – РАДІСТЬ ПРОРОЧАТЬ

Коли на сторінках газети ми розповідаємо про цікавих особистостей, про їхні вподобання, то іноді й самі дивуємося з якою наполегливістю люди освоюють різні ремесла, вдосконалюють свою майстерність чи віддаються сповна якомусь захопленню, що вимагає часу, сили, а іноді й чималих коштів. Але, захопившись чимось, можна багато років поспіль не зраджувати цій справі, отримувати море позитиву, радості та натхнення. Саме так сталося і з героєм цієї публікації. Мова піде про Миколу Вікторовича Куполова з с.Петрівка, знаного голубівника не тільки у нашому районі, а й далеко за його межами.
Захоплення голубами Микола Вікторович перейняв від свого батька, Віктора Івановича Куполова, який теж розводив цих пернатих, дбав про них та мав на своєму подвір’ї велику голуб’ятню. Миколка з дитинства проявляв інтерес до птахів, вчився у батька за ними доглядати, уважно слухав батькові підказки та поради щодо розведення та утримання цих пернатих красенів. А коли створив власну родину і разом з дружиною Ліною облаштували своє обійстя, звів Микола Вікторович серед двору і чималеньку голуб’ятню. Яких тільки красенів тут немає! Різні за статурою, забарвленням, оперенням та величиною, птахи такі несхожі, але кожен з них по-своєму чудовий. На них хочеться дивитися, слідкувати за поведінкою та діями. А голуби, відчуваючи, що ними милуються, сідають перед нами на жердину, туркочуть, надуваються, ніби хизуючись своєю вродою. Господар бере своїх улюбленців на руки, вони аніскілечки не бояться, бо звикли до людської турботи та піклування.
Цікаву інформацію про голубів, про догляд за ними та про селекційну роботу чоловік знаходить у книгах та мережі Інтернет. Має багато друзів та знайомих, з таким же захопленням як і в самого, серед земляків та з інших регіонів України. Разом їздять на різноманітні виставки голубів, там чоловік і купує пернатих красенів для поповнення – своєї колекції. Микола Вікторович говорить, що це захоплення для душі, а не для якоїсь наживи. Голуби дарують радість, настрій та особливу романтику, за ними спостерігати то велике задоволення, адже у кожного птаха свій характер і своя поведінка. Одні голуби тягнуться більше до людей, інших складніше приручити. Займається Микола Вікторович і розведенням своїх улюбленців, тому у всіх голубів є пара, кожного птаха він знає «в обличчя», його характер та особливості. Голуби потребують ретельного догляду, якісного харчування, підтримування їхнього здоров’я вітамінними добавками.
Микола Куполов трудиться начальником охорони ТОВ «НВП «Глобинський м’ясо-молочний комплекс», але завжди знаходить час для догляду за своїми улюбленцями. Дружина Ліна та доньки Наталія, Сніжана і Євгенія розділяють захоплення Миколи Вікторовича, в усьому підтримують та допомагають.
Тож нехай голуби, символи миру та любові, несуть родині Куполових радість буття, щирість у стосунках, родинну злагоду та добробут.

Микола КУПОЛОВ

Матеріал підготували: