В ОЧІКУВАННІ ЗМІН НА КРАЩЕ

Допомагати людям – надзвичайно благородна і потрібна справа. Професія медичного працівника – найгуманніша з усіх, адже вона покликана стояти на сторожі людського здоров’я і життя. Саме медичні працівники дарують здоров’я людям, рятуючи їх від найрізноманітніших хвороб. І рятують вони не лише тіло, але й душу, вселяючи в серця пацієнтів віру й надію на одужання. Тож бути медичним працівником – це значить бути повністю відданим своїй справі, яку обрали один раз і на все життя, бути завжди готовим прийти на допомогу тому, хто цього вкрай потребує – саме в цьому і є справжнє покликання людей у білих халатах.
У Броварківській амбулаторії загальної практики сімейної медицини працює надзвичайно професійний і дружний колектив колег-однодумців, які є вартовими людського здоров’я і життя. Сімейним лікарем вже не один рік тут трудиться Інна Григорівна Крикунова, яка надає висококваліфіковану допомогу жителям сіл Броварки, Кирияківка, Петрашівка, Пелехівщина та Вишеньки. Поряд з нею гордо несуть почесне звання медичного працівника медичні сестри загальної практики сімейної медицини Жанна Іванівна Курочка та Лариса Володимирівна Покотило. А ще у приміщенні амбулаторії двічі на тиждень проводить прийом пацієнтів досвідчений лікар-стоматолог Володимир Григорович Яковченко. Аби потрапити до спеціаліста, потрібно записатися на прийом заздалегідь. Водій амбулаторії Олександр Миколайович Залюбовський завжди вчасно і оперативно доставить сімейного лікаря та медичних сестер на виклик до хворого. Броварківській АЗПСМ підпорядковується фельдшерсько-акушерський пункт у селі Петрашівка, де завідуючою працює високопрофесійний фельдшер Лідія Олександрівна Підпурна. Належний порядок в АЗПСМ підтримує молодша медична сестра Ірина Володимирівна Печена, саме завдяки її старанням тут надзвичайно чисто і охайно.
Сільський медичний заклад забезпечений всім необхідним: для його потреб придбано новий холодильник, пульсоксиметр, електронні термометри тощо. Всім необхідним для надання екстреної медичної допомоги забезпечує КНП «Центр ПМСД» Градизької селищної ради. Є в амбулаторії палата денного стаціонару, де пацієнти можуть пройти весь курс лікування, призначений сімейним лікарем. Працює тут і аптечний кіоск, в якому місцеві жителі можуть придбати потрібні їм медикаменти.

Медичні сестри загальної практики сімейної медицини Броварківської АЗПСМ Лариса ПОКОТИЛО і Жанна КУРОЧКА, водій Олександр ЗАЛЮБОВСЬКИЙ


Як говорять медичні сестри загальної практики сімейної медицини Жанна Курочка та Лариса Покотило, вони обслуговують 1760 чоловік, які проживають на території колишньої Броварківської сільської ради. Дуже прикро, що останнім часом в усіх сільських населених пунктах зменшується кількість населення, особливо молоді, адже вона у пошуках кращої долі залишає рідні місця, звідси і скорочення народжуваності. Так, у минулому році тут з’явилося на світ вісім немовлят, а за 6 місяців нинішнього року порадувала своєю появою лише одна дитинка. Зараз на обліку сімейного лікаря Інни Крикунової перебуває п’ять вагітних жінок.
Найболючішою проблемою, яка на сьогоднішній день дуже турбує невеличкий колектив Броварківської АЗПСМ є питання реконструкції системи опалення, що потребує якнайшвидшого вирішення. Але не тільки це хвилює колектив сільського медичного закладу: потребують заміни старі дерев’яні вікна на сучасні енергозберігаючі, та й саме приміщення давно не бачило внутрішнього ремонту. Хоча й працівники амбулаторії добре розуміють, що на всі ці роботи потрібні чималі кошти, та все ж таки вони сподіваються і покладають великі надії на свого старосту Вікторію Володимирівну Білу, яка багато років свого життя віддала медичній галузі, працюючи лікарем-стоматологом, на новостворену Градизьку об’єднану територіальну громаду, до складу якої нещодавно ввійшла колишня Броварківська сільська рада, і, звичайно ж, на місцеве сільгосппідприємство СТОВ «Придніпровський край» (керуючий Сергій Володимирович Федоренко), яке орендує тут сільгоспугіддя і не відмовляє у допомозі. А поки вирішуються ці питання, весь колектив Броварківської АЗПСМ щодня поспішає на роботу, аби вчасно надавати медичну допомогу своїм односельцям, піклуючись про їхнє здоров’я і життя.
Фото Анатолія КРАВЧЕНКА.

Матеріал підготували: