ВСЯ СПРАВА В КАПЕЛЮСІ!

На всі руки майстриня! Cаме так відгукуються односельці про Лідію Іванівну Мацак, жительку мальовничого села Троїцьке. Адже своїми руками вона творить справжню красу: в’яже стильні речі гачком та спицями, а ще створює екстравагантні і надзвичайно елегантні капелюхи.
– Цей для виходу в люди, цей на пляж, цей на город, цей для онучечки, а цього бриля для любимого зятя сплела, – показує витвори своїх рук Лідія Іванівна.

Лідія Мацак

А ось і тепленькі в’язані шапочки – на будь-який смак, шкарпетки і рукавички, капці та валянці для любих донечок Лариси та Наталії та найкращих у світі онучаток Аліси, Аміни та Ярослава.
Як поділилася із нами сама майстриня, любові до творчості та рукоділля вона завдячує своїй бабусі Євгенії та матусі Ганні Михайлівні Олійник. А ще, татові Івану Іларіоновичу, завзятому рибалці, який плів і сітки, і ятері, і верші, і… солом’яні брилі, тож навчав цьому мистецтву і свою любу донечку. Сімейні реліквії, сплетені умілими руками мами та бабусі, – скатерки, простирадла, рушники Лідія Іванівна зберігає й досі.
Коли жінка захоплено розповідала про своїх найрідніших, які пішли у вічність, малу батьківщину (рідне серцю село Пустовійтове), слова теплоти, любові, щирості, ніби вихлюпувалися з криниці цих вічних почуттів.
Кожну вільну хвилинку, особливо в нічний час, коли на рідних просторах запанує тиша і небо вкриють яскраві зірочки, Лідія Іванівна використовує для дорогої серцю справи. Є в неї улюблене крісло в затишному куточку літньої кухні, де вона відпочиває душею, а руки невтомно працюють, створюючи плетені дива. А ще, коли онучка Аміна пішла до школи, дбайлива і творча бабусенька захопилася орігамі.
Орігамі – це мистецтво складання паперу в різні форми і фігури, моделі птахів, тварин, квітів. Назва цього виду творчості походить від японського «ori» – складати і «kami» – папір. В Японії орігамі називають «мистецтвом цілого листа». Це означає, що класична фігурка орігамі складається з одного квадратного аркуша паперу, без клею, ножиць та суміщення з іншими фігурами (Авт.).
Тож цілісінька колекція птахів, квітів і звірів в стилі орігамі прикрашає затишну оселю Мацаків.
Доля подарувала Лідії Іванівні чудового чоловіка Миколу Миколайовича, з яким уже багато років крокують життям, підтримуючи один одного, створюючи родинний затишок і добробут. Всього було на життєвому шляху: разом раділи, разом журилися, працювали, він – фельдшером, вона вихователем у дитячому садочку, займалися бізнесом. І весь час спільного життя чоловік Микола був надійним крилом для дружини, підтримував, прикривав від бід і печалей, допомагав у всьому. Найбільше їхнє щастя – донечки Лариса та Наталія, які подарували бабусі й дідусеві трьох онуків. І тепер, як невтомна бджілка, Лідія Іванівна турбується про свою вже чималу родину, а у вільний від домашніх клопотів і роботи час плете корисні і красиві обнови.
Та особливо натхненно подобається майстрині плести капелюшки, бо сама їх просто обожнює і дуже любить дарувати найріднішим.
Тож гарних капелюхів Вам, шановна Лідіє Іванівно!
Приємно розповідати про таких людей. Поки одні увесь час скаржаться на все і всіх, говорять про брак часу, грошей і ще чогось, інші живуть, займаються улюбленими справами, чим роблять світ довкола хоч трішечки красивішим і щасливішим.
Фото Анатолія КРАВЧЕНКА.

Матеріал підготували: