ВЕСНЯНІ ТУРБОТИ СІЛЬСЬКИХ ТРУДАРІВ

Свій початок селянсько-фермерське господарство «Вільне», що в селі Обознівка, бере ще з 1997 року. У витоків його створення стояв колишній директор племзаводу «Жовтень» Петро Олександрович Іляшенко. Розпочинали господарювати на 50 гектарах фермерської землі. Було нелегко, адже кожна нова справа вимагала сил, знань та досвіду. Справу батька у 2005 році успішно підхопив син Олександр Петрович, у якого за плечима дві вищі освіти – економічна та агрономічна.Олександр Петрович – депутат Глобинської міської ради VIII скликання. Ось уже 24 роки СФГ «Вільне» вправно господарює на землі, вирощуючи сільгоспкультури, дбаючи тим самим про добробут своїх працівників, пайовиків та свій власний.

Голова СФГ “Вільне” Олександр ІЛЯШЕНКО з трактористом Андрієм МИРОШНИЧЕНКОМ
Головний бухгалтер Алла ІЛЯШЕНКО
Бухгалтер Зінаїда ЛАШКО

Як розповів директор СФГ «Вільне» Олександр Іляшенко, нині в обробітку господарства налічується 380 гектарів орних земель. 70 пайовиків повірили Олександру Петровичу і здали йому в оренду свої земельні наділи (паї). Тут займаються вирощенням озимої пшениці, озимого ячменю, сої, кукурудзи та соняшнику. Станом на 15 травня вже повністю завершено весь комплекс весняно-польових робіт, тобто посів зернових і технічних культур. На часі – догляд за посівами, внесення фунгіцидів, інсектицидів, міжрядний обробіток грунту, а також підготовка складських приміщень для приймання зерна нового врожаю.
Колектив СФГ «Вільне» невеличкий, але надзвичайно дружний і працьовитий, який добре справляється з усім обсягом робіт. Це різноробоча Ірина Іванівна Терещенко, трактористи Микола Павлович Криса, Олег Олександрович Дукарт, Андрій Миколайович Мирошниченко. Вони – основні працівники фермерського господарства. У разі потреби тут залучають до роботи додаткові трудові резерви. Всю фінансову звітність фермерського господарства професійно виконують головний бухгалтер, права рука керівника, а ще його надійна підтримка і любляча дружина Алла Василівна Іляшенко та бухгалтер Зінаїда Олександрівна Лашко.
Технічний парк селянсько-фермерського господарства налічує трактори «New Holland Т6090» та «New Holland Т6050”, а також чотири МТЗ. Власної зернозбиральної техніки тут не мають, але це аж ніяк не засмучує керівника, який твердо переконаний, що її у період збирання врожаю легше найняти, аніж утримувати.
З особливою турботою у господарстві ставляться до своїх пайовиків, вчасно розраховуються з ними за оренду їхніх земельних часток (паїв), здійснюють обробіток присадибних ділянок, роблять все для того, аби люди були в повній мірі задоволені своїми орендарями.
У керівництва СФГ «Вільне» завжди існувала тісна співпраця з територіальною громадою с.Обознівка, зокрема, з її колишнім сільським головою Іваном Петровичем Степаненком та налагоджена робота з нинішнім старостою сіл Обознівка, Зарічне, Новий Виселок, Гуляйполе, Багни Володимиром Михайловичем Горбенком. Як розповів Олександр Петрович Іляшенко, господарством надано техніку для закриття витоку води з річки Сухий Омельник; організовано збір коштів з населення для придбання малька риби – кошти для цієї благородної справи також виділило СФГ «Вільне». Надають допомогу місцевій школі, на постійній основі беруть активну участь в прибиранні сільських кладовищ, де знайшли свій вічний спочинок односельці. До карантинних обмежень, які вже другий рік діють в Україні, брали активну участь в організації та проведенні днів села, які дуже люблять жителі територіальної громади і з нетерпінням на них чекають.
Залишається побажати невтомним сільським трударям СФГ «Вільне», аби їхні ниви радували щедрими врожаями, кожен новий день приносив успіхи і процвітання всьому колективу, а достаток і злагода панували у кожній родині.

Матеріал підготували: