А ТАНЦІ ЙОМУ СНЯТЬСЯ І ДОНИНІ

Василь ВЕЛИКОТРАВ
З дружиною Євгенією

У славному селі Миловидівка, що колись входило до Глобинського району, ось уже свою 90 весну зустрічає Василь Кузьмич Великотрав. Він народився 5 травня у далекому вже 1930 році в простій селянській родині. Дитинство промайнуло у рідному селі, закінчивши місцеву школу, хлопчина подався до Крюківської школи фабрично-заводського навчання, де здобув професію зварника. Працював на вагонобудівному заводі, а коли прийшов час юнакові нести строкову військову службу в 1950 році, пішов, не вагаючись, до армії. Там опанував професію водія, а ще активно брав участь у художній самодіяльності. Служба в той час тривала три роки. Коли Василь Великотрав повернувся з армії, пішов працювати водієм у місцевий колгосп. Трудився на вантажних автомобілях, був водієм голови колгоспу.
Ну, і звичайно, коли молодий, меткий та веселий Василь, танцюрист, якому не було рівних в навколишніх селах, повернувся з армії, від дівчат відбою не було. Адже він вмів так дати лиха закаблукам, що викликав захват у всіх, хто бачив як він танцює! І гопака, і польку, і краков’як та циганочку міг станцювати та так, що подих захоплювало! Але жодна з миловидівських дівчат не припадала юнакові до душі, аж поки не стрів у Гориславцях красуню Євгенію, яка все перевернула у його душі, бо закохався в дівчину до нестями… Не довго думали молодята, не довго гуляли, а вирішили побратися та на весільний рушничок стати.
Поселилася молода родина у Миловидівці. Згодом у подружжя народилося двоє дітей – син Віктор та донька Тамара.
Дружина, Євгенія Степанівна, весь вік працювала у колгоспі, нелегко довелося їй трудитися на свинофермі, та й вдома Великотрави завжди тримали чималеньке господарство – корів, бичків, свиней, птицю.
Десять років тому покинула цей світ Євгенія Степанівна, залишивши свого коханого Василя доживати віку без неї. Тож зараз вся турбота про батька лягла на плечі молодшої доньки Тамари, яка встигає і на роботу до Кременчука поїхати, й у господі чистоту та лад навести. Син Віктор з родиною проживає у Кременчуці.
У Василя Кузьмича Великотрава троє чудових онуків – Едуард, Артур та Артем, є й правнучок Ярослав.
Шановний Василю Кузьмичу, прийміть найщиріші вітання з ювілейним днем народження! Нехай теплі спогади про роки молодості наповнюють Ваше серце зворушливими почуттями і любов’ю. Нехай здоров’я не підводить, життєлюбність і оптимізм ніколи не покидають, а близькі люди радують своєю турботою та увагою! Нехай кожен день дарує радість та позитивні емоції, адже це і є запорукою довголіття. Будьте щасливі!

Матеріал підготували: