АБИ ДИТИНСТВО МАЛЕЧІ БУЛО СОНЯЧНИМ І ЩАСЛИВИМ

Справжньою окрасою мікрорайону Зарічки, що у Глобиному, віднедавна став дбайливо впорядкований небайдужими місцевими жителями пляж та дитячий майданчик. Ідея облагородити цю територію на березі річки і перетворити її на невеличкий райський куточок з’явилася у місцевого мешканця Станіслава Терентьєва ще у 2010 році. Відтоді пролетіло-промайнуло 10 років, то ж що саме вдалося зробити за цей період, на власні очі побачили, завітавши до дитячого майданчика.

Станіслав ТЕРЕНТЬЄВ
Лідія Кондратенко з онучкою Стефанією на майданчику

– 10 років тому вся ця територія потопала в розкішних бур’янах вище людського зросту, – говорить Станіслав Валерійович Терентьєв. – Про місце для відпочинку і розваг наших дітей залишалося лише мріяти, а допомоги чекати було нізвідки. То ж самі взялися за роботу. Спочатку тут з’явився турнік, стіл, лавочка і урна для сміття. З кожним роком елементів для відпочинку дітвори та молоді додавалося.
Впорядковувати берег річки Станіславу Валерійовичу допомагали місцеві жителі, які мешкають на вулицях Зарічна, Чайковського, Грабовського та провулку Робочий, за його словами, родини, у яких теж підростала малеча.

Минулого року роботи з благоустрою зеленої зони відпочинку активізувалися, адже в молодих ентузіастів з’явилася ідея створити на березі річки пляж, на якому можна було б безпечно загоряти або просто насолоджуватися відпочинком з друзями. Аби втілити свою ідею в життя, організували збір коштів. Зібравши певну суму, зрозуміли, що її не вистачить, аби здійснити все задумане. На допомогу прийшли люди, яким аж ніяк не байдужа доля підростаючого покоління і які завжди готові прийти на допомогу. Це тодішній директор філії «Глобинський цукровий завод» Юрій Іванович Мацак, який подбав про важку техніку, та директор ТОВ «НВП «Глобинський свинокомплекс» Роман Михайлович Пархоменко, завдяки якому було завезено 40 тонн піску. Долучилася до цієї надзвичайно благородної справи і Глобинська міська рада, яка виділила кошти на придбання трьох дитячих гойдалок. У нинішньому році, через зменшення води у річці, знову довелося впорядковувати пляж, за сприяння Романа Пархоменка було завезено ще 40 тонн піску, а відповідну техніку надав нинішній директор цукрового заводу Олег Гура. У зоні відпочинку також два роки тому зробили футбольне поле, а в цьому році – волейбольний майданчик, для якого Роман Михайлович пообіцяв надати сітку.
– Карантинні обмеження, що діють з березня цього року, дещо пригальмували наші плани, але ми поступово рухаємося вперед, втілюючи їх в життя. Плануємо найближчим часом провести освітлення на футбольне поле, вже завезли стовпи. А ще хочемо встановити огорожу, аби сюди не заїжджали автомобілі, а місцеві не випасали худобу, – говорить Станіслав Терентьєв. – Зелена зона біля річки стала улюбленим місцем відпочинку не тільки малечі, а й молоді, яка тут проводить своє дозвілля. До кожного з відпочиваючих єдине прохання – не залишати після себе сміття.
Благоустрій зеленої зони відпочинку у мікрорайоні Зарічки – це чудовий приклад тісної співпраці місцевих жителів та людей, небайдужих до проблем малечі і молоді. Тільки разом можна досягти успіхів у справі, якій віддано чимало часу, сил та енергії. А найвища нагорода за їхню працю – це веселий сміх дітвори та слова вдячності бабусь і дідусів за дбайливо підготовлене місце розваг та відпочинку їхньої найдорожчої у світі малечі.

Фото Анатолія КРАВЧЕНКА.

Матеріал підготували: