ВОНИ ДАРУЮТЬ РАДІСТЬ І МОРЕ ПИЗИТИВУ

При Піщанському центрі культури і дозвілля діє чимало успішних і надзвичайно талановитих творчих колективів, учасники яких радують своїх глядачів неймовірними виступами та святковими концертними програмами. У їх числі – зразковий цирковий колектив «Арлекін», який дуже люблять його віддані шанувальники і завжди з нетерпінням чекають на виступи юних артистів. Цьому творчому колективу 12 років, весь цей час його незмінним керівником є надзвичайно завзята і енергійна, талановита і креативна Ірина Михайлівна Томурко, яка всі свої знання, вміння та величезний досвід роботи передає юним вихованцям. Її надійний помічник і права рука – балетмейстер, майстер спорту з художньої гімнастики Маргарита Ігорівна Калініченко, теж надзвичайно талановита і креативна, сповна віддана улюбленій справі, а ще – донька Ірини Михайлівни. Вони вдвох докладають неймовірних зусиль, аби очолюваний ними колектив гордо ніс високе звання зразкового циркового.

Керівник Ірина ТОМУРКО та балетмейстер Маргарита КАЛІНІЧЕНКО зі зразковим
цирковим колективом «АРЛЕКІН»
Юні, талановиті і неперевершені циркові артисти завжди дарують гарний настрій та неповторні емоції

Офіційна дата народження циркового колективу «Арлекін» – 11 жовтня 2008 року. Спочатку, як згадує його художній керівник Ірина Томурко, у ньому налічувалося сім діток, згодом їхня кількість постійно зростала. Нині у колективі більше 50 учасників – надзвичайно талановитих та успішних, які із неабияким завзяттям відвідують численні репетиції, постійно вдосконалюють свою виконавську майстерність, аби згодом дарувати своїм шанувальникам море позитиву та радісних емоцій.
– Наш цирковий колектив дуже дружний, гарний, надійний і напрочуд талановитий. Всі його учасники надзвичайно старанні і відповідальні, з ними легко і приємно працювати, – так говорить про своїх вихованців Ірина Михайлівна Томурко.
До складу зразкового циркового колективу «Арлекін» входять дві групи – підготовча та основна, учасники яких з м.Кременчук, сіл Максимівка, Гориславці, Ялинці. Репетиції проводяться п’ять разів у тиждень, вихованці підготовчої групи тренуються по дві години, а основної – на годину більше. Як розповіла художній керівник Ірина Томурко, у репертуарі циркового колективу «Арлекін» 24 номери, які гарно відпрацьовані і повністю готові для показів перед глядачами. Програма колективу багатожанрова – це і партерна гімнастика, еквілібристика, жонглювання, повітряна гімнастика тощо. То ж у глядачів, хто бачив їхні виступи хоча б один раз, подих захоплювало від величезної майстерності та вміння юних циркових артистів та трюків, які вони виконують на сцені.

Як розповіла Ірина Михайлівна Томурко, про оригінальні і яскраві костюми, в яких виступають юні артисти, в основному дбають батьки. У колективу є свій фонд, з якого вони виділяють кошти для придбання найнеобхіднішого. Про забезпечення транспортом для участі у конкурсах та гастролей дбає Піщанський сільський голова Олександр Петрович Краплина, за що йому щиро вдячні керівник циркового колективу, його учасники та батьки.
Зараз Ірина Михайлівна Томурко і Маргарита Ігорівна Калініченко зі своїм зразковим цирковим колективом «Арлекін» зайняті підготовкою масового акробатичного номера за участі 22 своїх вихованців. До листопада номер буде підготовлено для показу глядачам, то ж вони знову матимуть змогу насолоджуватися виступами цього неймовірно талановитого колективу.
12-річчя «Арлекіна» – це щоденна виснажлива праця і маленька перемога щодня, величезна кількість виступів, безсонні ночі і тривалі репетиції, результатом яких є шалена любов публіки і ціла низка грамот та нагород, отриманих вихованцями колективу на різноманітних конкурсах та фестивалях. Без цього творчого колективу не обходиться жодне свято, жодна концертна програма, адже він є окрасою будь-якого святкового заходу.
5 червня учасники зразкового циркового колективу «Арлекін» подарували справжнє свято для своїх шанувальників – цього дня в приміщенні Піщанського центру культури і дозвілля відбувся їхній звітний концерт, на якому вони вже вкотре продемонстрували свою неабияку циркову майстерність.

12 червня «Арлекін» додав у свою скарбничку ще одну чергову перемогу. Цього дня у м.Дніпро відбувся VІІІ Всеукраїнський творчо-мистецький фестиваль-конкурс «Планета зірок», у якому взяли участь більше 500 учасників – це творчі самодіяльні та професійні колективи, окремі виконавці в різних номінаціях з багатьох міст. Номери зразкового циркового колективу «Арлекін» «Веселі скакалки» та «Еквілібр на тростинах» отримали Гран-прі фестивалю, з чим ми його і вітаємо! Хай щастить вам і надалі, юні, талановиті, перспективні! Гучних і тріумфальних вам перемог, успіхів, здобутків та підкорення нових циркових вершин!
Фото з архіву зразкового
циркового колективу «Арлекін».

Матеріал підготували: