ВІТАЛІЙ МАЗУР: «ЛЮБЛЮ ПЕРЕМАГАТИ У БОРОТЬБІ!»

У дитинстві кожен з нас захоплювався казковими героями, які володіли неабиякою силою – Котигорошком, Кирилом Кожум’якою чи Іллею Муромцем, про яких народ склав чимало легенд та переказів, оповивши їх таємничістю та героїзмом у боротьбі зі злими силами. У сучасному світі не потрібно спрямовувати свої фізичні якості на боротьбу зі Змієм Гориничем, але й продемонструвати власні можливості на змагальних турнірах – під силу не кожному.

Віталій МАЗУР

У Глобинській громаді є свій титулований богатир, який став переможцем багатьох спортивних змагань з пауерліфтингу та підняття штанги на біцепс, довівши суддям, вболівальникам і, в першу чергу, собі самому що він – у числі найкращих! Мова йде про Віталія Федоровича Мазура, чемпіона Європи, багаторазового абсолютного чемпіона України з підняття штанги на біцепс, майстра спорту міжнародного класу з пауерліфтингу та майстра спорту міжнародного класу з підняття штанги на біцепс комітету пауерліфтингу України.
Віталій Мазур народився у с.Устимівка, а коли хлопцеві було 12 років, родина переїхала у с.Бабичівка. Віталій у той час, як і всі його однолітки, був рухливим, захоплювався різними спортивними іграми, але у 8 класі хлопець впав з висоти, отримавши тяжку травму – компресійний перелом хребта зі струсом мозку та іншими неприємними наслідками. Лікарі говорили Віталію, що, можливо, він не зможе відновитися і ходити. Але наполегливість хлопця зробила диво, він не тільки відновився після тяжкої травми, а й став професійним спортсменом.


Віталій розповідає, що з дитинства його кумирами були Арнольд Шварценеггер та Сильвестр Сталлоне, хлопець мріяв бути схожим на них статурою, розуміючи, що для того, аби мати таке тіло, потрібно дуже багато працювати. Після травми Віталій навчився наново ходити і поступово почав тренуватся.Вступивши до Кременчуцького медичного коледжу, Віталій Мазур став активним гравцем за збірну закладу з баскетболу і паралельно почав займатися у тренажерній залі аби підтримувати себе у формі. Сталося так, що під час гри він знову травмувався, тому з баскетболом хлопцеві довелося попрощатися.
Робота у полтавській стоматологічній клініці, де працював певний час Віталій, не залишала часу на заняття спортом, а далі було навчання у Нікопольському медичному коледжі на факультеті «лікувальна справа». Серед 700 дівчат, тут навчалося лише 30 хлопців, серед яких був і Віталій Мазур. Заняття спортом Віталій продовжив, навіть їздив на змагання з армреслінгу та показав непоганий результат. У той час він почав займатися бодібілдингом, про який мріяв з юнацьких років. Набирав форму, брав участь у змаганнях, але, на жаль, показував не ті результати, яких йому хотілося.
Потім обставини склалися так, що Віталій повернувся у рідну Бабичівку і влаштувався на посаду інструктора зі спорту Бабичівського старостату. У той час він вже заочно навчався на тренера у Міжнародному науково-технічному університеті імені академіка Юрія Бугая, що у м.Київ, плануючи в подальшому займатися реабілітацією та фізичним здоров’ям людей. Інструкторська робота Віталію дуже подобалася, за його сприяння було відкрито волейбольну секцію на базі Бабичівської ЗОШ, також охочі мали змогу грати у футбол та настільний теніс.
Згодом Віталію запропонували взяти участь в конкурсі на посаду начальника сектора охорони здоров’я Глобинської міської ради. Він виграв конкурс. Два роки пропрацював на цій посаді. Перевівся з київського вузу в м.Черкаси за спеціальністю «менеджмент в охороні здоров’я».
Коли з’явилася вакантна посада спеціаліста зі спорту в Глобинському міському відділі культури, Віталій Мазур перевівся туди. На той момент він вже був чемпіоном України, мав посвідчення майстра спорту з пауерліфтингу, був організатором спортивних змагань Глобинської громади «Pawer Show» та «Глоба Pawer», в яких взяли участь спортсмени з різних куточків України. Працюючи у відділі культури, Віталій Мазур займається не тільки питаннями спорту, а й питаннями молоді. Розповідає, що зараз триває процес реєстрації молодіжної організації громади, яка вже налічує 56 осіб. Це активна молодь, яка хоче змін на краще і докладає до цього всі свої можливості та енергію. А ще Віталій Мазур відкрив у собі акторські здібності, він активний учасник театрального колективу «Твоя тінь». Нещодавно, на концертній програмі присвяченій дню 8 березня, глядачі мали змогу оцінити акторську майстерність Віталія.
Віталій Мазур розповів, що, працюючи на посаді спеціаліста зі спорту, допомагав відкривати тренажерні зали у с.Жуки, с.Устимівка та с.Бориси, підшукував необхідний спортивний інвентар. За два роки було повністю укомплектовано Жуківський і Устимівський тренажерні зали. В Устимівському залі чимало особистих тренажерів Віталія, які він, до речі, купує з власної заробітної плати, хоча вона у нього не така й велика. Саме там Віталій Мазур тренує своїх учнів, яким 14-15 років і які вже радують свого тренера неабиякими успіхами. Так, Іван Скапа нещодавно взяв участь у Всеукраїнсьму турнірі з пауерліфтингу та окремих вправ серед аматорів та професіоналів «Кубок Спарти ІІ», що проводився у м.Київ. Хлопець показав високий результат, ставши першим у своїй категорії, виборовши Кубок і медаль та виконавши норматив майстра спорту серед професіоналів. Віталій також взяв участь у цьому турнірі, де посів абсолютну першість з підйому штанги на біцепс, при вазі 89,7 кг він підняв 92,5 кг.
В Устимівці у Віталія Мазура є ще учні, які вже виконують нормативи майстра спорту міжнародного класу, вони чекають своєї черги аби поїхати на аматорські змагання, що проводитимуться в травні у м.Полтава. Добре, що юних спортсменів підтримують місцеві спонсори.
Хоча Віталію лише 30 років, але він прийняв для себе рішення піти з великого спорту і займатися лише тренерською діяльністю. Розповідає, що вже досить складно входити у форму та відновлюватися після змагань. Звичайно, спорт він не планує кидати, буде займатися для себе, а брати участь у професійних змаганнях більше не планує, тим паче, що він підкорив всі вершини, про які мріяв.

Віталій зі своїми вихованцями

У нього – два рекорди, він – чемпіон Європи, багаторазовий абсолютний чемпіон України з підняття штанги на біцепс і з пауерліфтингу. Має рекорд на кубку Мирона, де при власній вазі 82,3 кг він підняв вагу 82,5 кг. Наступний рекорд був на чемпіонаті Києва, при власній вазі 88 кг він підняв 87,5 кг – це також був рекорд в категорії до 90 кг. Нещодавно Віталій показав неймовірний результат в категорії до 90 кг з власною вагою до 89 кг він підійняв 97,5 кг. Це рекорд всіх рекордів по всьому світу! Молодий чоловік зробив все для цього досягнення і, незважаючи на те, що перед змаганнями він перехворів застудою, все ж зумів досягти бажаного.
Віталій розповів, що професійний спорт це ще й чималі фінансові затрати. Так, на чемпіонаті Європи потрібно було заплатити внесок за участь у сумі 2400 грн, до цього потрібно додати ще вартість проїзду, плату за житло, харчування. Тож один такий виступ обходиться спортсмену близько 5000 грн. На харчування у період підготовки до змагань, що займає 1-2 місяці спортсмен витрачає 4000-4500 грн., а ще потрібно відповідний одяг та взуття.
Віталій говорить що вдячний спонсорам, які допомгли йому взяти участь у чемпіонаті Європи з підняття штанги на біцепс – це Кернел груп, які оплатили дорогу і проживання, та Глобинський міський голова Станіслав Джусь, який повністю оплатив внесок за участь у змаганнях і харчування спортсмена. Міський голова попрохав Віталія аби той не розповідав нікому про цю допомогу, щоб не сказали, що він це зробив заради власного піару перед виборами.
Сталося так, що перед чемпіонатоми Віталію довелося перехворіти COVID-19, втративши чимало сил, але, незважаючи на це, він дотримав обіцянки – повернутися з перемогою і став абсолютним чемпіоном Європи серед професіоналів та привіз додому медаль.
Молодий чоловік розповідає, що навіть не рахував всіх своїх перемог та нагород. На його переконання, головне – не нагороди, а досягнення мети, коли доводиться цю перемогу виборювати у сильного суперника, докладаючи максимум сил. Саме такі перемоги запам’ятовуються. А коли береш участь у змаганнях і перемагаєш без жодних зусиль, через те що сильніший своїх суперників на кілька позицій, це не приносить особливої радості. Так як Віталій має медичну та тренерську освіти, його тренувальний план та фізична підготовка зачасту перевершує рівень суперників. Він розповідає, що кращий результат у категорії 90 кг це 82-85 кг, а Віталій планує підняти більше 90 кг. Перша вага, яку він замовляє це 87,5 кг, друга – 90 кг, третя – 92,5 кг. Тобто відрив такий, що суперники не можуть і близько наблизитися до результатів Віталія Мазура. На Всеукраїнському турнірі з пауерліфтингу та окремих вправ серед професіоналів «Кубок Спарти ІІ» Віталій встановив світовий рекорд, побивши попередній власний рекорд та встановлений росіянами, піднявши вагу 92,5 кг.
Віталій Федорович розповідає, що вдома має надійну підтримку від коханої дружини Міли та синочка Максимка. Саме в родині він щасливий чоловік і тато, тут він черпає натхнення, силу і позитивні емоції. Розповідає, що Міла дуже творча особистість, професійно займається фотографією, вже має своїх шанувальників, які із задоволенням замовляють у неї портретні фотосесії.
До речі, Віталій Мазур на спортивних змаганнях не тільки демонструє власну силу та витривалість, а й прославляє рідну громаду. На його футболці, яку чоловік замовив спеціально для таких заходів, красується напис «Глобинська громада» та герб громади.

Під час вручення нагород на чемпіонаті Європи

Сподіваюся, що і після завершення блискучої професійної спортивної кар’єри Віталій Мазур буде показувати чудові результати в тренуванні своїх послідовників – юних спортсменів Глобинської громади, які теж вкарбують свої імена в історію розвитку спорту рідного краю, будуть гордістю не тільки громади, а й України, як їхній тренер.

Фото Олени Замикули та з особистого архіву Віталія МАЗУРА.

Матеріал підготували: