БІБЛІОТЕКИ БУЛИ, Є І ЗАВЖДИ БУДУТЬ ПОТРІБНІ ЛЮДЯМ

Наталія Підгорна, директор КЗ «Омельницька сільська
публічна бібліотека» та Альона Москаленко, бібліотекар

У цьому твердо переконана Наталія Олександрівна Підгорна, директор комунального закладу «Омельницька сільська публічна бібліотека». Бо, попри найновітніші інформаційні технології, попри найнеймовірніші можливості Інтернету, ніщо не зрівняється з насолодою погортати сторінки справжньої книжки, посидіти на зручних стільцях у напруженій тиші читального залу, поділитися враженнями від прочитаного чи подискутувати, а то й поговорити про наболіле. Бібліотека в кожному селі чи не єдиний безплатний культурно-просвітницький центр. А в Омельнику особливо, його завсідниками є і дорослі, і діти, небагато й немало, а 500 читачів, і до кожного тут підхід індивідуальний.
– Ми і психологи, і лікарі душі, і актори, і вчителі водночас. Як-то кажуть: місце нашої роботи — аптека душі, – говорять Наталія Підгірна та її професійна помічниця – бібліотекар Альона Москаленко.
Цей комунальний заклад, що знаходиться в мальовничому селі Омельник, створений у 2016 році і в нього входять ще 6 бібліотек: Запсільська, Демидівська, Варакутівська, Рокитненська, Пришибська та Кобелячківська.
Бібліотечний фонд книгозбірні налічує 9 тисяч 800 книг – на різні смаки і вподобання, особливо багато представлена дитяча література. Тільки у минулому році вона поповнилася на 183 книги: 28 – за державною програмою, 85 придбані за кошти Омельницької ОТГ, 70 – подаровані. За кошти громади здійснюється й передплата багатьох періодичних видань.
Затишне й сучасне приміщення Омельницької бібліотеки – чудове місце з прекрасним інтер’єром, що надихає і мотивує до навчання та творчості. Особливо вражає своєю охайністю і продуманістю, аби тут було зручно всім: акуратні стелажі, де кожна книга знає своє місце, прекрасно оформлені тематичні виставки, чудовий дитячий куточок з м’якою канапкою та іграшками, зручні столики та стільці для малечі, де можна почитати книжку, погортати журнал, навіть помалювати чи розфарбувати малюнки.
А ще на базі бібліотеки працює Університет III віку, де за сучасними ноутбуками навчаються комп’ютерної грамотності більш поважні мешканці села, адже тут є і доступ до мережі Інтернет.
Надзвичайно багато зусиль прикладають і Наталія Олександрівна, і Альона Сергіївна, аби в стінах бібліотеки кожен, хто переступив її поріг, відчував себе комфортно і захищено. Вони радують своїх відвідувачів яскравими книжковими виставками, новинками літератури і теплотою творчих зустрічей, проводять майстер-класи та онлайн-конкурси, цікаві заходи до всіх державних свят, навіть вечори поезії для літніх людей. У минулому році брали участь у Луганському обласному відкритому рок-фестивалі «Зі Сходу до Заходу», були учасниками конкурсу «Творчі канікули», проводили гру-вікторину «Українському роду – нема переводу».
Тож, на моє переконання, сучасною бібліотеку роблять не назва, і навіть не супер ремонт, хоча і це важливо. Бібліотеку роблять люди, які обожнюють книги, а ще, свято віддані своїй справі, такі як Наталія Підгорна та Альона Москаленко, які живуть інтересами своїх читачів, відвідувачів, користувачів, аби КЗ «Омельницька сільська публічна бібліотека» стала сучасною і потрібною, місцем перетину людей, цікавих зустрічей, неформального спілкування.

Фото Анатолія КРАВЧЕНКА.

Матеріал підготували: