ВІТАЄМО НАШОГО ЗЕМЛЯКА З ЗАСЛУЖЕНОЮ НАГОРОДОЮ

Віталій ГРИГОР’ЄВ

Приємна звістка прилетіла до редакції газети: наш талановитий земляк Віталій Григор’єв став лауреатом премії імені Дмитра Яворницького Національної спілки краєзнавців України.
Віталій Миколайович – краєзнавець, публіцист, член національних спілок журналістів (2007) та краєзнавців України (2012).
Його захопленням завжди були історія, краєзнавство. Про таких людей кажуть: «Історики щасливі люди, бо в них робота переходить в хобі – і навпаки», адже він, як посадова особа, брав участь у підготовці матеріалів до енциклопедичного довідника «Полтавщина» за редакцією А.В. Кудрицького про м. Глобине та Глобинський район, був керівником робочої групи з підготовки до видання 3-го тому Книги Пам’яті України.
Він автор книг: «Роде наш прекрасний» (2007), у якій вміщено 138 біографій відомих земляків, «Бувальщини» (2008), «Розкажи, Пивихо…» (2012), «О.Д.Бутовський (родовід генерала-олімпійця).
З–під його пера вийшли – Історико-біографічний нарис» (2012), «На вітрах історії» (2012), про представників 29 козацько-старшинських родів Полтавщини, «Полтавці під олімпійським прапором» (2017), де вперше висвітлена історія олімпізму Полтавщини, «Історія Глобинського району в біографічних нарисах» (2019), у якій подано 327 біографічних нарисів про визначних особистостей Глобинщини, які залишили помітний слід у її історії.
Віталій Григор’єв – член Градизької спілки літераторів «Цвіт чебрецевий» ім. Івана Білика, друкується в багатьох періодичних виданнях, зокрема, на шпальтах нашої газети.
Він – лауреат регіональних премій імені Олексія Бутовського, Самійла Величка та Володимира Малика.

Заслужена нагорода


Нагороджений сімома медалями, Почесною Грамотою Полтавської обласної ради з врученням нагрудного знака, почесними грамотами Полтавської обласної держадміністрації, Державного та обласного центрів зайнятості, обласної телерадіокомпанії «Лтава», Грамотою Національної спілки краєзнавців України «За значний внесок у розвиток краєзнавчого руху України» (2016), відзнакою ХІІ Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» в номінації «На видноті всього світу» у м. Одеса (2011), Подякою Комітету Верховної Ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму (2018), Подякою та Дипломом Національного олімпійського комітету «За внесок у розвиток олімпійського руху» (2015, 2017), Дипломом Глобинської міської об’єднаної громади «Гордість міста» (2016), Грамотою Полтавської обласної державної адміністрації «За посутній внесок у розвиток краєзнавства» у номінації «Краща книга Полтавщини» (2019).
Ми вважаємо, що в сукупності книги, телефільми, статті, постійні виступи з краєзнавчими повідомленнями на всеукраїнських конференціях, в студентських та учнівських аудиторіях, довголітня праця Віталія Григор’єва – це гідне явище на теренах краєзнавства.
У переважній більшості своїх краєзнавчих видань автор, будучи професійним освітянином, державним службовцем пише не лише і не тільки про окрему частину одвічних українських етнічних теренів Полтавщини. У них зібрано величезний вартісний матеріал про всю українську минувшину – козацько-старшинські роди Гетьманщини, козацькі полки та сотні. Його книги – це велика частина української історії, частина нас самих, представників великої української нації, у визначеному часі й просторі, тому вона має об’єднувати наших предків, нас самих, наших дітей і онуків, як одну націю. Полтавщина ж – це лише невелика частка нашої рідної української землі, на якій з прадавніх часів жили і творили наші предки.
Творчий доробок претендента на здобуття високої премії імені Дмитра Яворницького В.М.Григор’єва безперечно є вартісною пам’яткою про тих людей, які жили в Україні, Полтавщині, Глобинщині, їхніх нащадків, сучасників, він містить різноманітну інформацію про минуле й сучасне не лише і не стільки Полтавського краю на тлі української історії, яка переплетена біографічними нарисами кращих представників української нації козацько-старшинських родів Апостолів, Бутовських, Галаганів, Глобів, Горленків, Капністів, Кулябко-Корецьких, Лисенків, Мартосів, Остроградських, Старицьких, Устимовичів. Уродженців рідного краю – аграріїв і артистів, архітекторів і будівельників, вчених і вчителів, генералів і державних діячів, дипломатів і розвідників, композиторів і музикантів, ліквідаторів аварії на ЧАЕС і літераторів, медиків і підкорювачів незвіданого, промисловців і підприємців, спортсменів і художників, Героїв України, Радянського Союзу, Соціалістичної Праці, повних кавалерів ордена Слави і Трудової Слави, лауреатів почесних звань, державних і Національних премій. Відомих у країні і світі постатей: Миколи Лисенка, Михайла Старицького, Бориса Мартоса, братів Олексія та Миколи Бутовських, Михайла Калачевського, Георгія, Платона та Романа Майбородів, Володимира Верменича, Олександра Таранця, Олександра Білаша, Віктора Іконника, Василя Устимовича, Володимира Кудашева, Івана Білика, Степана Васильченка, Леоніда Глібова, Володимира Канівця, Дмитра Косарика. Усі розділи його краєзнавчих книг супроводжуються відповідною джерельною базою, а також мапами та світлинами, що докладно документують українську історію, події, життя славних земляків, розвиток різних галузей господарства, освіти, літератури і мистецтва.
Краєзнавчий доробок нашого земляка носить не лише суто інформативний, але й виховний та патріотичний характер, а також дає значний поштовх у вивченні української минувшини, побуту, історії наших просторів й цікавить не лише пересічних мешканців Полтавщини, але й науковців, митців та літераторів з інших регіонів.
Тож, щиро вітаємо нашого Віталія Миколайовича з заслуженою і почесною нагородою. Бажаємо невичерпної творчої енергії, сил та наснаги, творчих досягнень, міцного здоров’я, плідної праці та нових звершень!
З повагою – колектив ПП «Редакція газети «Зоря Придніпров’я».

Матеріал підготували: