В’ЯЗАННЯ – ЦЕ ЖИТТЯ, ЦЕ ПОДИХ, СЕРЦЕ, ЧАСТОЧКА ДУШІ

Талановита людина – талановита у в усьому, – з цим твердженням ми погоджуємося кожного разу, коли відкриваємо для себе черговий талант певної людини. Валентина Іванівна Гришачкіна з мальовничого села Гориславці не тільки гарна жінка, прекрасна дружина, найкраща матуся та бабуся, дбайлива господиня та справ кулінарних майстриня, вогнища сімейного берегиня, володарка дивовижного голосу, який просто заворожує, місцевий творчий самородок, жоден концерт чи театралізоване дійство на сцені місцевого Будинку культури не відбувається без її участі, а ще й майстриня – золоті руки, яка має багатий внутрішній світ, гарний смак та Божий дар.
Ця красуня, з породи тих українських жінок, яким все по плечу, навіть залізного коня змогла приборкати, багато років свого життя Валентина на рівні з чоловіками працювала трактористкою в місцевому колгоспі.
Щедра природа наділила її ще одним неоціненним скарбом – Валентина Іванівна створює неповторні в’язані картини, наповнені сонячним сяйвом та позитивною енергетикою. Всі ці шедеври носять у собі тепло рук та безмежну любов жінки, адже всі вони зроблені з душею, з насолодою. А ось в’язання для неї – лікувальна панацея, свого роду «бальзам» для душі і тіла.

Майстриня Валентина ГРИШАЧКІНА
З коханим чоловіком Володимиром

За словами майстрині, в’язання заспокоює, розслабляє, дозволяє забути про всі проблеми та турботи, навіть хвороби. Бо саме завдяки своєму ремеслу, вона піднялася на ноги після тяжкого мікро-інсульту. В’яже жінка з дитинства, цьому навчив її татусь Іван Никифорович, у якого після травми, на руці не було чотирьох пальців. Та за допомогою сили слова він навчив донечку в’язати. Тож цю любов до в’язання Валентина Іванівна несе через все своє життя. Починала з шкарпеток та рукавичок, светриків та спідниць… А згодом, петелька за петелькою – і в руках вже цілий витвір мистецтва. Як з-під пензля художника, зі спиць та гачків один за одним почали з’являтись на світ справжні вив’язані шедеври. Треба обов’язково додати, що надихає пані Валентину на творчість її коханий чоловік Володимир Григорович, в усьому підтримує, є перевізником на різноманітні виставки всіх в’язаних скарбів, створених дружиною.

Перша її картина – «Троянди», яка надзвичайно сподобалася чоловікові, тому Володимир Григорович замовив для душі полотно «Соняшники». І пішло, і поїхало, і в’залося, і гаптувалося! І так п’ять років активної творчості, в основному майстриня любить втілювати свої в’язані фантазії вночі, бо вдень, як і в кожної сільської жінки, клопотів у неї вистачає. А в’язання приносить їй спокій, задоволення та допомагає розкрити творчий потенціал. Так з-під спиць чи гачка, клубок за клубком з’являється об’ємно просторові роботи, картини з реального життя, вигадані міфічні персонажі, казкові звірі та дивовижні квіти, навіть постають красуні зі звабливими формами. Відчуття кольору, охайність та акуратність, які притаманні Валентині Іванівні, допомагають перетворити кожну її роботу на справжній витвір мистецтва.
Навіть свій гурт «Калинове намисто», учасницею якого ця творча жінка є вже багато років, відобразила на полотні. А ще вдягла в ексклюзивні в’язані сценічні костюми всіх учасників колективу.
Особливість її плетених робіт – жодних схем. Майстриня покладається виключно на свої відчуття, бо обрала заняття, яке зігріває душу, несе радість їй і тим людям, які споглядають її роботи. Хто бачив її сюжетні полотна, той зміг оцінити красу витончених барв. Тож помилуйтесь і ви, шановні наші читачі, цікавими роботами пані Валентини. Вона не любить ординарності, а тому кожна картина – це справжній витвір мистецтва, від якого віє рідною українською ментальністю,її колоритом.
Роботи Валентини Іванівни не можуть не дивувати, бо створені з любов’ю. Їх вона охоче дарує своїм найріднішим, синочкам Олегові та Олександру, жаданим онукам Марині, Карині, Валерії та Валерію, своїм друзям, а їх у неї чимало! Надає для представлення на виставках з нагоди обласних та районних свят, неодноразово була учасницею еко-фестивалю «Лель», її навіть запрошують на байкерські з’їзди. Ось така вона майстриня Валентина з Гориславців, яка своєю дивовижною творчістю вносить у наше життя ті яскраві барви, що розфарбовують буденність в справжне свято.

Фото Анатолія КРАВЧЕНКА.

Матеріал підготували: